» »

"money order" - kaj je to??

"money order" - kaj je to??

«
1
2

DrSergioDJ ::

Ok, nekaj imam kupljenega preko e-baya, pa mi Paypal al kaj je ze, ne pride v postev, tako da mi ostane samo se money order.

Sam, kaj tocno je to? K jst pojma nimam, ce pa recem uni za saltarjem v banki "money order", pa tud ne vem, ce bo ona kej dost vec vedla..??

Hvala za pojasnilo...

:D
...

oknaj ::

Plačaj preko banke. Denar se ne izgubi!

TESKAn ::

Ko sem jaz kupoval prek neta, sem reku na banki za ček za plačat v tujino. Rabiš pa točen naslov osebka, ki mu hočeš plačat.
Tako da jaz rečem, da pejt lepo na banko pa jim malo zamori, da hočeš plačat nekomu čez lužo pa kako bi se to dalo. Po moje bi mogli kaj vedet. Pa bodi vztrajen:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Matek ::

ja to sam greš na banko, pa poveš naslov in oni nakažejo nekak.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

morphling1 ::

Western Union money transfer, najhitrejši in zelo varen način da plačaš. Greš na banko ter prodajalcu tako nakažeš denar, počakaš 10 min in ti dajo eno večmestno kodo to kodo emailaš prodajalcu in ta gre lahko tisti trenutek dvignit denar (z osebno iskaznico) . Recimo jaz sem tako pred kratkim kupil tri zadeve na ebayu in 2 sta prišle že v enem tednu eno pa pričakujem ta teden.
Cene imajo v razredih recimo do 27000 sit stane transfer 2900 sit, za koračne motorje za cnc frezo recimo sem nakazal 50841 sit (dolar računajo tudi po nekem malo dražjem tečaju ~ +3sit) in je bil transfer 4400 sit vmes je še en razred za 3700 sit.
Meni je zadeva super in enostavna, pa do sedaj še noben prodajalec ne odklonil takega načina, saj je tudi zanj najhitreje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Krofojed ::

Ce imas kreditno kartico in nameravas stvar uporabljati vekrat (registracija ni cisto trivialna), jo mahni semle.

borutz ::

ce ti bo hotel dati stevilke racuna je najboljse da mu nakazes,drugace ce pa imas kreditno ti je najboljse
www.bidpay.com.
poves naslov tistega pri katerem si kupil in ti oni denar posljejo kamor hoces po ameriki.
zaracunajo pa samo 3-4$ za eno posiljko denarja.

DrSergioDJ ::

Benti mene! kaj nism prej pogledu tablo...ne pa zdej, k bojo ne vem kako posiljal ta fuckin' kesh, k so mi rekl, da cez 10-14 dni bo dol!!! ;((

K sm to prodajalcu omenu, mu kr nc jasn ni blo, sam je reku da pac kul, pa da bo poslal cim dobi kesh...ah jej jej... :(
...

Hux ::

In kaj je to Western Union money transfer? Kaka banka al protokol al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

madmitch ::

NLB Western Union, če imaš Klik lahko prenos opraviš od doma.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MEDENA ::

enkrat bi že lahko uvedli paypal pr nas...

Hux ::

Interesatno. Si bom jutri prebral. Kaj drugace pa gres samo na banko oni teti pokazes address racun etc. pa nakazejo? Al kaj moras rect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Nekaj me zanima glede tega Wester Union. A je to isto kot to spodaj 2 ikoni za Western Union ampak neki swiftpay pa Quick pay. http://www.paybycash.com/services.htm

To pomeni da lahko izplnim cek al kaj mi pac da tu pa grem na Wester Union postajo pa placam tam oni pa confirmajo in posredujejo dalje pravi igri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

JIM22 ::

Mene pa zanima, kako bi nekomu v USA najceneje nakazal denar? Okol 300$. Preko banke, al gre kako drugače tud?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

NLB 1500 SIT....vem ker jaz večkrat pošiljam :D

on ti mora obvezno dat :

ime/priimek
št.računa/ime banke
SWIFT

JIM22 ::

Kaj je to SWIFT.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

erm google ?

madmitch ::

SWIFT je sistem medbančnega poslovanja. Tako rekoč vse transakcije se izvajajo med bankami po SWIFT sistemu. To naj te ne skrbi preveč, naj o tem razmišljajo bančniki. Ni nujno, da to prejemnik da SWIFT saj ga bančniki lahko sami najdejo, recimo tukaj.
Če pa pošiljaš denar nekomu v Evropi, je dovolj, da imaš njegovo IBAN številko, ki je sestavljena iz identifikacijske kode države in banke ter osebne kode (računa).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Dirkac ::

Zanimiva stran za tiste, ki opisuje načine PayPala --> Zanimivo branje.

pingec ::

Mene pa zanima kaj moram na tejle slikci pod paying by checque or money order napisat za naslov ker billing in moj domač naslov sem napisal ne vem kaj bi bil še ta tretji?

