» »

bank transfer na moj račun

bank transfer na moj račun

nurmaln ::

A se komu slučajno sanja če klasični osebni račun pri NLB omogoča, da mi nekdo iz tujine nakaže denar?

V obrazec bi moral vpisati:

*Account name
*Bank
*SWIFT Code
*Account Number
Branch Code
Branch Name
*Bank Address

Predvsem me zanima kje za vraga naj bi dobil SWIFT Code?

anyone?

Gwanaroth ::

Povprašaj na banki..

Sicer pa ti lahko nakaže prek IBAN številke. To je ubistvu št. tvojega računa v iban formatu.

Za Slovenijo je SI56 +tvoja številka računa.
Lights often keep secret hypnosis..

Senitel ::

Tole bi moralo odgovorit na vsa tvoja vprašanja.
P.S.: Da, klasičen osebni račun omogoča to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

OZZY ::

seveda da ga....ti maš na mesečnem izpisku tako ali tako vse te podatke..tako za swift kot za bic kodo....
Go with the flow.

Gandalfar ::

edino kar moras pazit je da traja kar nekaj casa, npr. vsaj en teden in da bo posiljatelj placa kar lepo provizijo. Nekaj 10 evrov, tako da se ti za manjse zneske to niti ne splaca. Bo pa to njemu povedala njegova banka tocno.

680x0 ::

NLB Klik ti za regulirano čezmejno plačilo računa €0,31. Odlično za trgovanje preko interneta :)

Gandalfar ::

res je, ce pa gres isto nakazilo narest v banko ti pa racunajo mislim da 10 evrov ali se vec. Go figure.

OZZY ::

@Gandalfar - To ni res gleed provizije. Vsakdo se obveže, da bo stoške provizije nosil sam in tak obrazec tudi podpišeš. In tis stroški so več al manj enaki pri vseh EU bankah. Pri nam je to okol 30 centov preko klika in okol 3 eure po novem če greš na okence. Seveda to velja samo za plačilo in nakazilo v EU. Če pa gre za plačila/nakazila izven unije je pa druga pesem (nekaj 10 eurov pa to ni) in so strtoški višji. KOlikšni pa moraš vprašat in ti mora toliko več nakazat al pa podpisat, da stroške nosi nakaznik.

Pa o tednu dni da pride...Pri nakazilu v Eu je max v 3 delovnih dni na njegovem računu. Ponavadi pa je tko da če plačaš v ponedejek je v sredo pri njem (dostikrat že naslednji dan).
Go with the flow.

Gandalfar ::

Mozno, moje izkusnje 6 mesecev nazaj pri prenosih Slovenija - Svedska so bile drugacne.

krho ::

NLB pravi da po EU naslednji dan, če je nakazilo do 13h. Moje izkušnje kažejo, da kljub temu, da je bilo nakazilo takoj zjutraj, ko se banka odpre vseeno 2 dni.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Gandalfar ::

Mogoce off vprasanje, ce nakazilo toliko hitro pride do banke, zakaj potem banka rabi se par dni da uspe to nakazilo spravit na osebni racun?

element ::

3 dni nazaj sem nakazoval v nemčijo in so mi pri NLB-ju mirno zaračunali 10€ + podpisal sem, da krijem stroške tuje banke, če bodo večji od 10€. Ciganjarija. Najboljš je bit banka.

krneki ::

Pri NLB je za mednarodni plačilni promet ie. non-EU 0,1% vrednosti ali 6,26 €, kar pač znese več. Čezmejni plačilni ie. EU pa je bistveno cenejši... 0,31 € prek Klika.

10,31 € je neregulirano naročilo, kar pomoje pomeni, da nisi imel vseh potrebnih podatkov za izpolnitev pogojev reguliranega naročila.

vasquez ::

Ja, če označiš, da kriješ vse stroške (kar na žalost velikokrat zahtevajo prodajalci) te nakazilo pride bistveno dražje. Na skbnetu se npr. podraži iz 0,27 na 4,17 EUR, po obračunu pa plačaš še vse stroške tuje banke.

delfinus ::

Pred 14 dnevi sem opravljal nakazilo v Nemcijo. Placilo tehnicne robe. Pomembno je, da imamo vse podatke prejemnika skupaj z IBAN in SWIFT kodo. Provizija pri NLB na okencu je bila 1,7 EUR. Mozno je nakazati do 50.000EUR po informaciji bancnega usluzbenca. Klik je najcenejsi - provizija je ista kot provizija za placilo poloznic v SLO. lp, D.

element ::

Jaz sem imel vse podatke:
-ime banke
-št. banke
-št. računa
-swift
-iban
-naziv, naslov, etc. prejemnika

Plačal sem 11,71€ provizije za nakazilo 565,27€...

PS: Nakazoval sem v domžalah, takih informacij kot delfincek nisem dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

delfinus ::

Element, ja ker si podpisal, da krijes tudi vse stroske tuje banke. Verjetno je prodajalec zahteval to? Ce je to zahtevala banka, je samo v primeru, da niso vsi podatki 100% popolni, ali pa je na salterju "lopov", ki zahteva to kljub temu, da so podatki popolni. Sicer pa v praksi sigurno ne nastajajo stroski za prodajalca v tej visini, kot se jih mora placati (ce sploh obstajajo kaksni), ce podpises za kritje vseh stroskov. Tu si banke spet rezejo pogaco v najvecji meri.

Najbolj obicajno je placilo z deljenimi stroski in tu je provizija za placilo v drzave EU 1,71EUR, pri placilu na okencu in 0,31 prek klika. Glej spodaj

Nekaj zanimivih informacij:



Navodila za placevanje nalogov za placila v tujino PDF format

še cenik storitev v PDF... na drugi strani poglavje Plačilni promet s tujino in spremljajoče aktivnosti

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

krneki ::

To da je prevzameš vse stroške (OUR) nima veze ali je to regulirano ali neregulirano naročilo. Tu sta dve opciji ali pač ni bilo vseh podatkov (zgoraj vidim da ni bilo naslova banke kamor se nakazuje ampak samo njeno ime), ali pa te je nategnil bančni uslužbenec. Ne škodi prej poznati cenik prav zaradi slednjega.

OldSkul ::

jst sm že dostkrat poslal v Nemčijo in dal opcijo, da sam prevzemam vse stroške, pa sem še vedno plačam samo 0,31E-Klik

element ::

Zgleda da je res skrajni čas, da si omislim Klik. :)

ender ::

Jaz sem prek Abanke že večkrat nakazoval v tujino, in je bil strošek vedno 1,71€ - tudi ko sem moral kriti vse stroške sam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411342 (8793) Tilen
»

Kupovanje e-golda

Oddelek: Omrežja in internet
141735 (1294) Pyr0Beast
»

Kupovanje prek E-bay-a

Oddelek: Kaj kupiti
181961 (1957) karafeka
»

Nakazilo denarja v tujino (ček, položnica)

Oddelek: Loža
216936 (6465) Mr_Globus
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212507 (10173) Tody

Več podobnih tem