» »

Problem z instalacijo SuSE linux 9.3 64 bit

Problem z instalacijo SuSE linux 9.3 64 bit

sverde21 ::

Dobil sem omenjene linuxe, ki jih hočem inštalirati na svoji 64 bitni mašini, DVD se boota OK, začetne nastavitve so OK, v YaST pride BP, potem pa ko začne kopirati pakete pa kmalu začne metati ven napake da ne more naložiti paketka, in to naredi pri kaki polovici paketkov, pritiskam ignore do konca, in potem začne nalagati boot parametre, in od tam se ne premakne :'(

Se sanja komu, kaj je narobe?? najprej zakaj noče nalagati vseh paketkov, in nazadnje zakaj zamrzne vse skupaj :P ??:\
<?php echo `w`; ?>

pikachu004 ::

pritiskam ignore do konca

mogoce zato :))

sverde21 ::

ja če dam abort tedi se inštalaja prekine, če pa retry pa isti error vn meče in nikamor ne gre tako da najprej je že vprašanje zakaj začne te errorje vn metat ;((
<?php echo `w`; ?>

pikachu004 ::

kaksne pakete pa hoces namestit?
probaj najprej samo osnovne da se nalozi sistem, potem lahko kadarkoli dodajas ostale enega po enega

sverde21 ::

Pakete, ki so že v setupu za linux :P neki tajga kot da bi ti pri win zabrejkal pa rekl d ti IE ne more naložt :P :\
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Fuc DVD? Si preveril vsaj md5?
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

ja sm prevero :P in se ne ujema :'( PM d morm pa še enkrt vlečt vse skp dol :P
<?php echo `w`; ?>

tadejm ::

js neznam inštalerat st linixa
na windowsih normalno bootaš s cdja sam kaj pa tuki

sverde21 ::

S-T linux ne moreš inštalirati, ker je live cd, za zagon pa moraš v BiOS u nastavit CD rom na first boot device, in imeti cd od S-T linuxa v pogonu, med resetom in se bojo sami naložli :P
<?php echo `w`; ?>

tadejm ::

js sm to že naredi pa ni blo nč
a morm mogoče čelo sliko zapečt ker js sm jo udpru prek deamon tools pol pa zapeku

kriko1 ::

Ko ti pride do napake, pritisni ctr+alt+f1 / f2 in poglej v konzoli kaj ga matra.

sverde21 ::

Ja sliko moraš zapečt direkt... npr. z nerotom Extras -> Burn image, ampak pri meni je problem, da se checksum zdownloadanga fajla ne ujema z onim na download strani, pa sem že 2x potegno dol :P iz tukajle in se md5 ne ujema :'( ma kdo kak drug link, ki deluje preverjeno??
<?php echo `w`; ?>

kriko1 ::

Sverde: Kaj pa k3b ti tudi izračuna enak checksum? Lahko samo da na njihovi strani ni updejtan (spremenjene iso datoteke).

sverde21 ::

sm probu z nekim programom free md5 checksum, pa z Total Commanderjem + plugin za md5 checksum in ne dobim istega md5 kot je na oni strani:

dobim tole: d239ca11f3be73c77a80c10187aee687 *SUSE-9.3-Eval-DVD.iso
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

kriko1 ::

Zakaj pa tankaš eval? A ni to Live CD?

64202 ::

Ni live, je taprav.
I am NaN, I am a free man!

kriko1 ::

Čudno, posodi si dvd od enga ki ga je že zapekel in dela. Če ne pa si potegni cdje in če je md5 ok, si iz njega naredi dvd (tako sem tudi jaz in dela 100%). Navodila dobiš na googlu.

sverde21 ::

Ja sam na cdjih so 32 bit linuxi :P jst pa hočem 64 bitne, kr mam pač 64 bitn procesor :D
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java] Kako izračunati hash diska.

Oddelek: Programiranje
334727 (3557) kunigunda
»

Enolični identifikator datoteke

Oddelek: Programiranje
91084 (793) Ericssony
»

Programi z Download.com oviti v dve plasti namestitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6314902 (12220) MrStein
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032779 (20320) Trubadur
»

Slo-Tech Linux 2.0.1 - 20040831

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
424232 (4232) drola

Več podobnih tem