» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
21 / 26
»»

Bellzmet ::

No jaz sem imel pa slabo izkušnjo z Help desk. Dokler nisem popizdil na telefonu me sploh niso jemali resno in je bilo v stilu, veste to ni naša napaka, sej bo delalo čez 2-3 urce (zadeva ni delala že 3-4 dni). No nato so po dokaj živčem klicu zadevo poštimali v prek kot pol ure. Prej pa, da ne morejo nič in naj čakam. Jao jao.

Nauk: treba je biti vztrajen in prijazen. Če se s tem nič ne doseže pa postopoma zaostriti zadeve. Najslabše kar je, da se pustite odgani z neko brezvezno razlago.

e-marko ::

WamPIRe-, malce si zamudil pri tem zadnjem odgovoru. Poglej datum...

Glede F-secure pa je tako, da imam gor verzijo 2009, ker mi je NOD32 žal pred časom spregledal enega nasty črva in od takrat ne ščiti več mojega računalnika. Do sedaj mi je F secure našel še vse in nimam težav. Zdaj kakšna je razlika glede na verzijo 8 pa žal ne vem.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

whatever ::

Imam trenutno Siol 1Mbit + IP telefon na polno razvezanem dostopu in sem doma iz bolj ruralnega področja, za kar plačujem 32 eur.

Zanimam se za paket Amis enka plus 4Mbit (ker sem se za IP telefon odločil, da ga ne potrebujem). Mika me iti na Amis, ker je 7 eur cenejši in štirikrat hitrejši. Doma imam že obrazce za naročilo. Zanimajo me pa naslednje zadeve:

1. Kakšna je stabilnost in hitrost povezave pri Amisu? Glede tega sem pri Siolu zelo zadovoljen, saj v celem letu internet ne dela mogoče vsega skupaj 1 dan, ali pa še to ne. Je zanesljivost Amisa s tem primerljiva?

2. Ali moram priklopit izvesti popolnoma sam in mi modem pošljejo po pošti ali pride kak tehnik od Amisa ZASTONJ zrihtat zadeve?

3. Ali je možno v ENEM dnevu, torej še isti dan, narediti preklop iz Siola na Amis? To mi je namreč zelo pomembno, saj nočem ostati brez internetne povezave več dni, preden se preklop izvede.

4. Enka plus 4Mbit paket je namenjen za POLNO razvezan dostop, je tako? Baje za ta paket ne rabiš nobene naročnine več pri Telekomu.

Hvala za odgovore.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Tilen ::

1. Kakšna je stabilnost in hitrost povezave pri Amisu? Glede tega sem pri Siolu zelo zadovoljen, saj v celem letu internet ne dela mogoče vsega skupaj 1 dan, ali pa še to ne. Je zanesljivost Amisa s tem primerljiva?


Največ je odvisno od tvoje parice in razdalje od centrale. V kolikor je razdalja pre(velika) so lahko težave z višjimi hitrostmi pri vseh operaterjih. Storitve kot take so seveda zanesljive.

2. Ali moram priklopit izvesti popolnoma sam in mi modem pošljejo po pošti ali pride kak tehnik od Amisa ZASTONJ zrihtat zadeve?


Najbolje, da povprašaš na 0802010.

3. Ali je možno v ENEM dnevu, torej še isti dan, narediti preklop iz Siola na Amis? To mi je namreč zelo pomembno, saj nočem ostati brez internetne povezave več dni, preden se preklop izvede.


Seveda je možno. Najbolje je, da prehod opravi nov operater in da ti nič ne odjavljaš sam.

4. Enka plus 4Mbit paket je namenjen za POLNO razvezan dostop, je tako? Baje za ta paket ne rabiš nobene naročnine več pri Telekomu.


V kolikor je polno razvezan dostop (PRD) pri tebi možen, ne rabiš več plačevati naročnine pri TS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PaJo ::

Glede na to da sem na amisu že lep čas ti lahko povem, da se preklop splača in prav nič ne izgubiš, le pridobiš, predvsem v denarnici ti ostane kakšen € več :)
Glede tvojih vprašanj pa sledeče:
1. Hitrost je odvisna od oddaljenosti od centrale, ampak 1Mbit ti bo zagotovo delovalo, če ti je sedaj na Siolu. Zanesljivost pa je prav tako na nivoju, deluje tako kakor je treba.
2. Priklop izvedeš sam, pošljejo ti modem z vsemi navodili po pošti.
3. Sam sem ostal brez Interneta vsega 1h, pač toliko časa da preklopijo vse v centrali in nastavijo kar je potrebno.
4. Plus paketi so za popolno razvezan dostop, plačuješ samo še Amisu, Telekom računi ne pridejo več v hišo, razen mogoče kakšen poračun za zadnji mesec.

