» »

kako odstraniti ali odkleniti administratorjevo geslo?? ---pomoč!!!---

kako odstraniti ali odkleniti administratorjevo geslo?? ---pomoč!!!---

gapi000 ::

imam eno vprašanje, kako lahko odstranim administartorjevo geslo? imam windowse xp. problem je napreč v tem, da je moj "pametni" brat šel zakodirat administratorjev račun in nato pozabil geslo;(( ;(

kaj naj naredim??

izsledil sem, da bi se to dalo narediti z ERD COMMANDERJEM 2005, samo problem je v tem, ker ga nemorem dobiti.
če bi hotel celo verzijo, bi moral plačati 149$ ali pa še več....

imate kakšen predlog kaj naj naredim, ali pa morda veste za kakšen program, ki bi to lahko opravil...

lp
Večna bo Slovencev čast!

XaNti ::

Jst mam ERD 2005 :D in negre:O :O Gre pa z neke vrest boot cd ki zbriše gelsa vsa kak user in tudi admin... (dela ker je preiskušeno ker je pač folk ki deva admin pass pa pozabi)
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

kenzus ::

a imaš še kšn račun narjen pa da od unga veš geslo? pa tud če ni administrator...

gapi000 ::

XaNti:
a si kupu ERD 2005???
dj puvej ime programa k je na CD-ju, ker jst sm jih že velik probu pa nobeden ni delu.
______________________________________________________________________________________
kenzus:
ja mam še en račun, sam je umejen.
probu sem že:
1.:nadzorna plošča->skrbniška orodja->opravljanje računalnika->lokalni uporabniki in skupine->uporabniki->administartor->vnos gesla (sprememba gesla, če si ga pozabil)->sem poizkusil zamenjati geslo, pa mi ni ratal. je javl napako, da tega nemore nardit.

2.:nadzorna plošča->uporabniški računi->tuki se je pa ustavl. zakaj? ker rabiš admin geslo za: spremembo ali urejanje kateregakoli računa, ali za ustvarjanje novega računa.

imaš ti v mislih kaj drugega?
______________________________________________________________________________________

prosim pomagajte!!!!
vsak nasvet je dobrodošel.
in že v naprej sz zahvaljujem za nasvete.

lp
Večna bo Slovencev čast!

#000000 ::

Glej na strani slotech klikni iskalnik in upiši pozabljeno geslo za windows XP in preglej vse na to temo nekje je blo omenjeno dost teh programov in načinov. LP

kenzus ::

evo gapi... tole sm nekje na netu pobrau :D


1.) zaženite compmgmt.msc (tako da v "Start" meniju kliknete ne "Run" ali "Zaženi" in vpišete "compmgmt.msc", brez narekovajev),
2.) kliknite na "Local users and groups",
3.) ko ste enkrat tu, kliknite na "Users", potem lahko v desnem delu okna opazite vse uporabnike računala Wink

Če potem dvokliknete na katerokoli uporabniško ime, se odpre okno kjer najdete:

- Polno ime lastnika uporabniškega imena,
- opis računa/uporabnika,
- pet (5) možnosti:
- user must change password at next logon,
- user cannot change password,
- password never expires,
- account is disabled,
- account is locked out.
"Ok" "Cancel" Apply"

Če se kej zanjdete vas morm prašat, ste opazli da je možnost "password never expires" obkljukana??? Potem se vam je mogoče posvetil da imate možnost tudi odkljukat to možnost!!!

Če malce ornk pogledate in se niti ne velik poglobite v dejstvo, da je možnost "User must change password at next logon" odklukana!!! Tako jo lahko obkljukate, če želite!!! Torej če bote ustvarli kljukco pri tej možnosti in odkljukal prejšnjo možnost, vas bo sistem ob ponovni prijavi v izbrani račun prašu za novo geslo, pri čemer pa vam ne bo potrebno poznati starega Wink Torej hit restartat comp!!!

men dela.... vsaj zdi se mi....

gapi000 ::

prelepo bi bilo, če bi to deloval!!

to sm tud že poskusu, pa mi jav da ne more spremenit gesla, ker je prišlo do napake pri shranjevanju.

