» »

Siol nove cene

Siol nove cene

PaJo ::

Telekom bo od jutri imel poenostavljen cenik Siol storitev, več najdete tukaj.

Zanimivo je predvsem poenotenje cen internet storitev, kjer je videt da bodo dostop na optiki mogoče malo podražili, vsaj glede na spodnje sporočilo.
Po novem bosta izhodiščni hitrosti ostali enaki in po ceni 26 evrov, toda pri asimetričnih tehnologijah (ADSL, ADSL2+) bo nadgradnja možna s tremi hitrostmi: 2, 4 in 10 Mbit/s v smeri proti uporabniku z doplačilom 6, 12 in 18 evrov. Možnosti nadgradnje simetričnih tehnologij (VDSL2, optika) bodo štiri: 5/5, 10/10, 60/60 in 100/100 mbit/s z doplačilom 10, 40, 54 in 114 evrov.


Po vzoru davčne Vid-e pa bodo sami imeli Tia, zanimivo videt katera bo bolj prijazna do uporabnikov :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

Sploh kakšna dejanska sprememba razen Tie in nekaj manj paketov?

blblb ::

In kaj to pomeni za nas z 20/20 preko optike ce kdo ve?
(nikoli nisem razumel njihovega sistema nadgradenj internet hitrosti... :>)

lp, blblb

PaJo ::

Načeloma zagledajo cene za osnovne internet pakete iste, so pa spustili malo cene za dodaten storitve, no počakajmo do jutri, da objavili uradni cenik in cene dodatkov.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

fosil ::

Tole je nek pamflet, ki so ga napisali v propagandnem oddelku in se ga ne da prav resno jemat in tudi ni noter nekih uporabnih informacij.

Že naslov je v tem stilu: Usmerjenost k uporabniku - enostavno, prijazno, zabavno

Ali pa recimo tale stavek: od naročila do montaže priključka bo minilo deset dni. Danes je povprečje 28 dni.

In to kar čez noč? Po vsej verjetnosti z istimi ljudmi in z istim številom.

Pa še nekaj podobnih cvetk je noter.
Tako je!

alexz ::

če to ni prvoaprilska šala pol sn jaz Michael Jackson :P

BALAST ::

citat

"- dodatno pomoč uporabnikom bo do 1. aprila dalje preko spletnega portala www.siol.net in v nadaljevanju tudi prenovljenega portala www.telekom.si zagotavljala tudi telekomova interaktivna asistentka TIA "

PaJo ::

Ni prvo-aprilska. Cene kolikor je videt na njihovem kalkulatorju se niso spremenile za internet dostop, vse ostalo isto, samo zmanjšali so količino vmesnih hitrosti, tako da je uporabnik pač omejen na določene hitrosti in s tem tudi ceno.
Spremenile so se samo cene in pogoji telefoniranja v fiksno omrežje, ki je sedaj totalno flat, brez mesečne omejitve in dodali bi naj to virtualno svetovalko Tio, ki je za 1x še ni nikjer videt.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mktech ::

te pomoči tipa Vida in Tia so metanje denarja proc. ce postavis neko komplekso ali zelo specificno vprasanje dobis odgovor v s mislu "danes je lep dan" (izkusnja z davcno) tako, da moras potem vseeno do najblizje info tocke ali pa cakat priblizno 40min na prostega operaterja (se mi je zgodilo 2x). AI kar se mene tice ni se na dovolj visokem nivoju za to. raje naj spisejo dober FAQ in dajo gor google iskanje recimo.

Tr0n ::

Ehm, SiOL si ne zasluzi ravno svojega threada na tem forumu.

Who's with me?

BALAST ::

Dol s tajkuni, anede Tr0n. Že tko obira več kot 50% širokopasovh dajatev od ubogih Slovenčkov.

energetik ::

Madonca, če prav vidim je 1/256 povezava 26€. 8-O To je skor 2x več kot pri T-2 (14€). Sem pa mislil, da so se s konkurenco cene bolj znižale. Samo očitno imajo še vedno zadosti naročnikov, da lahko držijo take cene. Jst dajem pri T-2 za 4/1 povezavo 18€, nikoli nobenih prekinitev, problemov, vedno drži to hitrost.

zee ::

Pri nas doma (in znatnem delu Slovenije) je Siolov ADSL prakticno edini ponudnik sirokopasovnega dostopa; o kaksnem T-2 ali Amisu lahko samo sanjamo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Sergio ::

Koliko potem pride 20/20 na TK optiki?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Senitel ::

Jah Amis in Volja sta na razpolago na vseh Telekomovih centralah in dobiš za 26€ precej več kot 1Mbps/256kbps...

