» »

AMD Athlon 64 3000+

AMD Athlon 64 3000+

st00rm ::

Jst mislm nabavt procesor AMD Athlon 64 3000+.
Zanima me kolk bojlši je tist z Venice jedrom in kje bi se dobil tak z Venice jedrom, ker sicer vem da se dobi v Mlacomu , sam sm slišu da Mlacom ni tolk zanesljiv in tudi uporabniki tega foruma ne priporočajo kupovanja pri njemu.
God must love stupid people because he made so many of them.

Shark-357 ::

Venice dobiš že povsod ...

poglej tu.

Zgodovina sprememb…

50Cent ::

Že res, da so pri Mlacomu včasih:D težave, vendar imajo akcijo za Athlon 64 3200+ 939 Venice za slabih 38 prešernov, kar se mi zdi dober nakup.

st00rm ::

Kakšna pa je rezlika med Venice in Winchester jedrom ???
God must love stupid people because he made so many of them.

EvilDare ::

Pri pc dom-u dobiš 3000+ za 33,8k. Drugače pa se Venice veliko bolje navijajo. Jz z mojim Winchesterjem pridem do 2,4, z Venice pa pomoje z lahkoto prideš vsaj do 2,6-2,7.

likar ::

@50Cent - cena za box je 52.668 SIT... tisto je cena za tray, ki ima 2 leti manj garancije.
@EvilDare - nikjer ne piše, da gre za Venice...+ piše, da je tray, kar mu takoj zniža vrednost :\

Izi ::

Kot je že 50cent omenil se trenutno pri Mlakomu najbolj splača vzet 3200+ ker je v akciji.
ATHLON 64 3200+/512K S939 - Venice 37.848 SIT (to je cena če plačaš z keš na roko)
Box verzija popolnoma istega procesorja je pa 52.668 SIT kar pomoje nima smisla.

Z garancijo je pa takole:
Če kupuješ Retail izdelke (Box,...) dobiš garancijo, kot ti jo da proizvajalec (za procesorje mislim da je 3 leta)
Če pa kupiš OEM izdelke (tray,...) dobiš garancijo, kot ti jo da prodajalec (ponavadi je 1 leto)

Pri box izdelkih dobiš vse v lični škatlici, z dodatki (pri procesorju dobiš hladilnik in ventilator)
Pri OEM verziji pa dobiš izdelek v navadni neugledni vrečki brez vsega.

Jaz osebno še vedno raje kupim OEM izdelek, če ga le dobim. Procesor mi še nikoli ni crknil, menjam pa ga ponavadi na 2 leti.

likar ::

Ja, glede garancije si točno povedal. Je pa cena box procesorja prav zato višja, saj je kvarljivost trayev višja, zato je tudi garancija krajša in cena nižja. Vsak lahko kupi tistega, ki mu najbolj ustreza, samo nekateri pač ne vedo, zakaj se pojavlja razlika v ceni. Mogoče bo sedaj komu bolj razumljivo.;)

Izi ::

To, da je kvarljivost trayev višja pa se ne morem strinjati.
Gre za popolnoma isti izdelek.
Prav o tem smo že razglabljali na parih forumih in povsod smo se na koncu zedinili da razlike med Box in tray ne bi smelo biti.

Problem je samo v tem, da ko kopuješ box je škatla vedno originalno zaprta od proizvajalca (prodajalec jo lahko odpre samo pred tvojimi očmi) in zato vedno veš da dobiš tisto kar kupuješ.
Pri OEM izdelkih pa je problem ko ne veš ali je izdelek, ki ti ga vržejo v vrečko že nekdo uporabljal, lahko ga poškoduje sam prodajalec zaradi neprimerne zaščite,... Na kratko: pri OEM izdelku te lahko prodajalec nategne in ti podtakne slabo robo.

Ampak načeloma pa bi morali biti Retail in OEM izdelki popolnoma isti. To so potrdili tudi mnogi proizvajalci rekoč, da za OEM ne dajejo robe slabše kvalitete. Pri OEM izdelkih moraš zato bolj zaupati poštenosti prodajalca, še vedno pa imaš eno leto garancije.

st00rm ::

Pol je čist vseen z katerim jedrom kupim, ker ne mislim navijat.
God must love stupid people because he made so many of them.

likar ::

No, ja. Mišljeno je bilo, da prav zaradi drugačnega embaliranja (beri: izpostavljenosti traya) možnost okvare večja... Ne vem, zakaj bi bila sicer garancija krajša.
Sicer se pa strinjam, da je OEM v splošnem enako kvaliteten.

Izi ::

st00rm, razlika med Venice in Winchester jedrom je samo v tem, da je Venice novejši in se tudi bolje navija.
Dejanske razlike verjetno pozna samo AMD.
Oba sta 90nm in pri isti frekvenci sta popolnoma enako hitra.
Kolikor pa je meni znano se trenutno prodajajo samo še Venice. Winchester boš dobil samo še kje ker imajo stare zaloge.
Če res ne misliš navijati (kar je pri AMDju že skoraj greh >:D ), pač kupi tistega ki ga boš dobil ceneje.

Mavrik ::

Venice ima SSE3 inštrukcije, Winchester jih nima.
The truth is rarely pure and never simple.

RC14 ::

Venice ima SSE3 inštrukcije, Winchester jih nima.

Razlika v praksi med SS2 in SSE3 je zanemarljiva oz je sploh ni pri isti frekvenci seveda.



