» »

ADSL za "nesrečneže"

ADSL za "nesrečneže"

elToro ::

Telekom je začel testirati nov sistem za souporabo bakrene parice z imenom EMX. Omogoča telefon in ADSL (do 512K) štirim naročnikom preko ene parice. Razdalja od centrale je odvisna od premera bakrene žice (4 - 8 Km + 1Km do omarice).

Prospekt

Sistem omogoča več različnih konfiguracij, Telekom se je odločil, da bo ponujal predvsem že omenjeno kombinacijo za štiri naročnike.

Senitel ::

V čem se to razlikuje od čisto navadne 512Kbps ADSL linije, ki je čudežno postala mogoča šele pred kratkim?

jRk0 ::

bi reko da to, da so lahko 4je na eni parici? a niso drugace vsak na svoji?
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

Mislim glede dosega in motenj od sosednjih paric. Zakaj bi bil doseg večji preko tega kot pa običajen 512Kbps ADSL (kjer seveda vsaka linija teče po svoji parici)?

DeletedUser ::

poglej si sliko za konfiguracijo #3 v pdf-ju...
kar se končne stranke tiče, to sploh ni dsl, ker ne dobi dsl modem ampak nekakšen mrežni
zaključek

Bakunin ::

4 uporabniki si DELIJO 512 kb.

amigo_no1 ::

LOL to pa je hitrost potem :D

Bakunin ::

tukaj ne gre za hitrost, ampak povezljivost.

nekateri hocejo 24/7 povezavo v Internet ne glede na hitrost.

ta "dsl-multiplexer" je idealna stvar za ruralna podrocja.

DeletedUser ::

vsak ima 512kb (skupaj torej 2mb)

Bakunin ::

ocitno so v teh mesecih kaj spremenili.
jaz sem videl model/test, kjer so si prepustnost delili....

b ::

Ko sem jaz to pred par meseci bral v Skrjancu, je pisalo, da je z EMX skupna prepustnost (mislim da 2mbps), ki si jo ti uporabniki delujo. Ce sta dva, dobi torej vsak 1mbps max, ce so stirje, pa vsak 512kbps max.

In to nima nobene zveze s 512 in 256kbps ADSL-om. To je bilo mozno ze pred leti, ko je Telekoma uvedla t.i. nisni model, katerega edini uporabnik (in "konkurenca" Siolu) je bil K2. Po mojih informacijah je imel celih 37 uporabnikov. Ampak za se hvalit s "konkurenco" na tem podrocju je bil pa nadprimeren.

Qcube ::

To pa je višek tehnologije. Kot, da bi jaz priklopu še 3 sosede na moj ruter. :))

Dusan_HD ::

Samo vi štirje se na poceni ruterrju ovirate z uploadom. Ta zadeva pa je po mojem hardverski QOS. Nisem se poglabljal kaj več.
raY_

bobby ::

he he eno podvprašanje :
ali kateri od vas hodi na telekomunikacije, izredno v lj? ( PET, celjska ulica)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BlazP ::

"To pa je višek tehnologije. Kot, da bi jaz priklopu še 3 sosede na moj ruter. "

Fora je da ti lahko imas broadband (kabl ali ADSL), ta zadeva je pa namenjena ljudem, ki tega niso mogli imeti do zdaj.

Senitel ::

Samo meni se še vedno zdi, da je to bolj omogočanje broadbanda za tiste nesrečneže, ki so na PCM-ih, kot pa tiste, ki smo predaleč od centrale...
Torej je tole namenjeno zmanjševanju stroškov Telekomu v primerjavi s posodabljanjem bakrene infrastrukture (in bog ne daj: optike do hiše). In ja, s takimi rešitvami imam zelo zelo slabe izkušnje.

BlazP ::

Senitel: to je to. Prvotni namen tega je omogocanje broadbanda ljudem, ki so na PCM.

alienalien ::

Po domače povedano bodo s tem še malo dlje lahko nategovali uporabnike, ker kaj takega kar dela Telekom ne vidiš nikjer namesto, da bi se tehnološko razvijal nazaduje in razvija samo zastarele tehnologije, ki kmalu sploh ne bodo več uporabne.

