» »

Pinacle in izdelava menija ...

Pinacle in izdelava menija ...

JOKER ::

LEP POZDRAV !

Naletel sem na eden problem, ki ga neznam rešit in sicer:

V pinaclu izdelujem svoj video filmček in želel bi nardit, da ko vstavim DVD v player v dnevni in zadevo poženem, da se mi pokaže meni v katerem bi potem izbiral določen insert filma. Da bi zadeva 100% delovala sem vzel kar menije, ki so v Pinaclu že narejeni oz. oblikovani. Določil sem edino kaj moram kliknit da gre na določen izsek filma.

Ko zadevo potisnem v DVD player v dnevni pa mi kaže meni, ampak ne moram izbirat kaj bi rad videl oz kateri del.

Mislim, da nisem preveč zakompliciral in da veste kaj želim izvedet.

Prosim hitro za pomoč saj se mi mudi z izdelavo ...

Hvala in lp.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Petermaj ::

Ko si izbral menu ali si potem naredil povezavo v vsako okno v meniju z chapterji, kateri morajo biti označeni na časovnici (timeline). Torej najprej klik na okno v menuju potem klik označiš del na timeline ali pa če že imaš narejene clipe nato klikni črko c na tipkovnici(ustvari chapter). In to ponoviš v korakih za vsak chapter ali okno - link, ki ga hočeš imet na menuju. V denem oknu (odvisno od verzije pinnacle studia) imaš možnost preizkusit delovanja samega menuja preden ga zepečeš.
Upam da si me razumel. To je bilo na hitro napisano in mislim dabi moralo delat.
Sporoči če ti sedaj dela?
LP

JOKER ::

Hja, prav tako sem nardil ....
Recimo da imam tri inserte in bi rad do vsakega dostopal preko menija se nardi pred insertom .. C1 ... pred drugim .. C2 ... itd.
Ugotovil sem da lahko nardiš, da te po vsakem insertom ki si si ga ogledal nardiš celo da te vrne na meni nazaj. Takrat se na koncu inserta naredi .. M1 .... M2 .... itd.

Ja sprobal sem v okencu, kako zadeva deluje preden sem ga spremenil v .mpeg, ampak ko zadevo posnamem na DVD v Nerotu, ter grem na player v dnevno , pa se ne da po gumbih sprehajat z pilotom od playerja.
Razumeš kaj mislim ?

Torej, kaj lahko še nardim ? Hvala ......... ;)

P.S.
Delam z Pinnaclom 8.7 verzijo, kar pa mislim da ni neke bistvene razlike od nižjih ali večjih številk verzij.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Petermaj ::

kaj pa če probaš zapečt brez nerota mislim v samem pinnaclu studiu?

JOKER ::

Hjoj, mi je malo nerodno !! :8)
A se to da ??
Moram priznat, da ne vem če se da, bom preveril.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Točno ja, zdaj sem šele opazil da piše: MAKE DISK ...
Bom probal pa javim. ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Petermaj ::

Ne glede na to bi ti moral delat ali pa ponovna inštalacija programa. Ali pa kater drug program...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Petermaj ()

JOKER ::

Hja ... uff .... skuril sem že 4 DVDje, ampak ni rezultata ! :\
Sedaj mi je namreč uspelo, da lahko na DVD playerju izbiram določen insert filma z pilotom, ampak ko na izbranem kliknem oz. pritisnem play ga pa noče predvajat.
Counter na DVDju teče oz. šteje sekunde, ampak se ne premakne iz menija, tako da se nič druga ne prikaže. Sem obupal, tako da ..... :\ 8-O

Program sem pa naložil šele pred dvema dnevoma oz. cel comp sem ponovno namestil , tako da to ne bi smel biti problem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Petermaj ::

zakaj ne uporabljaš dvd-+RW?
Obstaja način ko lahko izbiraš med inseri z menujsko tipko na daljincu in pa možnost z direkno š tevilko chapterja (poglavja)
Probaj se še malo poigrat.

JOKER ::

Ja saj sem enkrat uporabil CD/RW, ampak ga hoče Pinaccle zmeraj formatirat potem pa traja in traja ......

Jaz lahko izberem film oz. insert v meniju, ampak ko pritisnem PLAY se zgodi nena nič.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Petermaj ::

DVD-RW ne CD-RW
probaj na daljincu pritisnit 1 ali 2 ali 3 številko.

JOKER ::

Upsss , pardon ... DVD/rw sem mislil.
Ma probal sem vse živo pritiskat seveda neuspešno !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Petermaj ::

Ne vem kaj bi bil vzrok pri tebi, imel sem podoben primer z pinneclom studio 8. P ane vem ali je kakšen hrošč ali kaj drugega. Sedaj uporabljam studio plus 9... in sem probal narest tako kot sem ti opisoval in dela OK.
Ena možnost je, da se ti je med samo izdelavo chapterjev kaj zataknilo in se opazi šele na TV.
1. Poizkusi narest še kater drug filmček z menuji in chapterji po istem vrstnem redu.
ali
2. Probaj zbrisat menu in chapterje in jih še enkrat ustvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Petermaj ()

waters ::

Ne vem če ti bo kaj pomagalo pa vendar. Sam naredim tako, da skonvertiram v Studiu 9 več delov - chapterjevločeno, potem pa naredim meni v Dvd workshopu. Preizkušeno in preverjeno deluje 100%.

kozi ::

Naredim tako kot Waters. Meni in zapečem na DVD pa z Ulead DVD MovieFactory 3 Disc Creator,dela brez problemov.

JOKER ::

Hja, drugega softwera žal nimam na raspolago, kot Pinnacle 8.7 ter Sony Movie Maker, ampak je vse bilo neuspešno. No zadevo sem pač posnel brez menijev saj to sem hotel dodat bolj zaradi "šminke", tako da potrebno bo zgleda menjat Softwer. :\

Hvala vam fantje !
LP
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077637 (19773) CaqKa
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353545 (3187) JOKER
»

[uradna tema] Pinnacle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13420077 (7623) dire
»

Kako posneti več kot 1GB .... ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
81608 (1489) JOKER
»

pinnacle studio 9

Oddelek: Zvok in slika
122370 (2139) CaqKa

Več podobnih tem