» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
20 / 26
»»

TgT ::

Opa, velik odziv :D Hvala!

Vsi imamo okoli 70ms, 7. hop neki šrajka ampak samo v Amis omrežju :S
Pri T-2 gre po isti poti ampak pr 7. hopu je vse ok...
Hit'N'Run

Izbeglica ::

Kako je možno, da imam tako majhen download, čeprav mi v modemu pod "Trained receive bit rate" piše 5696 kbps, naročeno pa imam 2/384 Linijo? Komu moram težit za napako; amis ali telekomu?

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 405.83Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.22Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Ted ::

Si stestiral linijo še s čim drugim kot s speedtestom? Torrenti, download?
Mah...

misek ::

Komu moram težit za napako; amis ali telekomu?
Svojemu ponudniku, torej AMISu. Oni pa naprej Telekomu. Tako je bilo pri meni. So pa me kasneje kontaktirali direktno iz Telekoma.

Izbeglica ::

Sem stestiral s torrentom pa ne gre povezava čez 140kb/s, probal sem tudi na speedtest.net, pa je rezultat isti.

Ted ::

Potem bo pa tole napaka Amisove administracije ali pa Telekoma na centrali. Pokliči na Amis da preverijo.
Mah...

ne_kdo ::

danes poslal na amis mail s prt. screen-i in sedaj so mi odpisali da moram nove meritve naredit. pri 10mb liniji dosegam 3mb downloada. sedaj pa moram nekaj novega delat ampak, oni mislijo da mam jaz samo čas za njih in da bom itd itd. vse je razvidno iz tega kaj sem poslal sedaj pa želijo eneke meritve kot da se norca delajo. slaba organizacija

lp

misek ::

ne_kdo, pa ti je res tako težko narediti te meritve? Naredi in pošlji da uredijo. Jaz sem in sedaj zadeva deluej BP. Pa mi je tudi nekdo iz Telekoma razlagal, kako naj naredim meritve še na tretji način....

ne_kdo ::

ja ko bom zraven bom naredil. bom pa vsekakor naredil ker sem vido da je download pošteno padel.naj to enkrat poštimajo ker delam že to ene 3 mesce pa zdaj upam da bo se te kaj uredilo ko še te meritve naredim :)

lp

e-marko ::

Tule ne pomaga kaj dosti tale forum. Pojdi na amisov forum, poišči pravo temo in vprašaj ali še bolje direkt kontaktiraj tam enega "šefa" (npr. dcvetko) in ti bodo pomagali. Jaz sem tako hitro rešil vse...

LP
...somebody, somewhere...

dolenska ::

lp
rad bi naročil amis internet in tv storitve, zaradi tega ker nebi imel rad vezave, saj dve leti ne bom na tem naslovu.
kako ste kaj zadovoljni s storitvami amis? zanima me še kaj pomeni interet do 2Mb? ali to pomeni da je vse odvisno od zasedenosti centrale z downloadom....
v kolkem času pa uredijo priklop?

ne_kdo ::

eno vprašanje
enemu sem ta vikend nekaj računalnik rihtal in v stanovanju nima telefonskega priključka! internet pa je naročil preko amisa in ga dobil. kako je to možno?

lp

misek ::

Morda zato, ker sedaj telefonski priključek ni več obvezen? Nekaj o tem piše na njihovi spletni strani.

ne_kdo ::

ja sam kak češ to priklopit če ni niti vtičnice pa nič?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

e-marko ::

Očitno je kabel do bloka oz. kje pač živi. Do stanovanja pa potem ni problem potegniti kabla.

LP
...somebody, somewhere...

WamPIRe- ::

Tudi sam sem dobil reklamo za tale AMIS razvezan dostop.