Zgodovina sprememb…

baron21 ::

Živijo!
Nesrečneže brez ADSL bi jaz razdelil še na dve stopnji: tisti, ki imajo navaden pstn priključek in tiste z isdn priključki.
Tisti z isdn nimamo niti teoretičnih možnosti za priklop. Pred leti je bil isdn pogoj za adsl, zdaj pa je ovira. Sem se ponudil na Telekomu za testnega zajčka, pa mi je tip povedal, da z isdn priključkom nikoli. Hvala in čimprej nasvidenje Telekom, rešitve so že obzorju.
Lep pozdrav!
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()

'FireSTORM' ::

baron
kaj pa ti bluziš?
zakaj je te isdn ovira?
lol
isdn še ti je vedno neka prednost, maš vsaj montažo zastojn
ne pa da bi ti ovira bla...
Those penguins.... They sure aint normal....

trnvpeti ::

cimvec takih stvari
vecja konkurenca
bolj bo folk studiral kaj rabi kaj bo vzel
kr naj butajo z ponudbami :)
po drugi strani pa naj drugi z voip hehe

baron21 ::

kaj pa ti bluziš?
zakaj je te isdn ovira?
lol
isdn še ti je vedno neka prednost, maš vsaj montažo zastojn
ne pa da bi ti ovira bla...

Žal ne bluzim! Včeraj sem bil v teletrgovini kjer sem se o tem pogovarjal, je tip preveril še sam kje sem priključen, čeprav sem mu že sam povedal in mi odgooril to kar sem prej napisal. Že v eni drugi rubriki sem pisal, da ne morem do adsl, imam pa isdn priključek in sem priključen na BAV poleg drugih. Na srečo pride v kratkem optika od T-2, so že nekaj ulic stran, soglasje sem jim tudi že dal za gradnjo... upam da bo boljše.
Lep pozdrav
baron21

Blond ::

ki to dobiš ???

jaz bi to takoj vzel.....

še plačat sem pripravljen za to... čeprav je to žalostno...

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

A je komu znano kdaj bo to možno naročit ?

Na Telekomu sploh ne vejo zakaj se gre.... vejo, da se nekaj pripravlja nimajo pa pojma kaj ;)
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Senitel ::

Siol ima stvar že na ceniku poišči za EMX.

Blond ::

Evo pravkar sem dobil odgovor od SIOLa.

Paket je namenjen uporabnikom, ki nimajo samostojne parice, zato bolje nizke hitrosti, kot sploh nobenega širokopasovnega dostopa. Paket bo vseboval enake storitve kot paket SOLO, le da bo drugi modem. Več podatkov o tem bo objavljenih na naši strani konec decembra. Trenutno naročilo in preverba še nista možni.

tako, da bomo tudi na to čakali še 2 mesca potem pa najverjetneje tudi to ne bo možno.

še naprej čakamo....
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

amigo_no1 ::

Naj raje posodobijo centrale , banda pokvarjena , kajti poznam primere, kjer ima lahko v celi vasi samo 1 ali 2 človeka adsl , plačali so pa po 3000 in več takratnih mark za telefon :\

BlazP ::

Kaj ti bo posodobljena centrala, ce dejansko ni kablov, ki bi jih pripeljal do centrale?

Blond ::

pa naj še kable zamenjajo... saj pa nismo leta 1950 pa še pošteno jih plačujemo...
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

OChack ::

za one zgorej....ISDN je veliak ovira za ADSL in podobne tehnologije, v primerjavi z navadnim telefonom ISDN pobere večji frekvenčni pas, kar pomen slabše možnosti za ADSL ki ima pri nižjih frekvencah bolši "izkoristek" (stopnja modulacije).
če pa staq na eni parici prikloplena 2 ISDN uporabnika al pa clo več potem pa sm prepričan da zadeva že tok odreže pasu da izvedba ni zmožna.
T2 ravno iz takih razlogov priporoča popovn razvezan dostop, saj se celotn pas uporabi za VDSL in IP telefonijo.....s tem tudi kvaliteta večja
Int€l inside, IDIOT Outside

ride100 ::

Pozdravljeni!