PS.: Me je že Tilen malo prehitel :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

whatever ::

OK, hvala! Drugače pa je najbližji sosed imel 4Mbit nekaj časa (sicer pri Siolu), pa je laufalo z deklarirano hitrostjo. Od centrale sem 900 m zračne linije, oziroma po kablu MAX 2km. Sem se odločil zdaj za Amis, grem poslat pogodbo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

xabre ::

jaz sem tudi zelo zadovoljen z amisom, zanesljiv, konstantna hitrost na 4 mega/512 paketu torrenti gredo do 500KBs, sem pa od centrale oddaljen kakih 4km ZRAČNE linije.
In predvsem naročnina je konstantnih 19eur, takratna akcijska cena okol leto in pol nazaj in niso še nič spreminjali.

whatever ::

To si na polno razvezanem dostopu? Pa je 19 eur? Ker zdaj je 4Mbit 25 eur na polno razvezanem. Je pa še vedno 7 eur ceneje kot Siol za 1Mbit(!).
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

xabre ::

Stacionarni telefon je še na telekomu, ker centrala pri nas še ne podpira amis telefonije.

m0LN4r ::

Men je AMIS všeč, ker mi edini zaračuna 17€ mesečno za 512kbs :D Sam so mi rekli da ni možna telefonija pri tej hitrosti. Slučajno ma kdo telefonijo z 512kbs?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

Teoretično je možno vendar zaradi kvalitete storitve (overall) se tega v kompletu s takšno hitrostjo ne ponuja. Za eno linijo rabiš nekje 80/80 samo imaš verjetno upload 128 kar pa bi ze v kombinaciji z internetom lahko bil problem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veron ::

a nima amis 16,xx eur za 1024/256?

m0LN4r ::

Mogoče pri paketni pondubi, jaz mam redno ponudno 17€
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MiranR ::

Je tukaj kdo, ki je pri amisu naročil novo amis TV. Ali to že deluje?
leteti po zraku, brez motorja, to je neverjeten uzitek http://www.lcm-club.si/forum/ http://www.miklavz.com/forum/

Ted ::

Deluje in to zelo dobro. Je pa res da je treba dodatne funkcije (recimo oglaševani časovni preskok) dodatno naročiti in plačati. Recimo da je malo boljša slika kot na IPTV-ju preko Sagem STB-ja.
Mah...

Adrijan0 ::

A mogoče ve kdo kje se na amisovi strani nahaja aktualni cenik? IPTelefonija + internet. Jaz ga ne najdem, majo res glupo stran.

amigo_no1 ::

na levi strani: Cenik paketov Amis
http://www.amis.net/web2/zasebni.php?pa...

Tale nova amiš stran je nepregledna do konca, zelo spominja na staro siol stran, na kateri v pol ure nisi našel iskanega :(


Fora je na klikneš na uvodni strani: "Preverite ponudbo paketov na vaši lokaciji"
http://www.amis.net/web2/zasebni.php?pa...

šele potem vidiš 2 cenika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Alexius Heristalski ::

Cenik paketov, dobro. Kje je pa redna ponudba?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tilen ::

Cenik paketov, dobro. Kje je pa redna ponudba?


September 2009

Iptv
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alexius Heristalski ::

Nerad se ponavljam, a to je samo ponudba paketov. Cenika redne ponudbe sploh ni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

e-marko ::

Kaj razumeš pod "redna ponudba"?
...somebody, somewhere...

alexz ::

prej so poleg akcijskih paketov imeli tudi redno ponudbo

http://www.amis.net/web2/pdf/Cenik_WS_ON.pdf

Alexius Heristalski ::

Kaj razumeš pod "redna ponudba"?

Da lahko pogledaš, koliko stanejo internet, telefonija in tv ločeno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BlackHole ::

A obstajajo kje kakšna navodila, kako odpret porte za Emule na Amis net, modem Thomson Speedtouch ST546? Sem že goglal in poskušal po tistih navodilih iz portforwarding.com, vendar brez uspeha. Vem, da mi je 2 leti nazaj to uspelo, zdaj pa ne najdem več prave nastavitve.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

xabre ::

Pod Game & Application Sharing nastavljaš te stvari.

markk1 ::

nikjer nisem točno zasledil ali ponuja amis samo tv pa telefonijo al obvezno net?

x.sci ::

TV+fon da, samo TV ali fon ne.

markk1 ::

je kje v ceniku kombinacija tv+fon?

BlackHole ::

xabre je izjavil:

Pod Game & Application Sharing nastavljaš te stvari.

Vem kje nastavljam, ampak očitno nekaj narobe delam. Tista navodila na PF so meni malo nejasna. Ne vem zakaj je toliko okenc za vpisovanje tistih portov. Ne vem kam kaj vpisat. Še vse probleme sem vedno rešil, s temi porti pa se nekak ne razumemo. :)
LP Marko

Senitel ::

markk1 je izjavil:

je kje v ceniku kombinacija tv+fon?

Dvojka TV.