Sploh pa mi razložite kako plačam s čekom ali money orderjom, oz kaj je najceneje? Aja plačujem pa eni trgovini v UK.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Jaz bi ti predlagal Money Order. Če se odločiš za to, boš od prodajalca prejel Proforma Invoice z bančnimi podatki (banka, IBAN, SWIFT...) s tem odšel v svojo banko in prosil za plačilo, predlagam ti, da zahtevaš kopijo SWIFTa - naj te ne nategujejo s čim drugim, dobil ga boš dan kasneje. To kopijo skeniraj in jo pošlji prodajalcu. Tako boš pospešil postopek. Če se boš odločil za ček, boš moral v banko, kjer boš "kupil" ček na vsoto, ki jo moraš plačati in ga poslal po pošti prodajalcu. Ta postopek je veeeeliko daljši.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

pingec ::

Samo meni niso nič o njih napisal sam mejl so mi poslali z mojimi podatki, kdaj bom torej to Proforma Invoice dobu al jih morem jest prosit? če jih prosim kaj nej točn napišem?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Če si pravilno vpisal "Billing address, boš dobil račun. Malo pognjavi, naj ti ga ne pošiljajo po pošti temveč po e-mailu, pa bo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

pingec ::

TO PAY BY DIRECT BANK TRANSFARE THESE ARE THE DETAILS NEEDED:
COMPANY: KNO3.COM, BANK: THE ROYAL BANK OF SCOTLAND, SORT CODE: 666, ACCOUNT # 666. IF PAYING BY BACS OR CHAPS PLEASE EMAIL YOUR ORDER.


34 Runswick Road
Middlesbrough
Cleveland TS6 8HH.
UK


OK to so mi zdej poslali + še njihov naslov kaj nardim s temi podatki zdej?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Vzemi vse skupaj, ime prejemnika, naslov, banko z vsemi podatki in banka bo že vedela kako izvršiti plačilo. Pa ne pozabi zneska. Še enkrat, zahtevaj kopijo SWIFTa. Dobiti bi ga moral isti dan ali naslednji. To pošlji prejemniku plačila.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

pingec ::

Čakaj malo, ker nisem razumel to s swiftom a lahko še enkrat raložiš kaj je to in kaj z njim nardim, kot sem razumel ga zahtevam od prodajalca in mu ga nazaj pošljem????
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Ne, zahtevaš ga v banki, saj je SWIFT sistem po katerem si banke izmenjujejo plačila in ostale informacije. Dobil boš list papirja na katerem bo kup številk in kod in ti bo verjetno dokaj nerazumljiv, pa nič za to. To potem skeniraj in pošlji prodajalcu, da bo njihovo "računovodstvo" preko svoje banke hitreje dobilo potrdilo o tvojem plačilu. Banke namreč neverjetno rade "založijo" plačila za kakšen dan, če jih na to ne opozoriš. In ne daj se prepričati, da je plačilni nalog dovolj, ker NI!!!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

pingec ::

kul, clo razumem :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

Hello,

You do not need our bank account numbers for a money order, only for a wire transfer. We do not accept wire transfers. The money order should be made out to Jeff Bishop with the address you have. If your bank cannot do one that way then you can also get an international money order from your Post Office. Bid Pay is another option, you can get a money order online with them and they will mail it directly to us.

If you need any further assistance please email.

Gracie

Evo to sem dobil zdej, torej za money order rabm samo naslov, pa sem šel na Banko Koper pa so rekl da tega nimajo oni majo sam une čeke k pošiljaš, zdej me pa zanima v kero banko nej grem sam z naslovom imenom i primkom , da bo plačilo možno?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jamiroq ::

pingec: na Banki Koper sem decembra lani čisto lepo nakazal nekaj € v UK preko bančnega nakazila (je pa res, da je uslužbenec ob okencu na začetku malo debelo gledal, pa še pri pretipkavanju iban kode se je zmotil). Lahko pa, da so medtem ukinili možnost takih nakazil, vendar dvomim...

pingec ::

Sam hocem povedat da tole s swiftom torej le ni money order?? Pa a v NLB lahko plačaš sam z naslovom? magari prek Western union?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

bastadu ::

Samo nekaj me zanima: Če plačuješ preko Klika je na izbiro samo naša valuta. Kako je s tem, če hočeš nekomu poslati naprimer točno 100€?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

pingec ::

Evo poročam kako je blo v NLB. Sem vprašal kako lahko na neko osebo za katero imam na slov v ameriki nakažem 35$ pa so rekli da je EDINI način prek Wesern union, in da money order poteka brez podatkov o banki, swifta, številke računa itd...

