» »

Avtonomija akuja (acer travelmate) 1h ?

Avtonomija akuja (acer travelmate) 1h ?

Cranchi ::

Pozdravljeni, probal sem tudi z iskanjem vendar neuspesno. Sedaj pa imam vprasanje vceraj sem kupil Acer TravelMate 2312 s sledecimi spacifikacijami:

Celeron M 360
512 ram
dvd pecka
40gb

Pogledam sem na lionsko baterijo in pravi da je 2000 mah, kar se mi zdi grozovito malo, vendar ocitno tako je, torej baterija pri celem dopoldnevu polnenja ko sem ga prizgal je pisalo cca 1h, sadaj sem 15 minut pregledoval maile in cekiral forum je je ze stanje baterije 75% (45min) tako da je podatek ocitno pravilen, je to normalno, meni se nezdi! Pricakoval sem da bom vsaj film lahko pogledal normalno cel na baterije.. Torej je z mojim prenoscem kaj narobe ali je to obicajno, zanimam me se ce oz ko baterijo spraznis nekajkrat ter napolnis ce se avtonomija izboljsa, ampak spet ne za 100% po vsej verjetnost?

hvala za hitre odgovore..
Get a Macintosh!

iskra ::

Mislim, da Celeron procesorji ne podpirajo znižanja frekvence. Če želiš podaljšat avtonomijo, moraš tudi znižat svetlost monitorja.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Cranchi ::

dobro to ze, pa tudi nimam svetlosti do konca, recimo da do polovice, ampak 1h se mi pa se vseeno veliko veliko premalo zdi za nov laptop, kaj ni tako ?
Get a Macintosh!

Cranchi ::

enyone?
Get a Macintosh!

iskra ::

Ja to je že sumljivo... Od punce prenosnik je biu res tanarbolj tanajcenejši pred dvema letoma, ima Athlon XP 2500+ M procesor in 256MB RAM in vseeno je pri najhujših nastavitvah obljubljal uro in pol delovanja. Če sem spustil frekvenco na ~800MHz in svetlost zaslona na 50% je zdržal tudi do tri ure Worda, Excela in AutoCADa. Bo boljše da neseš kar nazaj. Pa raje doplačaj ene 30k za Pentium procesor (Centrino platforma). Pa hitro, dokler je še čas.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Cranchi ::

hum, glede na spacifikacije tega prenosca in tudi kar se tice samega prenosnika mi cisto odgovarjajajo, doplacevat nemislim, samo tole z baterijo je pa res skrajno cudno..
Get a Macintosh!

WarpedGone ::

S tvojim notebookom ni nič narobe v smislu pokvarjeno, ne dela.
Dela kot je narejen da dela. 2Ah je ŠVOH baterija, celeron M je ZANIČ procesor kar se tiče porabe.

Dobrodošel v klub nategnjenih Intel kupcev
Zbogom in hvala za vse ribe

flipflop ::

Mam Aspire 3002, če nič ne delam na njem mi zdrži 1h in 20 minut. Na žalost sem takrat gledal samo na ceno, če bi kupoval še enkrat bi raje dal še nekaj € zraven. Bo pa pri naslednjem notebooku boljše.:\

Cranchi ::

aha, ja ko sem pogledal na aku in videl 2ah sem si mislil tole je pa prekleto malo in prav sem imel, ja ce jaz nic ne delam, ampak res popolnoma nic je cas 1h ter 8 min, bi bil precej nezadovoljen ce bi bil ta prenosnik namenjen prenasanju, je pa bolj kot alternativa desktopu tako da bo vec ali manj skozi prizgan, tako da se nebom kaj dosti sekiraj, ampak definitivno sem pricakoval da bom pa lahko vsaj kak film pogledal na baterije..

kar se tice centrino mja, zakaj je tako zanic ? meni se zdi da prov solidno dela, ali mislis zanic samo s strani varcevanja baterije in da ne prilagaja frekvence porabi ?

drugace pa hvala obema..
Get a Macintosh!

iskra ::

Centrino je platofrma, v katero spada Pentium M procesor, kateri ima nastavljivo frekvenco, WiFi modul in še par malenkosti. Celeron torej ne spada pod centrino - hvala bogu, ker je preplačan odpadek. Pa brez zamere ampak tako jst vidim celerone.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Eko tle si malo preberi. Centrinote sedaj počasi zamenjuje Sonoma (mislim, da to vidiš predvsem po frekvencah procesorjev - 1,8GHz in gor).
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tomay ::

Acer je očitno začev vgrajevati zelo "poceni" baterije v svoje najcenejše prenosnike. Sem videl eno serijo amd-jev ki ni zdržala niti 45 minut, morala pa bi vsaj uro in pol. Edino kar lahko narediš je da reklamiraš baterijo in naj ti dajo novo 6 ali 8 celično, to ki jo imaš zdaj pa imej za rezervo.
Voodoo 4Ever

WarpedGone ::

JA, baterije so glavni krivec, problemček se pojavi ko želiš močnejšo in čjo met za recmo 8celično 38k SIT. Kar je skoraj 1/4 cene kompjuterja. Halo?
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
207062 (6765) Zheegec
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212165 (1796) nurmaln
»

Kater prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
472668 (1836) OwcA
»

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14113775 (8059) Damjan Jagar
»

Kateri Notesnik je za 300 000 jurjov najblši??

Oddelek: Kaj kupiti
232358 (1781) CaqKa

Več podobnih tem