Sem tudi sam eden tistih, ki je priključen na PCM prilkjuček in čeprav centala omogoča priključitev ADSL, mi ga na Telekomu "ne morejo" priklopiti. Pri tem je smešno, da levi in desni sosed imata čisto parico in jima je priklop na Adsl možen. Kaj mi svetujete? Ali lahko premaknejo enega od sosedov na PCM prikjuček namesto mene, saj sta tako levi kot desni sosed oba upokojenca in ne uporabljata računalnikov, kaj sele ADSL!

Hvala za pomoc.
bye from kotsilandija:)

flier ::

Izgubiti nimas kaj, poklici na 0808000 in vprasaj kje lahko oddas vlogo za preklop na samostojno parico.

bsslo ::

Pa kdo ve, ce je PSTN prikljucek pogoj za internet preko EMX?

Medica ::

je pogoj telefonski priključek... in v primeru če si priklopljen preko PCM tehnologije in če centrala omogoča EMX internet....

Vanadium ::

Koliko ima to sploh dometa? Če jaz to zdej naročim kaj bojo oni moral centralo predelat kaj, ker to pri telekomu se nebo nikoli zgodilo, centrala je pa nadgrajena na adsl. Aja pa kablu sem pa okoli 8 km po parici tako, da zihr nebo nič od adsl :'(

beta1 ::

Pozdravljeni

Sorodniki so dobili Amis Adsl EMX 0.5Mbit-a. Imajo problem z packet loss-om, kateri je 15-25%. Praktično nemoreš nič delat, ker vsako stvar prekine, zablokira ali ne odpre.

Če pingaš sprejme vse pakete. Če zančneš odpirat spletne strani ali začneš vlečt datoteke. Pa vseskup crkne, dokler ne prekineš vseh povezav. Potem pa je spet ping OK.

Kaj naredit?? Telefonska inštalacija je čisto nova.

Slika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

gokky ::

Pozdravljeni

Sorodniki so dobili Amis Adsl EMX 0.5Mbit-a. Imajo problem z packet loss-om, kateri je 15-25%. Praktično nemoreš nič delat, ker vsako stvar prekine, zablokira ali ne odpre.



Ali imajo samo AMISov usmerjevalnik, ali tudi svojega? Če svojega, potem preveri,d aje AMISov usmerjevalnik v t.i bridge načinu (AMIS Tehnična podpora).

Nato naredi ping s parametrom -l 64000 in -w 3000 na www.amis.net

(ping -l 64000 -w 3000 www.amis.net) Pri 512kbit/s mora to narediti v treh sekundah (1 sekunda za količino podatkov + 2 sekundi za rezervo in merjenje). Če se ti pri treh sekundah timeuota pojavijo zvezdice, je problem v prepustnosti. AMISovci naj nastavijo parametre modema.

Če se ne, preveri z enim drugim računalnikom (najbolje prenosnikom, ki ga prineseš s seboj). Sme že doživel, da so bile težave na računalniku samem (virus, antivirus,...).

beta1 ::

gooky hvala za odgovor.

Računalnik je čist, preden je bil priklop je bil nanovo naložen XP SP3. Zdaj točno nevem, čigav je ta ''modem''. Nanjem piše EMX NT-1. Kako naj zvem čigav je???

Probal sem ta ping parameter na svojem računalniku doma - T2 -8 mega, pa je tema, request timeout. Si ziher da dela ta ukaz??? Ker doma pri sebi nimam packet loss-a.

Tako zgleda ta inštalacija.

Nov-tel-modem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

gokky ::

Ping ukaz je zagotovo OK. Spodaj delano iz SiOL omrežja. Dovolj je, da samo eden usmerjevalnik blokira PING in ne dobiš rezultata. Ne vem, kaj imaš ti nastavljeno na računalniku in težko rečem, kje je razlog, da ti PING ne gre.

Če PING enkrat gre (lahko tudi povečaš -w parameter, pa ni treba več kot 20000 (t.j 20.000ms=20s), potem lahko z njim vsaj malo oceniš, kolikšno prepustnost ima linija pri določenih velikostih paketa.