V koperski banki pa nakazilo z samo naslovom nekoga ni možno.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Starcek ::

Morda na kratko povzetek!

Plačila znotraj EU:
Potrebujete:
Točno ime in naslov prejemnika
Točno ime in naslov njegove banke
Njegov IBAN (international bank account number)
SWIFT/BIC njegove banke (bank identifier code)
Plačilo je pri naslovniku običajno v treh dneh
Cena je (vsaj na Banki Koper) 2000Sit (Če nimate Swift/bic kode in jo iščejo oni pa 2850 Sit)

Plačila izven EU:
Vzhod:
Najvarnejši način (pa tudi najdražji) je Western Union money transfer.
Pri nas ga izvaja Nova Ljubljanska Banka.
Potrebujete le Ime in točen naslov prejemnika.
Pri prejemanju plačil preko WU bodite pazljivi.Nikoli ne boste dobili toliko denarja kot vam ga je nakazal kupec.WU je "bistra" ustanova in vam nakazane zneske iz tujine izplačuje v domači valuti alias EUR vam bodo ta trenutek ovrednotili na 223 SIT (po WU internem tečaju, čeprav vam vsaka zakotna menjalnica zanj ponuja 239 SIT).

Zahod:
Najboljša varianta je bančno nakazilo:
Potrebujete:
Naslov in Ime prejemnika
Naslov in ime njegove Banke
Številko njegovega računa
Routing number!!!
SWIFT njegove banke
Plačilo je čez lužo v dveh do treh dneh.
Cena pa je (po besedah bančne uslužbenke na BKP) enaka kot za transferje znotraj EU.

Če pa vam bo prodajalec (tako kot meni) dejal, da noče denarja na račun (Davčna v USA je hudič!!!!!) vam preostane "čudoviti odiralski svet Western Oniona, pardon Uniona.
Obstaja še Western Union auction payment (najdite ga z googlom), kjer plačate kar z kreditno kartico (komurkoli v USA in ponekod drugod),vendar stvar traja kak teden...


Poštna nakazila pa bom raziskal jutri, da vidim kako je z USA!

Imejte se in pazite na svoje denarce.Vsi od paypala do ostalih plačilnih sistemov radi malce zadržijo denarce...najbrž zaradi plemenitenja (provizije jim niso dovolj).
Pa na feedback prodajalcev pazite!!!
Bolje eden kot nobeden!!!

bastadu ::

Plačila znotraj EU:
Potrebujete:
Točno ime in naslov prejemnika
Točno ime in naslov njegove banke
Njegov IBAN (international bank account number)
SWIFT/BIC njegove banke (bank identifier code)
Mislim, da sta bistvena smo IBAN in SWIFT/BIC; jaz sem nekomu nakazal samo z imenom, IBAN in SWIFT kodo...

pingec ::

Jap jst sem v ameriko placal z WU ker bi je prodajalec napisal da je zanj edini money order ki je misljen sploh s to besedo placilo brez kakrnse koli stevilke banke itd, no plačal sem 11000sit plus 1800 za storitev za tisto prepračunavanje pa ne vem kaj misliš, ker piše gor kolk plačujem prodajalcu v USD in kolk je to v tolarjih in tolk kot je znesek, tolk bo dubu, edin če so men kšno čudno menjavo dali, no uglavnem prejemnik bo dubu tolk kot je zahteval.


LP pa upam da ni preveč zmeden post, ker imam neko alergijo pa me pečejo uči kot svina in grem spat :(
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Starcek, naj te popravim. Za EU potrebuješ SAMO IBAN, ki je sestavljen iz kode države, banke in klienta, če ga klient ima (njegova banka že v IBAN sistemu) v nasprotnem primeru enako, kot za VSA ostala bančna nakazila (do 20k€) potrebuješ :
Ime banke
kraj in državo
SWIFT
Ime in številko računa
In nič drugega!!!

Rok plačila je odvisen od valutacije, ki je lahko isti dan (v primeru, da sta banki korespondentni, kontokorentni in da imata izmenjane ključe) v nasprotnem primeru dva do tri dni, saj se v proces plačila vklopi tretja ali ceno četrta banka (vse kar je preko tega roka je lenoba in nategovanje - zadrževanje ene od bank).

Vkolikor ti banka zaračuna iskanje SWIFT kode, je to naravnost nesramno odiranje, raje sami poiščite na SWIFT - BIC online.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Starcek ::

Resnično lepo in prav, da potrebujete samo IBAN in SWIFT (To vem tudi sam).
Ampak-naleteli boste na bančno uslužbenko-ca, ki bo hotela vedeti vse (iz lastnih izkušenj!!!!) in zato, da ne bi tekali gor in dol je bolje da imate vse pri sebi.
Danes sem prvič uporabil bidpay (samo American Express in Visa Kartice).
V bistvu je to bivši Western Union auction payment.
Na 40USD so mi zaračunali 4USD stroškov.Ni hudo (upam da ni vedno 10 %????).Delivery time je cca 1 teden.Je pa lepo, ker vse opraviš doma izza PC-ja.Ni pa to za tiste,ki jih je strah dajati informacije o kreditnih karticah preko IP omrezja..........