Sergio: Same old 26€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

zee ::

@Senitel: polno razvezanega dostopa ne dobis (no, ko smo pred dobrim letom nadgrajevali na Trio, to pri nas ni bilo mogoce).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Senitel ::

Zakaj se vsi zgovarjajo, da pred dobrim letom nekaj ni bilo mogoče? Lani začetek leta so se spustile cene za druge operaterje. Lani novembra pa je bil omogočen tudi razvezan dostop za druge operaterje preko Telekomovih DSLAM-ov.

Ted ::

Tam kjer ti polno razvezan dostop omogoča Telekom ti ga tudi Amis in drugi operaterji če to ponudbo imajo. Odločba Apeka, PRD je možen na vseh centralah če je le dovolj paric.
Mah...

zee ::

Lanskega aprila je bil na voljo samo Siol.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PaJo ::

Zato pa je potrebno spremljat trg in videt, kaj se ponuja, boj za stranke se je zdavnaj začel, le pri Siol-u ne, tako da če nimaš vezave poglej kaj ponujajo drugi in seveda za kakšno ceno.
Načeloma se strinjam, da si siol ne zasluži svojega kotička na forumu, samo nekako je treba folk opozorit, da se nekaj dogaja in da obstajajo tudi alternative, tako da efekt na koncu dosežen :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ted ::

Omenjena odločba Apeka je v veljavi od oktobra ali novembra lanskega leta dalje. Amis je takrat zagnal vik in krik reklamno akcijo in pridobil precej novih naročnikov.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

zee ::

Off: takrat smo zal ze podpisali aneks...tako da smo "Siolovi" do naslednjega aprila :'(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

dba ::

Jaz: Siol je dražji od t-2. Zakaj?
Tia: Seveda, vendar sem prepričana, da boste v naboru storitev Telekoma Slovenije našli vse, kar si želite.
:D

Kdo je zdej tu idiot? Aja, sej vem odgovor... Js seveda :(

Pesimist ::

Jaz: Luštna si
Tia: Z največjim veseljem klepetam z ljudmi, ki imajo o meni tako lepo mnenje.

:D

M-XXXX ::

Samson ::

m-xxxx: jp, ampak samo prve 4 mesece, hehe. potem pa zopet normalno guljenje stranke. sicer pa itaq da imajo optiko premalo razvleceno, tako da je malo uporabnikov.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

M-XXXX ::

m-xxxx: jp, ampak samo prve 4 mesece, hehe. potem pa zopet normalno guljenje stranke. sicer pa itaq da imajo optiko premalo razvleceno, tako da je malo uporabnikov.

Damn, pa res;( Ok, saj tudi z 26€ nisem razočaran, sam upanje umre zadnje:)

jest10 ::

Torej kako je pa sedaj s temi ukinjenimi paketi, če si na kakšnega že naročen? Ostanejo? Ali ga spremenijo v kakšnega drugega?

Samson ::

Ponavadi ostanjo, sploh ce placujes vec kot po novem :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jernejl ::

SIOL ponuja novim naročnikom tudi dva nova modela LCD TV, ki bosta dobavljiva v mesecu maju:
http://www.siol.net/akcije/ugodnosti_za_nove_narocnike/ekskluzivna_ponudba_LCD.aspx

Malce sem iskal na spletu, pa o teh modelih žal nisem našel nič. Ali morda kdo kaj več ve, kakšna televizorja bi naj to bila (predvsem kvaliteta) in ali se ta SIOL-ova ponudba cenovno splača?

Gre pa za modela:
LG 37LF25 (24 x 27 eur)
LG 42LF25 (24 x 30 eur)

roCkY ::

Zgleda da grejo mal model zakamuflirat pod krinko posebnega naročila, da se na prvi klik ne vidi kolk pride v prosti prodaji. Oznaka je za LG precej čudna in dvomim, da bi se ti modeli pojavili v prosti prodaji v naslednjih tednih.