Lp

Cranchi ::

skoda vsakega cekina za box, ker tiste 2 leti vec garancije, no vsaj v mojem primeru ko cpuja nimam doma vec kot 6 mesecev :D
Get a Macintosh!

zoneh ::

Brez SSE3, ne mores runnat rossete kar pomeni no Mac OS X on PC. ^^
AMD64 3000+ , 2x 512mb Muskin DDR400, GF7600GT
Windows XP, C# and XNA programmer

mojeime ::

Hei :)


odpiram staro temo, ker urejam nek star rač ...

Na omenjeni procesor (Amd Athlon 64 3000+ sem naložila win10), ki dela solidno, ampak ne najdem pravih driverjev. Verjetno bi morali delovati isti, kot so prej na win7?

Mi lahko kdo pomaga, ker sploh ne vem, kje in kako iskati.

Hvala in lp

hojnikb ::

in kateri driverji ti manjkajo ?
#brezpodpisa

mojeime ::

PCI\VEN_10DE&DEV_0059&CC_0401
PCI\VEN_10DE&DEV_0057&CC_0680
PCI\VEN_10DE&DEV_005E&CC_0580
PCI\VEN_10DE&DEV_0052&CC_0C05
PCI\VEN_10DE&DEV_0141&CC_0300

skoraj vsi haha :)

ampak ravnokar sem naletela na novo težavo, ponavljajoč moder zaslon in resetiranje z napisom: whea uncorrectable error.
Nimam točk obnovitve, a to pomeni, da moram spet formatirati?

bluefish ::

Verjetno rabiš driver za chipset (torej plato).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mojeime ::

Saj nekaj sem našla in sprobala par verzij, pa naj bi bile vse za xp (plata je stara več kot 10 let), ampak, če se prej nekako uspela delati 7 ka, bi verjetno skor tudi 10?

bluefish ::

Windows Update ne najde? Kaj pa pot preko Device Managerja?

konspirator ::

ven 10DE je nekaj od nvidie, bolj točno je 0059 nForce Audio Controller, 0057 VIDIA Network Bus Enumerator, 005E nForce4 HyperTransport Bridge, 0052 NVIDIA nForce PCI System Management, 0141 nVIDIA GeForce 6600 PCI-E Video Adapter
http://pcidatabase.com/search.php?vendo...
http://pcidatabase.com/search.php?devic...

Tvoje plate ni več na netu, da ne najdeš šoferjev ??


Kondenzatorji so ok ?
--

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

mojeime je izjavil:

Hei :)


odpiram staro temo, ker urejam nek star rač ...

Na omenjeni procesor (Amd Athlon 64 3000+ sem naložila win10), ki dela solidno, ampak ne najdem pravih driverjev. Verjetno bi morali delovati isti, kot so prej na win7?

Mi lahko kdo pomaga, ker sploh ne vem, kje in kako iskati.

Hvala in lp

napiši model matične
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mojeime ::

Zdaj imam res en večji problem, ker se komp kar resetira usakič ko zalafua, ajaj

Kondenzatorji, nvem, ker sem mogla poguglat, kaj to sploh je :) tko, da ne vem kako zgledajo, če niso OK.

eko_2k4 ::

kondenzatorji Capacitor plague @ Wikipedia
Pri tebi je verjetno kriv napajalnik.

mojeime ::

matična je pa: nf4kbab

Če sem prav pogledala.

hojnikb ::

mah ti nforce chipseti so sranje, tko da ne pričakuj stabilnega delovanja na win10...
#brezpodpisa

mojeime ::

Ma ne vem, 7ka je delala ok, tud ssd je poganjalo, sicer z max hitrost 150mb, zaradi šibkega procesorja.

bom poskusila zdaj poštimat to resetiranje nekak pa nadaljujem z iskanjem driverjev :)

hojnikb ::

daj nazaj win7, ce dela ok
#brezpodpisa

konspirator ::

Kondenzatorji
https://slo-tech.com/clanki/06002/
Plata je stara, verjetno so za zamenjati.

mojeime je izjavil:

matična je pa: nf4kbab

Če sem prav pogledala.

Nisi prav pogledala.

Ssd je deloval z max 150 mb zaradi sata 1.
--

Zgodovina sprememb…

mojeime ::

Am ne najdem nobenega drugega napisa na plati za matično, edino mogoče je tako: NF4K8AB (tisti b, bi znal bit 8, sem mogla mal prahu stran pihnt :)

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

mojeime ::

UU hvala za tele driverje!


Joj, kok se mi res ne da spet formatirat ... prav muka je to na teh starih škatlah

mojeime ::

Driverje sem inštalirala in dela win 10 ok, device manager je brez napak :D, ampak v safe modu :)

v navadnem zagonu pa se še vedno stalno resetira.

Naredila sem scan s ccleanerjem v registrih tudi, pa ni pomagalo.

Ima mogoče kdo kakšno idejo? Brez novega formata :D

bluefish ::

Če se ti resetira po BSOD-u, uporabi BlueScreenView ali podoben program in poglej, kaj je razlog.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gothic 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43042410 (21658) Lonsarg
»

driverji za "other PCI Bridge device" in "SM BUS controller

Oddelek: Operacijski sistemi
71020 (922) petrus
»

Medion

Oddelek: Kaj kupiti
101551 (1423) Gregor P
»

3d mark 2001

Oddelek: Navijanje
231748 (1448) mezo_SPL
»

Lag pri filmčkih v špilih

Oddelek: Igre
102244 (2106) Matev

Več podobnih tem