---------------------------
Lokalni uporabniki in skupine
---------------------------
Pri poskusu shranjevanja lastnosti za uporabnika »Administrator« je prišlo do te napake:

Dostop je zavrnjen.
---------------------------
V redu
---------------------------


imaš še kakšen nasvet???

lp
Večna bo Slovencev čast!

kenzus ::

nop. naj še drugi ti pomgajao :) jaz ne znam

]Fusion[ ::

mogoče je tu kaj pametnega
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

darkotri ::

Program CIA COMMANDER, baje deluje.
darko

tictac ::

S CIO commanderjem pobrises .sam file, pol pa s pomocjo xp cdja napises nov .sam file.
to je to

gapi000 ::

no mal sm brsku po netu, pa sm naju par stvari, k jih pa ne razumem prov dobr, bi pa znale bit uporabne zato bom tuki objavu internetre naslove:

podobni problemi kot pri meni

naslov s tiste strani zgoraj-FSB je napisal, da bi ta stran znala pomagat, sam jst nism najdu nč pametnega P.S.: mugoče ne bo delovalo, men tud ni, zato probite vnest naslov v okvir za naslove

mal pod zgornu naslovom je bil ta

tale naslov je še (enak enu zgoraj) zdi se mi, da bi jst rabu tist ta prvi program za downloadat, sam ud mene hoče ime podjetja..... probejte pa boste vidl

no to bi blo za enkrat use

pa prosm djte se še kej pamtnega spomnt.

P.S.:
mugoče sem puzabu ument, da imam prenosni računalnik, in da mi programi, ki so za na disketo ne pomagajo, ker nimam pogona za diskete.
imam pogon za CD-je in USB-je.

lp
Večna bo Slovencev čast!

gapi000 ::

tic tac:

kje pa naj dobim CIA COMMANDER?

sm že mal isku, pa ga nism najdu.
Večna bo Slovencev čast!

krneki ::

Ultimate Boot CD for Windows

Jaz uporabljam tole...

zile ::


bobby ::

yep, UBCD je fina zadevšna, tko lepo sesuješ admin pass da je kar prelepo
pa še zastonj,..
no to je skupek programčkov, da ne bo pomote

sam jst tole dos verzijo uporablam,.. http://www.ultimatebootcd.com/
dol stočiš potem pa poišči
Offline NT Password & Registry Editor
potem pa sam slediš navodilom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gapi000 ::

še neki strani mam za dodat:

ultimate boot CD ubcd 3.3 full download - program za "sesutje" admin passworda (preizkušam)

stran, kjer sem nadaljeval na: mrbass.org - navodila itd
na zgoraj omenjeni povezavi, bi se dalo dobiti nekaj programov. poglejte če kaj iščete, škodit ne more!!
Večna bo Slovencev čast!

gapi000 ::

no ja, sm probu te programe, pa mi ni nobeden prjev.
_____________________________________________________________________________________
bobby:

tole stran: http://www.ultimatebootcd.com/ k si jo pregledu, sem mal pregledu. prvič, ko sem pršu na to stran, sem dobil za downloadat ultimate boot cd version 3.3 blo je b zip obliki no tm sm dovnloadal, pol sm pa zapru stran in šel odzipat ta program. odzipal sem ga in ga posnel na cd. potem sem dal ponovni zagon in v računalnik ustavil cd s programom.

problem je v tem, da mi cd-ja ni hotu boot-at.

danes sem še enkrat šel na tisto zgoraj munejeno stran, pa nisem več našel nič za downloadat. mislil sem si še enkrat prebrat navodila, pa jih nisem našel.

so čez noč spremenili stran?????????



imaš še kakšen predlog
Večna bo Slovencev čast!

zile ::

A si ga posnel kot boot CD ?
Ne kot new data CD!

XaNti ::

ERD 2005 sem dobil:8) Tisto ko so ti predlagal z boot cd dela 100%. Ti maš Xp in če je verzija dos si pomagaj z win98 botaj cd podji pod dos vzami cd vn daj Boot-cd not enter in odpre se ti meni.In to bi mogolo delovati,če se ti to neda probaj tale program L0phtCrack 4. Sam moje mnenje da boot-cd najbol owna |O :\

Lp XaNti
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

gapi000 ::

ja prov si mev. posnev sm ga kot new data cd.

sam dons sm pa spremenu in ga zapeku kot boot cd. ko sep ponovno prižgal pc, mi ga je začel brat, pol ni pa nč nardil. ko sem v windowsih pogledal če ja kaj na cd.ju, je bil ta prazen

mogoče sem se mal zmotu pr zapisovanju na cd, bom še enkrat probu.

uporablam pa nero 6
Večna bo Slovencev čast!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 BSOD problem ("BCCode: c1")

Oddelek: Pomoč in nasveti
51069 (1012) jan01
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103178 (2987) slowie
»

Zagon v MS-Dos načinu

Oddelek: Pomoč in nasveti
91607 (1537) Spajky
»

zakaj ne prešteje sdram-a?

Oddelek: Strojna oprema
5876 (801) Azrael
»

deinstalacija windowsov xp na notebooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111310 (1181) Imagination

Več podobnih tem