Trenutno imam SiOL ADSL 4Mb + telefon paket in plačujem 40€ + naročnino za stacionarni telefon. Skratka zgubit nimam kaj. Malo še študiram ali bi celo vzel trojka paket, vendar sem se nekako navadil te 4 mega povezave, ki pa je lahko pri trojki le 2 mega. Skratka poslavljam se od Telekoma \o/

markk1 ::

nekaj me zanima. Sedaj sem na amisovi strani opazil da lahko preveriš, ali je na tvoji lokaciji možen internet. Seveda me je zanimalo za svoj naslov, in preveril. Sam imam internet preko t-2 in je sinhronizacija 33/8. na amisovi strani pa mi kaže da lahko imam trio paket s povezavo 1/256 zanimivo ne. Verjetno je to napaka v aplikaciji? Vsaj zdi se mi tako.

lp

Ted ::

Bo kar držalo kar praviš ja. Čeprav pri meni so kar zadeli s hitrostjo.
Mah...

ne_kdo ::

a še komu ne dela internet?
ko hočem klicat na tehnično podporo in pritisnem 3 se nič ne zgodi.

lp

connel ::

mene so pa kar presenetili na strani, imam lahko vse pakete s hitrostjo do 10 MB, sem pa kar precej oddaljen od centrale (zračna linija nekje 2,5 km, resnična je potem precej daljša),... Sem pa že sedaj pri njih s paketom 4MB in razen začetnih težav z dl nimam popolnoma nobenih pripomb (še to se je vse rešilo elegantno preko foruma, z operaterji na klicnih centrih se ne grem več, za vse sem bil sam kriv, pa resetirat to pa ono pa virusi pa ne vem kaj še vse, saj vem, da to morjo zinit, ker folk res počne miljon stvari, pa vseeno), vse dela kot je treba (modem upgrejdan firmware, da ni amisov in je superca), pa še poceni (19 eur), prej sem bil pri siolu in so me res lupili, za en mega bivših 8 prešernov + še naročnina za isdn, bi šel takrat, ko sem menjal tudi na T2 pa pravijo (to še danes trdijo), da ni variante, da mi dajo adsl lol

trihta, pojdi na njihov forum in jim tam pojasni to težavo, mislim da cvetko odgovarja na te težave, vsaj meni je vse on rešil ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

Tilen ::

na T2 pa pravijo (to še danes trdijo), da ni variante, da mi dajo adsl lol
T2 ima VDSL kateri je šprinter na kratkih progah.
.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ne_kdo ::

a še komu ne dela internet. pri nas že cel dan ne dela (rače)? na hd-ju ne znajo NIČ povedat kaj bi blo narobe.
klical na tehnično pomoč in sem doživel šok. od kdaj lahko nekdo mi vrže slušalko dol in prekine linijo? očitno bo treba malo to dat v javnost vsem študentom tam pa kodeks obnašanja na začetku prebrat.

ps. v čem je finta ko te na začetku vpraša kateri modem imaš? in pol še ali mi gorijo vse lučke ... če bi mi gorele nebi klical.

upam da mi bo kdo lahko pomagal.

lp

Gogo ::

No pa bom še jaz pristavil svoj lonček. Staro linijo 1024/256 sem nadgrdil na paket Dvojka telefon plus. Prišel je tip iz Telekoma zamenjal modem in rekel, da je OK. Torej telefon res deluje internet pa ne. Javi napako 678: Odaljeni računalnik se ne javlja.
Amis pomoč pravi, da naj zamenjam kable. OK zamenjam kable in ista reč. Amis pomoč svetuje naj priklopim drug PC in naj povem, če se priklopi. OK to bom naredil. Vendar pa na portu 1 kjer imam vštekan kabel za PC ne gori zelena luč in na PC mi javlja, da nimam vštekan kabel v PC. Amis pomoč ne traza in še naprej goni svojo, da je moj kabel zanič, pa čeprav je par ur preden je bil zamenjan modem vse delalo OK.
Me Amis pomoč "z*j****a"? In kaj narediti sedaj, vsaj dokler ne dobim prenosnik, da vidim kaj je na liniji?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

ETI3n ::

Ponekod čakaš do cca pol ure na liniji, preden se nekdo od teh operaterjev zgane ter javi.Zdi se mi da je vse skupaj predrago postalo.4MB povezave + IP televizija znaša točno 38.00€ : /

r5r ::