Tilen ::

markk1 je izjavil:

je kje v ceniku kombinacija tv+fon?


Cenik.

dvojka TV 2.0 (brez interneta)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

markk1 ::

34EUR pa je kr veliko glede na to, da triera ponuja trojček za 35EUR :)

edit: tudi trojka junior 2.0 je cenejša :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markk1 ()

TgT ::

Ali komu nagaja internet? Imam do 10Mb, modem se poveže z 9Mb, prenosi so pa danes cel dan okoli 250kB, ping do prvega amisovenega IPja oz. dslama je 60ms+ in posledično tujina veliko počasnejša. Ce gledam kakšen posnetek, utube ali video stream se vse zatika :|
Hit'N'Run

e-marko ::

Sedaj zvečer mi je že nekajkrat prekinilo povezavo. Tudi pošta ga nekaj sračka... Saj bo.

LP
...somebody, somewhere...

PaJo ::

Imel amis neki problem, mislim da so 1x do polnoči popravili, počasno pa je bilo pa vse tja od 13:30 naprej.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

hotlips ::

Zdravo. Kako vam kej amis dela na področjiu Lj-Vič?
Men namreč ne, oziroma občasno z izjemno slabimi prenosi 60Kb UL in 300Kb DL, na paketu 1MB UL in 8MB DL.
Kao telekom popravla, samo odkar sem dal prvo prijavo sem iz sedanjega stanja ostal 2 dni brez interneta in telefonov, danes pa se je zadeva povrnila na sedanje, še vedno nesprejemljivo stanje.
Aja pa najbližjo točko za preverbo hitrosti mi speedtest ponud v Rušah.

lp.hl

Tilen ::

Preveri tukaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

čuhalev ::

Danes se odprta hitrost 10Mb/s ustavi pri cirka 1,28Mb/s, kaj bi bilo lahko narobe ... (vse naprave smo že resetirali), na helpdesk danes ne bi rad klical :P

ARNES:
running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 138.0kb/s
running 10s inbound test (server-to-client [S2C]) . . . . . . 839.24kb/s

Speedtest.si:
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 252.43Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 992.87kb/s

D3m ::

In kaj je problem točno??
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ToniT ::

Ravno zaradi tega Telekom ni hotel ničesar vlagati v optiko. T2 pa je itak že zdavnaj nehal biti konkurenca Telekomu.

markk1 ::

tudi v današnjih financah je članek oz pogovor z direktorjem amisa :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ameba ::

Živjo,

mene pa zanima kako bi lahko odprl porte v routerju od amisa ?

x.sci ::

Poglej pod Virtual Servers oz. nekaj podobnega (to pase pod NAT). Do admin. vmesnika prides, da v brskalnik napises ip naslov routerja.

Tilen ::

Amis je razširil storitve na optiki za fizične in poslovne uporabnike :

Amis Optika :

>> Ljubljana BS3
>> Ljubljana Šiška (Skyline)
>> Ljubljana Štepanjsko naselje
>> Ljubljana Lavrica - Škofljica
>> Dolenjske toplice OŠO
>> Gorenja vas - Poljane OŠO
>> Komen OŠO
>> Krško OŠO
>> Ormož OŠO
>> Postojna OŠO
>> Semič OŠO
>> Slovenj Gradec OŠO
>> Velike Lašče OŠO
>> Železniki OŠO
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IceBoX ::

Kako pa je z oddaljenostjo od teh krajev? Je optika samo v teh mestih oz. koliko izven teh mest je še na voljo.

Še to, kaj to je gradil Amis ali je to tisto ko je moral Telekom ponuditi tudi drugim ponudnikom dostop do njihove optike?
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

Tilen ::

Gre za odprta širokopasovna omrežja. Večino bo oziroma je zgradil GVO. Glede na tvojo lokacijo pa najbolje, da opraviš poizvedbo kar pri operaterju.


Projekt se bo izvedel po principu javno-zasebnega partnerstva, kjer bo del omrežja zgrajenega z javnimi sredstvi (sredstva Evropskega sklada za regionalni razvoj--ESRR) takoj po izgradnji prešlo v last posamezne občine, del omrežja zgrajenega z zasebnimi sredstvi pa bo prešlo v last občine po obdobju 20-ih let. Celotno omrežje pa bo od trenutka izgradnje upravljal in vzdrževal upravljavec omrežja za obdobje 20-ih let.


Telekom bi naj svoje optično omrežje odprl jeseni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hotlips ::

živjo
A še komu amis ne dela?
Men ne dela nič ne telefoni ne internet, pa tud na help desk jih ne dobim, mi kr signal prekine (mobilni telefon)!?

lp.hl

kriko1 ::

Meni tudi vse padlo, tako da sem na socialnem netu začasno :>
««
21 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294543 (3302) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721857 (15628) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71286 (1186) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51663 (1620) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426232 (2591) KoMar-

Več podobnih tem