Pingec "za tisto prepračunavanje pa ne vem kaj misliš, ker piše gor kolk plačujem prodajalcu v USD in kolk je to v tolarjih in tolk kot je znesek, tolk bo dubu,"

Resnično preberi še enkrat, pazljivo, pa boš videl, da to ni mišljeno ko plačuješ ampak ko ti plačujejo preko WU!!!!
Bolje eden kot nobeden!!!

pingec ::

Če jst plačujem nekomu, se pravi da bo tist drug dobil plačilo, in dobil bo tolk kot sem jst napisal da mora dobit in nič manj zaradi čudne valute, če je WU komu zaračunal te čudne valute, jih je meni (pošiljatelju)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Starcek ::

Pingec še vedno ne vem, če me ti zaj..... ali namerno ne prebereš stvari, ki jih pišem.....
Če Vam-Ti kdo plačuje iz tujine, ne boš dobil dolarjev-evrov-funtov ampak Tolarje po mizernem tečaju!!!!
Ko pa prodajaš je vse v redu ker Američani dobijo USD,Anglezi GBP, Evropejci pa EUR (z izjemo nas, ki smo samo napol Evropejci)
Bolje eden kot nobeden!!!

pingec ::

ha ok zdej razumem kaj si hotu povedat
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

igor0203 ::

Mene zanima kako bi jst enmu modelu prek BidPaya plaču, sam nimam pa še VISE al pa AEX, k sm še zmer mladoletn.... :'( Kako bi pol najhitrej njemu dnar nakazu in pa najcenej?

igor0203 ::

Anybody? Dejte prosm povedat da čimprej uredim to frko....

Starcek ::

Ce bi rad uporabil bidpay-najdi nekoga polnoletnega z viso (AMEX)- (ki ti zaupa in mu inet plačevanje ni BauBau).Ti mu daj denar-njemu pa bodo tako ali tako trgali z računa.
Seveda bo moral biti clovek ob plačevanju ob tebi ker potrebujes vse podatke z vise skupaj z zaščitno kodo.To je zaenkrat edini način čez bidpay...
Če ne, pa boš moral počakati, da zrasteš.:O
Če ti ni žal denarja uporabi Western Union (Nova Ljubljanska Banka):(
Bolje eden kot nobeden!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Starcek ()

igor0203 ::

aja, no a se javi pol kdo da plača? jst mu pa seveda dam dnar. gre se pa za 80$ + ptt( okol 20$) . a ta Western Union se da tud tm na okencu plačat al se da sam tm prek Klika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

madmitch ::

Western Union v NLB, preberi vse, da ne boš ponovno spraševal. Drugič bi lahko sam porabil 30s, da bi prišel do željenega podatka. Pot je nadvse enostavna, www.nlb.si in malo pobrskaš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

igor0203 ::

no da ne bom zdej nove teme odpiru bom ke lepo tuki uprašu, k se dost navezuje na to temo.... zanima me, kera je ZIP code od Ljubljane? a je to 1000? k sm nabavu ene rame iz USA pa mi je model reku da jih je nesu na pošto pa hotu poslt, pa so mu rekl da rab ZIP codo, da jih loh pošle. tko da me zdej zanima kakšna je to koda in kera je od Ljubljane?

pingec ::

jah jst sm napisal 1000 pa je zdej še vedn pršlo :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Sunna ::

OŽIVLJAM TEMO :)

sedaj pa še mene nekaj zanima ker mi ni čisto jasno.

Želim nekaj kupiti iz ZDA in mi je oseba dala Ime, naslov in naslov podjetja. Nobenih imen bank in številk računa ipd. češ da je to dovolj

Ta oseba NE MORE unovčiti Western union čeka (sem vprašal) v bližnji banki ampak vstraja pri International money order z količino podatkov, ki sem jih navedel.

Kličem na banko in se jim še sanja ne nič o tem.

Kdo ve ?

pa še to. Naj rečem če ne more WU potem naj mi da samo številko računa in nakažem (rabim še kaj drugega, ime banke ? ) .

thanx

PS . MODERATORJI A LAHKO TOLE PROSIM DATE V LOŽO ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411338 (8789) Tilen
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517580 (10669) techfreak :)
»

international Money Order

Oddelek: Loža
284259 (3564) baker
»

Nakupi na Ebayu

Oddelek: Kaj kupiti
183097 (2618) bastadu
»

westeren union

Oddelek: Loža
91837 (1668) pingec

Več podobnih tem