Najbolje je, da greš k sorodnikom in iz njihovega telefona pokličeš na AMIS tehnično podporo in poveš težave. Navadno rešijo s parametriranjem modema/centrale; med 8-16h je to v cca. 20 minutah rešeno.

Če izvedeš ping, boš samo bolje vedel povedati tehnični podpori, kaj se dogaja.

Da pa ne boš mislil, da podcenjujem tvoje znanje. Po 25+ letih v računalništvu sam najraje uporabim metodo klica tehnične podpore. Enostavno se mi ne da več ukvarjati s podrobnostmi, za katere so drugi plačani. Pred klicem pa vedno poskrbim, da imam čimveč informacij, da na strani tehnične podpore ni izgovora.

Gokky



-----
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\gokky>ping -l 64000 -w 3000 www.amis.net

Pinging www.amis.net [212.18.32.18] with 64000 bytes of data:

Reply from 212.18.32.18: bytes=64000 time=36ms TTL=55
Reply from 212.18.32.18: bytes=64000 time=35ms TTL=55
Reply from 212.18.32.18: bytes=64000 time=35ms TTL=55
Reply from 212.18.32.18: bytes=64000 time=32ms TTL=55

Ping statistics for 212.18.32.18:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 32ms, Maximum = 36ms, Average = 34ms

C:\Documents and Settings\gokky>

beta1 ::

OK. Pri meni doma to nedela. Zgleda da slučajno moj router blokira. Navadni ping brez parametrov gre normalno skozi, tudi takrat ko je linija polno zabasana - 0% izguba.

Ko bom šel sorodnikom bom v prvi priliki poklical na amis.

Lesan ::

Vem kje je tvoj problem beta1.
To sem napisal na forumu Siol.net

Po nekaj mesecih tečnarjenja siol-u in GVO naj pogledajo zakaj ne dela adsl EMX, sem sam ugotovil zakaj ne dela internet.
Moram priznat, da v mojem primeru ni kriv Telekom ali kabel. Problem je v tem EMX "modemu" ali karkoli že je. Ker sem inženir elektrotehnike sem hotel naredit en poseg na tem "modemu" in internet dela tako kot treba.
Rezultat:

Pred mojem posegu:

* "Modem" se ni takoj sinhroniziral. Ali pa je trajalo cel dan, da se sinhronizira.
* Večkrat je javil napako 678 ko sem se hotel povezat
* Ko sem vzpostavil povezavo mi ni delal download. Ping je bil prevelik ali je izgubljal pakete.

Po mojem posegu

* "Modem" se je v sekundi sinhroniziral
* V treh dneh, toliko časa testiram, niti enkrat mi ni javil napako
* Download dela maximalno in ping je odličen, pa tudi niti enkrat nisem izgubil pakete.

Kdo pa izdeluje te modeme?

Rad bi jim povedal za eno majhno napakico za te "modeme"

Ok da se ne bom preveč hvalil mogoče že znajo za to napako.

V mojem primeru dela in upam, da je res to, da bom vsaj enkrat imel internet, ker ga nujno potrebujem!

Lesan ::

Evo to je še moj ping

C:\>ping siol.net -t

Pinging siol.net [89.143.249.33] with 32 bytes of data:

Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=8ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122
Reply from 89.143.249.33: bytes=32 time=9ms TTL=122

Ping statistics for 89.143.249.33:
Packets: Sent = 19, Received = 19, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 8ms, Maximum = 9ms, Average = 8ms
Control-C
^C
C:\>

Tu pa je še moj prenos:

 download

download



Tu pa je še moj prenos:

 download

download

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lesan ()

KoMar- ::

Lesan: Kaj pa, če bi dejansko povedal, kaj si naredil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visok ping ob določeni uri? (Amis)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61331 (1176) čuhalev
»

Nestabilen ping

Oddelek: Pomoč in nasveti
91028 (880) Duhec
»

WIMAX

Oddelek: Omrežja in internet
363743 (1896) Andrejpan
»

Elektro turnšek in kabelski internet - novo omrežje, a počasno odpiranje web strani

Oddelek: Omrežja in internet
247662 (6462) hojnikb
»

Siolov Sinope modem (?) in nekaj višji ping

Oddelek: Omrežja in internet
181726 (1470) Samson

Več podobnih tem