4 maribor3-vlan-299.amis.net (85.10.0.74) 21.503 ms 21.044 ms 21.364 ms
5 maribor3-vlan-299.amis.net (85.10.0.74) 22.621 ms 21.799 ms 21.627 ms
6 maribor3-vlan-5.amis.net (212.18.32.97) 22.984 ms * *
7 vienna1-po-1.amis.net (212.18.41.138) 25.822 ms 24.510 ms 26.779 ms
8 * * maribor3-po-1.amis.net (212.18.41.137) 31.267 ms
9 vienna1-po-1.amis.net (212.18.41.138) 29.262 ms 27.986 ms 28.490 ms
10 maribor3-po-1.amis.net (212.18.41.137) 27.482 ms * 28.357 ms
11 vienna1-po-1.amis.net (212.18.41.138) 32.811 ms 32.185 ms 32.950 ms


Nekaj ga sirje ;((
And it makes me wonder.

Veron ::

sneg :P

bozicek ::

Ponekod čakaš do cca pol ure na liniji, preden se nekdo od teh operaterjev zgane ter javi.Zdi se mi da je vse skupaj predrago postalo.4MB povezave + IP televizija znaša točno 38.00€ : /


Zanimivo...Jaz za 4Mb in TV placujem 29EUR...Brez telefona
Darila letos samo za poredne

BCSman ::

verjetno je fora da je nekje dela amis na lastnem omrežju nekje pa na telekomovem?

BCSman ::

Vprašanje: koliko stane dodatna številka pri amisu? (sedaj pač imam isnd in 2 številki in obe tudi potrebujem)
IN ali tudi za drugo številko veljajo brezplačni klici v Sloveniji?

dukenukem ::

kliči njihovo brezplačno številko in prašaj 080 20 10

Matevžk ::

Torej telefon res deluje internet pa ne. Javi napako 678: Odaljeni računalnik se ne javlja.
Amis pomoč pravi, da naj zamenjam kable.


Ravno mi je AMIS nekaj ponujal, da bi me zvabili od SiOLa, pa me pri taki tehnični pomoči ne bojo.

Velika verjetnost je, da je ta modem (ki je najbrž hkrati še modem za IP telefonijo) tudi router in se ti je priključil na ADSL in ti želi routati povezavo. Potem se ti pač računalnik ne more neposredno povezati. (Meni so na SiOLovi tehnični pomoči praktično takoj našli napako; samo pogledali so v sistem in videli, da sem v tistem trenutku povezan in so takoj vedeli, kaj me muči.)
lp, Matevžk

WamPIRe- ::

Nekje 14 dni sem priklopljen na AMIS ADSL - razvezan dostop in zaenkrat vse deluje brez težav. Sem zelo zadovoljen.
Tudi ping imam manjši za nekje 2ms - najbrž je tudi od morema do modema odvisno kaj...

alexz ::

točno tako. imajo ponudbo za amis omrežje
klik
in pa za telekom omrežje
klik

xoox ::

:] vse krivi študenti :] vse kriv telekom :] uporabnik ki noče stisnit pike na tipkovnici ker so tam tri pike in se mu ne da dopovedat da mu nič nočeš naredit in da če polek šift stineš dobiš : in še vseeno trdi da bo pol z računalnikom nekaj narobe pa ni nič, študenti ki se ponavadi "NE ZGANEJO" imajo od 70 in več klicev na dan in imajo gužvo in tajnica ni zastonj vgrajena da nam para živce ko kličemo ampak da nam pove kako in kaj :], tudi telekom/amis/t2/siol nimajo samo nas za uporabnike ampak tudi drugih 200.000 ali več... Tisti "majmuni" ki sprašujejo kaki modem imater in kake lučke svetijo je glih zaradi takih ko nočejo stisnit pike na tipk. Drugač pa vprašajo da vidijo če je mod. povezan s centralo in da jim pomaga pri reševanju napak, tudi vljudnost ni tuja, snemajo se nena pogovori zaradi stran ki so "VLJUDNE" ampak zaradi operaterjev, da nebi keri "VLJUDNI" stranki kaj preveč rekli, tudi stranke ki kričijo in govorijo razne stvari niso nikoli opozorjene, če pa reče operater "študent ki rabi kodeks obnašanja...." kakšno nepravo pa leti. In tudi sistem ISP-jev (telefonski) kdaj zašteka in pade dol in zato možno da prekine ni vrgel dol operater, ker politika firme prepoveduje :) jeeeej,.. drugač pa glede hitrosti,... ponavadi odpre ISP večjo linijo zaradi stabilnosti linije, ker če bi odpr tolko kot je zakupleno nevemo kak bi se gledli :] ( ampak to če stranka vidi da je več nebo klicala HD in rekla HVALA VAM :] :] vsi smo taki ne :D heh.. no pa če bi rad kdo kaj vprašal mogoče kaj o napaki 678,691,687 itd.. kar kar.. pri vseh napakah je lahko napaka obojestranka..

