» »

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2

T-2 - Točno ob polnoči 1.10.2005 je začela delovati stran podjetja T-2. Gre za novega ponudnika širokopasovnega dostopa. Cene storitev so nižje kot pri SiOL-u, tako naprimer 1 Mbps / 1 Mbps stane 7000 SIT, kar pomeni, da ima ponudnik kljub vsemu bistveno višje cene, kot se je od začetka napovedovalo.

Cenejši širokopasovni dostop do interneta je tu. Kako bo reagirala konkurenca?

189 komentarjev

«
1
2 3 4

mavec ::

Sicer sem še pri Telemachu 2 leti, a glede na to, da so ugodni paketi, mislim da tisti, ki še niso podaljšali pogodbe ali pa še oklevajo, da bodo sigurno odšli k T-2. UL je tak kot drugod lahko samo sanjamo, glede na Telemach oz. SiOL. Cene pa za moje pojme normalne. Ko odštudiram 2 leti v LJ, grem takoj na T-2. :D

BuDi79 ::

Pri hitrostih kot so 10/10 zadeve ponavadi niso več tako lepe kot se sliši... ponavadi stopi v akcijo "fair use" člen... ki lahko uporabnikom nakoplje še pa še težav... imam občutek da se bodo nekateri zaleteli.

plavko61 ::

A T2 deluje preko telekomovih central?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

jest10 ::

No mogoče pa le zmenjam. 1M/256K je lepa cena

igor0203 ::

A to je za tiste k majo kablesko al tud tiste k nimamo kabelske?

keber ::

Gadno, kake cene. Pa še centrale so razpoložljive precej na široko :)

Dial up, over now.

Telekom in ostali pa bodo zdajle začeli malo razmišljati o svojih cenah. >:D

kuky ::

10/2 paket mi zelo diši .... za isti denar imam zdaj pri siolu 2mb/386 ..... mislim da bomo še čakali da bo to dejanski izvedljivo ...do takrat bo tudi siol ponudu konkurenčno ponudbo .....saj vendar siol=telekom (uradno sicer ne več ...ampak se ve kako je to .....)in ta firma tle je pa odvisna od telekoma .....no sam da gre na boljše ...:D

karafeka ::

A te cene na njihovi strani veljalo tudi za pravne osebe? :)

SebaR ::

Brez priključnine?? Cene so super in ko odslužim pri siolu grem k T2 zagotovo :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

simnov ::

samo jaz ne razumem če imam zdaj od siola in se odjavim in na to naročim pa bo delal ali
so to kakšni drugi kabli

Firebat ::

Cak kok cajta mors bit pogodbeno pri siol ADSL?

tx-z ::

Tole mi nekak deluje fake?:\ Nimajo nbenih podatkov o svoji firmi itd, ne piše tut a dobiš zravn kšn modm? al ti to kr napelejo zastonj kabl od njih?.....khm...:\
tx-z

iskra ::

Brezžično optiko ti postavijo :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tarzan ::

Pa dajte si nekateri dopovedat da zadeva ni fake. Programov po mojem še niso našteli, ker se s ponudniki še pogajajo, podatki o firmi so lepo dostopni, celo do direktorjeve številke se da prebiti (sam jo imam še od časov, ko je delal na siolu). Podjetje je komaj zalaufalo in verjetno se imajo še marsikaj naučiti. S časom verjamem da bo T2 postal zelo močna konkurenca ostalim telekomunikacijskim podjetjem.

Eboran ::

Kaj pa če bodo ražunali prenos podatkov,tako kot je to v tujini.Npr. v naročnino je vključenih 1GB prenosa,vsak nadalnji pa stane 1k sit.

DominusSLO ::

Tudi telefon ponujajo za 1000 na mesec. To se mi zdi zelo ugodno. In klici na omrežje telekom 3 sit na min... Po moje ima telekom dražje ne??

igor0203 ::

A bi mi lahko kdo odgovoriu na vprašanje?