šernk ::

nazadnje ko sem gledal za nek popust ki ga dobiš kot večletni naročnik sem prišel skozi za cel 1€ ceneje kot je bil fotoaparat na enaa.com le da bi se lahko reklo da plačaš na obroke brez obresti.

sicer pa glede menjav ponudnika poznam dobro zgodbo...na T2 so mu vse obljubili da se da in vse...odpovedal pogodbo z telekomom in nato so pri T2 čudežno ugotovili da pri njemu je nemogoče dobiti T2.

za naš kraj je prostih 0,0 priključkov že 2 leti sedaj in dvomim da bodo kaj spremenili. odpovemo pri siolu...pri amisu se bodo obotavljali in nam nekdo tretji vzame dostop... potem se pa lahko po domače jebemo za ADSL in vse ostalo še naslednjih 30 let... to nas praktično priklenja na siol
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

Jaz: Ti si neumna.
Tia: Ste oseba z izjemno stopnjo bontona, kajne?
:D

sakkra ::

Lepo da mamo na forumu tudi Majkla Đeksona. :D

BALAST ::

Tia: "Pravite, da sem krava? Vzamem kot kompliment."

Double_J ::

Na VDSL je pa 1/1 isto kot na adsl 1/256.

A to je povsod možen prehod?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Senitel ::

Seveda ne!

Ted ::

Samo tam kjer je konkurenca T-2, torej cca. 1000 metrov od centrale:) .
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

BlueRunner ::

Seveda so znova pozabili na tistih nekaj upajočih poslovnih strank, ki bi nekako rade podobna izhodišča in ne neka smešna doplačila za vsak megabit izpred 10 let.

Niti "optičnih" dvigov hitrosti ne ponujajo za poslovne stranke. Kje je 100/100 za male firme, ki bi jim to res prav prišlo? Aja, seveda. Te male firme so se že zdavnaj preselile na lepše.

Bolj kot se spreminja, bolj je enako...

Zgodovina sprememb…

fant ::

jaz mam že pet let net pri amisu (trenutno 4M/22 €, proti siolu) in takrat še ni bilo niti duha o iptv v naši bližnji okolici. No od lani pa je možen iptv od siola. amisa, tuša (samo t-2 ne :()

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fant ()

pol3ni ::

Po dolgem času se mi obeta internet.Glede na to kar sem prebral bi bilo bolj da vzamem AMIS.Pri siolu je sedaj paket trio za 30 eur,pa me zanima kakšna je hitrost interneta pri tej ceni.Optika bo samo do centrale.Kaj mi svetujete

Ted ::

Pri Siolu je ta paket trio za 30 evrov z 1 mega internetom pod pogojem da maš še stacionarno telefonijo od Telekoma, če nimaš je 33 evrov. Poleg tega v tem paketu nimaš pametnih programov - programska shema je milorečeno zelo okrnjena.
Mah...

pol3ni ::

Torej se mi bolj splača AMIS,oz kaj mi svetuješ.
Hvala

McNato ::

Siol po novem imenuje razvezan dostop kot digitalni dostop. Najbolj pa je zanimivo da bodo po 31.12.2009 zaračunavali digitalni dostop tudi na optiki! Kar pomeni podražitev za 3 EUR/mesec. Vir Siol in mouse over "digitalni dostop".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

danielka84 ::

A je še vedno omejitev glede tega digitalnega(razvezanga) dostopa za nekatere uporabnike, al ma lahko vsak po novem razvezan dostop za doplačilo 3€?

Pa še to.. sem gledal spletni obrazec, a lahko naročiš po novem tud samo telefonijo + digitalni dostop? za 15€?
ni-da-ni

Senitel ::

Razvezan dostop lahko sedaj dobiš povsod po Sloveniji in pri vseh xDSL ponudnikih.

Grey ::

SIOL ponuja novim naročnikom tudi dva nova modela LCD TV, ki bosta dobavljiva v mesecu maju:
http://www.siol.net/akcije/ugodnosti_za_nove_narocnike/ekskluzivna_ponudba_LCD.aspx

Malce sem iskal na spletu, pa o teh modelih žal nisem našel nič. Ali morda kdo kaj več ve, kakšna televizorja bi naj to bila (predvsem kvaliteta) in ali se ta SIOL-ova ponudba cenovno splača?

Gre pa za modela:
LG 37LF25 (24 x 27 eur)
LG 42LF25 (24 x 30 eur)

Ka so to kr eni teveji? Še LG jih nima na strani...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Oddelek: Pomoč in nasveti
153852 (3409) Macketina
»

SIOL bo s septembrom dražji za 3 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6312171 (10479) Wox
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310694 (9396) Lonsarg
»

Operacijski sistem na HP

Oddelek: Operacijski sistemi
61028 (946) Duhec
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849802 (6475) pupsi1984

Več podobnih tem