Lep pozdrav
xoox

xoox ::

PS:
Na to temo...

WamPIRe- :: 17. nov 2008, 14:14:13
citiraj

* #

Tudi sam sem dobil reklamo za tale AMIS razvezan dostop.

Trenutno imam SiOL ADSL 4Mb + telefon paket in plačujem 40€ + naročnino za stacionarni telefon. Skratka zgubit nimam kaj. Malo še študiram ali bi celo vzel trojka paket, vendar sem se nekako navadil te 4 mega povezave, ki pa je lahko pri trojki le 2 mega. Skratka poslavljam se od Telekoma \o/

Upam da ve vsak ki se odloča med operaterji, da gre vse preko Telekoma. Telekom ima linije, katere drugi operaterji zakupijo, ko se prijavljajo napake, gre tudi vse na telekom, torej: stranka prijavi na T2 napako, če oni ne morejo rešit "z reseti itd.." posredujejo napako na Telekom in potem tisti kaj tam sprejemajo napake, predajo na telekomove tipe "tehnike"...
Res pa je da t2 gradi nekaj svojega omrežja in kaki delček kdo drug...
Drugač pa razumem tiste, ki so oddaljeni in ki lahko imajo 4MB največ, tistim tudi priporočam da ostanejo na duo in ne hodijo na 3jo... ker bo kockalo pa bodo same težave.. ker minimum za trio dajo 4,5MB kar ni ok.. ampak naredijo vseeno..

mitja_i ::

T-2 ima svojo ekipo tehnikov, ki gredo pogledat tudi telekomovo linijo. Sicer se da veliko narediti "na daljavo" ampak gredo tehniki vseeno pogledati v centralo in do stranke. Največ težav je v internih instalacijah od omarice do telefonske vtičnice, za katere lahko strankam svetujejo odpravo. Če pa je napaka na telekomovi liniji pa res nihče razen telekoma ne more nič.

Ted ::

To ima tudi Amis, je pa res da v primeru napake pri stranki obisk ni zastonj.
Mah...

xoox ::

Glede T2 kakšne ima tehnike nebi zgubljal besed!! Če le kdo dela na T2 naj povpraša kakšno je bilo delo na PGM Maribor, ko je tehnik prišel in prvič videl takšno centralo,.. Sicer pa je povsod tako.. vedno je nekdo ki je ok in stvar obvlada in nekdo ki nima pojma in ne ve zakaj je na tem delavnem mestu.

To ima tudi Amis, je pa res da v primeru napake pri stranki obisk ni zastonj.

Ampak je stranka vedno prej opozorjena na to, če pride tehnik in ugotovi, da je pri njej napaka se potem računa. Ampak tudi mnogim tehnikom se ne da napisat 2 lista da bi računali in kar grejo, potem pride drugi tehnik ko se mu da in stranka cela živčna ker zadnič pa ni rabla.

In spet smo pri nas "LJUDEH" vsi se je*** za vse stvari.

BCSman ::

Telefonija+adsl 4mbit bi me prišlo 5€/mesec ceneje kot siol duo 1mbit, poleg tega bi pri amisu dobil zastonj brezžični telefon in kar je najpomembnejše, brez dvoletne naročnine. Laufat bi pa moralo preko telekomovega omrežja.
Kakšen razlog proti?