Brane2 ::

Yipiii.
Rokaj, bato.

Hitrosti, da dol padeš.

Kar se sajta tiče, ga vidim kot tipičen site groserja, ki podaja gol minimum, ker se njihovo blago samo prodaja.

Sploh jim ni treba nakladat, da so najpametnejšejši na svetu. Folk itak to ve. :D

To moram met. Adijo, SiOL.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa VOIP sploh ni zanemarljiv, še posebno za 1 kSIT.

To bo trreba ubost. Če bomo spreminjali cifre, hočem vedet zakaj. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

fahrenGONE ::

Brane2, ja isto so imeli pri eni firmi za 'big pipe' povezave. Eno full skopo strani, pri njih pa so kupovali linije ISPji, ki so potem nalagali 10MB flasha na svoje strani. :8)

snow ::

Lepo pošteno.

Če bo lepo laufalo kot piše sedaj na strani in te cene in vredu pogoji bodo(bomo) promocijo delali ljudje.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Jux ::

igor - to deluje prek telefonskega priključka.

Drugače pa wtf je narobe z novico? Kako bistveno višje cene? če dobiš 10/2 za 10k sit. Siol danes sploh ne ponuja 10mbitov.
Ali pa 10/10 za 14k. Za eno podjetje majka, z takšnim linkom si zmagal.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Primoz ::

No ... kot piše je poceni ... ampak nedolgo nazaj je ta firma bluzila, da bo še ceneje ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

YenLoWang ::

visje hitrosti so verjetno pogojene z oddaljenostjo narocnika od centrale.. tako da se neda vsepovprek govort.. bomo videli kaj bo...

orandzna barva me pa spominja na telemach:) a t2 je like telemach2?:>

lp, Yen

Fly.MaCh!nE ::

nice, sam neki
dj mam jst isdn + siol, sm jst na netu telefon pa je nezaseden, a je pr temu t2 tut tk? da maš kao dve liniji(ena telefonska ena pa za net)

ko odslužim SiOL pa če bo še tole tkle ugodno bom 100% šou na T2:D

LeVkO ::

končno konkurenca siolu ....


ce bo fotr za to se bom spravu k t-2 ampak bom pocakal se ene 4 5 mescov da vidm reakcije od folka al pa da vidm ce je slucajn ksna nategavscina se da zgodit ...

iskra ::

FlyMachine: VoIP
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tejc ::

Tudi mene mika zamenjava ponudnika. Trenutno Siolu placujem 13+k sit za 4/512 paket :\ Tule pa gledam ponudbo in dobim za precej manj denarja 10/2 kar je pa res ogromna razlika. Pa se od Siola se lahko takoj odklopim ker sem pri njih ze krepko cez 2 leti :D

Luka Percic ::

;"nedolgo nazaj je ta firma bluzila"

Nedlgo nazaj nam je firma Incotel tudi obljubila wimax.
;(

Daedalus ::

1/1 za 1k ceneje kot najbolj švoh Siol paket...Adijo, Siol:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

globoko grlo ::

jest bom tut firmo na 10/10 preselu:D

dl bo 5x hitrej, ul pa 26x hitrej>:D :D >:D

stb ::

A je mogoče še kdo opazil, da njihov website (http://www.t-2.net) ni dosegljiv iz telemachovega kabelskega omrežja?

Iz tujine in siol-a (zaenkrat) še deluje. Si telemach tako predstavlja boj s konkurenco???;((

Narcos Satanicos ::

Res je. Razen če amis kaj blokira (telemach uporablja vode od amisa za tujino).
SPORT THE WAR, WAR SUPPORT

Paramedic ::

Too good to be true? :\

Po tem kar piše, bi bilo edino pametno odklopit ISDN+ADSL in prikopit VDSL+IPtel. Ampak...vsak tak korak je treba prej dobro premislit. Če bi blo treba kdaj nazaj na Telekom, bi to stalo še in še denarja.
End transmission.

