» »

Tožbe in dejanja RIAA že mejijo na dejanja iz obupa

Tožbe in dejanja RIAA že mejijo na dejanja iz obupa

Ars Technica - RIAA se spet spravlja tožit. Tokrat popolnoma nedolžne ljudi in to popolnoma na "blef". Tanya Anderson, 42 letna mati samohranilka, ki je povrh vsega invalid, toži RIAA zaradi prevare, zavajujočih poslovnih prijemov in izsiljevanja. RIAA namreč vloži tožbo proti ljudem, nato pa obtožence kontaktira njihov "center za poravnave", ki jim predlaga, da plačajo zahtevan znesek, tudi če niso krivi, ker jih bo to manj stalo, kot pa dokazovanje svoje nedolžnosti. Če se ljudje nočejo pogodit, RIAA vloži ponovno tožbo, zato da bi ljudje odvračala od povratnih tožb. Vendar to še ni vse...

Uslužbenci Kim's Video and Music Store v New York-u so bili aretirani, ker je RIAA agent, ki se je pri njih začasno zaposlil, našel med prodajanimi stvarmi tudi CD-je ki so bili posneti na CD-r ploščkih in tudi takšne, ki so bili v manj kvalitetnih embalažah in agentu niso bili poznani. Izkazalo se je, da so to izdelki neodvisnih glasbenikov, ki so RIAA trn v peti, ker se poskušajo izogniti njihovim "znamkam" in predstavljajo edino "konkurenco", ki jo članice RIAA imajo.

Še zanimivost na robu. George Michael se je odločil, da ne bo več izdajal svojih albumov pod okriljem velikih znamk in bo svojo glasbo ponujal samo še preko spleta. George pravi, da ima dovolj denarja in ga ne potrebuje več. Obiskovalci njegove spletne strani pa so dobrodošli, da darujejo kak dolarček dobrodelnim organizacijam.

Pohvalno. Če bi le članice RIAA tako razmišljale...

18 komentarjev

BigWhale ::

SS - Simply Sick

Ampak to je kapitalizem. To hocem in tega si zelimo. Baje.

R33D3M33R ::

Zakaj nihče ne ukrene kaj proti njim? Meni gredo na jetra;(
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Keyser Soze ::

To ni več tisti kapitalizem v zdravi meri. To je preprosto debilizem. Ampak žal, saj vemo kako se obnašajo stekle zveri stisnjene v kot. Takšna je pač RIAA.

Na njeno čimprejšnje krepanje.:)

sverde21 ::

Meni gredo na jetra;(

meni se zdi da se večina slo-techerjev strinja s to trditvjo :\
<?php echo `w`; ?>

Jeebs ::

A so sploh lahko še bolj butasti? :\ Kaj bi dal, da bi se usulo na njih tisoče proti-tožb. ;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

neoto ::

Sreča da živimo v tako majhni deželi kot je Slovenija, poleg tega še bogu za hrbtom... :D

WarpedGone ::

Nism ravno fan GM ampak svaka mu čast. S tem korakom je naredu ogromno za napredek te industrije.

Dokler se bodo samo garažni bandi iz šavne peči in srednjega dupleka odločal ignorirat velike založbe efekta ne bo. Ko se jih bodo začela odrekat velika imena bodo pa prisiljena spremenit poslovni model. GM zna bit model mnogim.
Zbogom in hvala za vse ribe

kriko1 ::

Ma kaj je ta RIAA jedla hrenovke za zajtrk? Srčno upam da propadejo v svojem dreku.

Myth ::

Ko bi bili vsi 'glasbeniki' tako pametni in to naredili. Takrat bi videli, koliko je njihova glasba 'zares vredna'. Ampak dvomim da bom to doživel. >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Jaffa ::

Đorđ je reko, da ma dovolj denarja. Vsi ga zgleda nimajo... Po mojem ni tega nardil, da bi komu kljuboval.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Trdi ::

Malo sem pogledal cene njegovih albumov na netu pa se mi zdijo kar zelo visoke. Po 5000 ne najdeš, večinoma je nekaj več.
Trdota d.o.o.

Alexius Heristalski ::

Ta Georgeova izjava ni posebno nova.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

To bi nekdo moral nekaj narediti oz. jih izničiti, da propadejo.
:|

fahrenGONE ::

Pa kaj mate tolko proti RIAA? Saj tudi tukaj dodeljujete nazive uporabnikom foruma, ce povejo za kaksno torrent stran. Niti ni potrebno dat direktnega linka in ze zacnete jokat. Heh, pathetic.

CWIZO ::

Je pa mal razlika, al se prepove "oglasevanje" nelegalnih vsebin na portalu (kar je logicno), in pa da tozis nekoga, ki ni nic naredil in se nasplho obnasas kot najvecji debil. Predstavljaj si, da bi bila policija, FBI, ali kak podobna organizacija taka. Nebi blo lustno ne?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Keyser Soze ::

Fahrenheit, ni point v tem. Vprašaj se rajši še enkrat, zakaj ne dovolijo tule "piratstva".

Hint: Ne zato, ker bi bili ali želeli biti podobni RIAA.

P.S.: Drugače pa se na torrent straneh izmenjujejo tudi legalne datoteke, se pravi prosto programje, 3D modeli, ipd. Tako, da v defaultu smatrat, da se gre za piratstvo je čista bedarija neizobraženega človeka. Je pa res, da odvisno v povezavi s čem se omenja torrent stran.

P.P.S.: Sej zmeraj pa tud ne morejo zmagat.

Zgodovina sprememb…

Vlady ::

Ja jaz sem potegnil Linux (fedora core 4) preko bittorent-a pa sem že pirat??? >:D Tam sem potegnil samo zato, ker lahko enostavno hitreje vlečem, in potem še pomagam uploada-t do razmerja 1:1, hkrati pa se izognem corrupt download-u. :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BluPhenix ::

Sreča da živimo v tako majhni deželi kot je Slovenija, poleg tega še bogu za hrbtom...


No no, naš sazas res ni tako obupan, ni pa dosti drugačen od RIAA. "Naši" naprimer pošiljajo račune za prireditve, ki jih sploh nisi imel. Če se ustrašiš plačaš, če ne pa pokličeš in rečeš naj si ne izmišljujejo, nakar ti rečejo, da so se zmotili in da lahko račun zavrneš. Če ima pri tebi koncert skupina, ki ni registrirana pri njih, moraš avtorske pravice vseeno plačati, v primeru, da se bodo učlanili v prihodnosti, ... in še koliko je takih cvetk, le da če se ne ukvarjaš s tem, tega ne poznaš, ker se ne toliko izpostavljalo medijem.

Pa pustmo ob strani to, da nihče ne ve po kakšnem ključu zaračunavajo svoje "ščitenje avtorjev", vsakič ko pokličeš ti povejo drugo zgodbico. Upam, da se Sazas ne bo lotih takih neumnosti kot RIAA, ni pa več tako daleč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožbe in dejanja RIAA že mejijo na dejanja iz obupa

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
184042 (3310) BluPhenix
»

RIAA napada Evropo

Oddelek: Problemi človeštva
312023 (1419) Vikking
»

Sharman Networks proti RIAA

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
52474 (2474) AtaStrumf
»

RIAA napovedala na stotine tožb

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
202793 (2793) Sid Izprijeni
»

Ne opecite se pri melodiji za vaš mobilec!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
272052 (2052) JLP

Več podobnih tem