Gogo ::

Prav nobeden, ker to imam sam. Dela BP odkar imam. Priporočam.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

dukenukem ::

Sj amis je itaq cenejši, siol sam odira denar, dela isto, zdj mam šanso še na t2 it, so naredl centralo :dsem pa sedaj že par mesecev na amisu, plačam 22€ za 4mb/512, prej pa 36€ pri siolu, za ubogo 1/256

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Veron ::

kako je pa teb ratal plačevat 36eur za 1mbit paket, ki stane 26eur?

connel ::

Veron, mogoče je imel še kak stari paket??? Sam sem isto plačeval 8000 bivših SIT, ko so imeli že cenejše ponudbe, seveda za nove naročnike, ne za stare, lepo sem jih odpikal in šel k Amisu, Siol me ne vidi nikoli več,... Res da sem imel nekaj težav pri Amisu s hitrostjo, ki ni dosegala 4MB (pač dinamični paket), pa se je vse dalo zmenit preko foruma, ni bilo treba nič klicarit naokrog (sedaj je lepo fiksna hitrost, za isto ceno :D ), modem je pa tudi noč in dan proti siolovemu, res da je sedaj gor drugi firmware, da imam vse odklenjeno, pa vseeno, že prej je bil precej boljši,..

amigo_no1 ::

Kje je na Amišovi strani cenik za amisDSL/tv/telefonijo (razen za optiko in kabelski dostop ne najdem nobenega cenika) ?
A zdaj ponavljajo siolov sindrom, ko si moral pol ure klikati da si nekje našel dobro skrit cenik ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Senitel ::

Klik oziroma paketna ponudba in imaš potem levo v meniju cenik.

ne_kdo ::

rače pri mariboru že celo večer ne dela internet. priklopljeni smo na telekomovo centralo.
hvala za pomoč

lp

Bellzmet ::

POZOR!

Pošta poslana iz Yahoo maila zadnje čase ne pride do Amisa.

Evo copy/paste:

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

XXXX.XXXXX@amis.net:
Remote host said: 450 4.7.1 XXXX.XXXX@amis.net: Recipient address rejected: temporary blocked due to greylisting; http://www.amis.net/greylisting/ [RCPT_TO]

?

lp

BCSman ::

ima kdo kaj izkušenj z Amis internet security? se splača namestiti? (trentuno uporabljam avast + superantispyware

WamPIRe- ::

Pozdravljeni!

Ravnokar sem imel še eno zelo pozitivno izkušnjo z Amis supportom.. 3 dni nazaj zgleda, da mi je strela uničila modem (modem se je sinhroniziral, ampak porti zadaj so zgleda skurjeni) in sem pač poklical (predvčerajšnjim), da ne dela in naslednji dan (včeraj) sem že dobil nov modem. Včeraj popoldne sem dobil SMS, da imajo še neka vprašanja glede odprave napake, danes zjutraj pa še enkrat. Sem poklical tja in so pač želeli vedeti, če sem modem že dobil in ko sem potrdil, jih je zanimalo tudi če stvar sedaj v redu deluje...
No takšnega supporta in skrbi za stranke res nisem navajen (od konkurence) in sem prijetno presenečen! Še en + od mene!

Pohvalno!


@ BCSman
Amis internet security mislim, da je malo predelan F-Secure verzije 8. če se splača namestit pa ne vem... Poznam F-secure iz verzije 6 in takrat je bil res v redu, za zadnje pa ne vem... Sem pa gledal neke teste in ocene na nekih straneh za verzijo 7 in se je slabše obnesla kot nekatera konkurenca.. Glede na to, da je licenca itaq zastonj (če boš še eno leto njihov naročnik - vsaj pri SiOL-u je bilo tako), nimaš kaj zgubit... poizkusi in nam sporoči! ;)

lp, Jernej

WamPIRe- ::

rače pri mariboru že celo večer ne dela internet. priklopljeni smo na telekomovo centralo.
hvala za pomoč

lp


Ja glede na to da so bila takšna neurja verjamem, da je strela usekala v kakšno centralo, tako da bo treba porihtat... predvidevam, pa da je to stvar Telekoma...
««
20 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294559 (3318) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721925 (15696) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71294 (1194) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51668 (1625) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426239 (2598) KoMar-

Več podobnih tem