Doman ::

To glede telefona mi ni jasno. Če vzamem to mi telekomu ni treba plačevat naročnine?

Grey ::

OOOOO je*emti...SiOL se lahko sedaj zgrize in skrije pod skalo ob taki konkurenci. končno nekaj pametnega in cenovno ugodnega. Ampak a mislite, da bojo to centrale zdržale...npr. 500+ uporabnikov 10Mbit-nih linij? Ker se mi to zdi nekako absurdno hitro glede na to, da imamo pri SiOLu max. 4Mbit. če je to res...potem lahko pričakujejo od mede 10k/mesec za 10/2 linijo.

fahrenGONE ::

Doman, ja, potem se prekine narocnisko razmerje na Telekomu in jim vec nic ne placujes.

Da vidimo kaj bo Siol sedaj ponujal oz. kaksen bo odgovor. :D

tx-z ::

Mogoče se splača počakat, morda bo siol znižu cene da bo cenej kot pr njih?:\ jeah rajt:))
tx-z

mrTwelveTrees ::

-

teorija je eno, praksa drugo ! 0:)

tudi jaz bi šel na tale t2, vendar bom raje počakal kakšen mesec... da vidim kakšni bodo odzivi, kako hitro to dejansko je, ali kaj meče ven... prekinja... vse to se bo pokazalo

tole mi je mal čudno, 10/10 povezava, pa če je dosti uporabnikov z temi paketi, kako za vraga bojo centrale tole prenesle ?

a mogoče kdo veza koliko časa bo treba podpisat POGODBO ? za 2 leti ? :8)
--------
zigam: siol bo lahko znižal cene, ampak konkuranca bo imela za isto ceno hitrejši prenos...

Zgodovina sprememb…

Doman ::

Počakal bom še kak mesec, potem pa, če bo vse ok..... gooooooooooooooo T2

Yoda Master ::

Piše, da je brez časovne vezave.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

MrStein ::

Naročnino plačaš pri tistemu, kjer vzameš telefon. Po svoji izbiri.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Doman ::

Tok bolš:D

billy ::

Ve kdo kaj več o tem? http://www.mrv.com/product/MRV-OS-EoVED/

S tem bi se naj VDSL domet povečal na 4km (sedaj je nekje 1500m, baje je t2 testiral uspešno na 2km)

Grey ::

Še dobro, da sem jaz blizu pošte...mislim, da bi moralo biti okoli 1,5 km. :D

RejZoR ::

7k za 1Mbit v obe smeri je cheap. Ne pa 6k za 1Mbit/256Kbit...
Mislim upload je res v kurcu do konca. Čar ADSL-a...
Samo zanima me kako je kej s pingi zarad online gaminga...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

billy ::

Pingi bi morali biti za kakšno ms manjši od teh preko ADSL.

Fury ::

Ne vem kaj vam ni jasno glede central.. ce nizozemcem delajo 100mbit linije bojo pa ze pri nas 10mbit.. mene bolj skrbi tujina :|

billy ::

Tujina vsaj v začetku ne bo problem. Firma ima sedež v MB, tako da če bojo potegnli optiko do avstrije ne pride to tako blazno dosti. Baje bi naj šlo preko uta.at kjer ima tudi amis in delo zadovoljivo.

Vprašnje je edino kako bodo nadgrajevali in če bojo, etc...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev pogodbe, telekom..

Oddelek: Omrežja in internet
236628 (5622) m0LN4r
»

Optika vs baker? cena??

Oddelek: Omrežja in internet
132448 (2227) Senitel
»

Siol nove cene

Oddelek: Omrežja in internet
466678 (4150) Grey
»

Wimax licenco dobila Telekom in Tok telekomunikacije

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
496442 (3202) madviper
»

Incotel in WiMax

Oddelek: Omrežja in internet
324034 (2594) Spajky

Več podobnih tem