» »

Trusted computing, film

1 2
3
»

fahrenGONE ::

Po moje tudi v EU in USA ne bodo zadeve kar tako zlepa sprejeli. Samo poglej kak kraval so zagnali v USA zaradi DivX playerjev (kontrola predvajanja preko dial-up) in Pentium serijske stevilke (nekaksen kamenodobni DRM). Saj, lahko zdaj govorite da folka ne briga, ko zadeva ni uporabljena. Cisto druga pesem pa bo, ko bodo testno poslali med ljudi en sistem, cip ali OS. Moram kupit popcorn. :D

kriko1 ::

Ja, glede p3 je bil kraval, ampak vseeno produkt nosi tisto serijsko...

fahrenGONE ::

In BIOS jo izklopi. Bilo je govora o bojkotu in skupaj z moznostjo izklopa v BIOSu so nekako resili zadevo...

64202 ::

> se bo že našlo nekaj ruskih maherjev pa kitajskih.... da bodo zadevo spellal tako kot je treba!
> hekerjev je več kot teh pametnih buč ki mislijo da so pametni!

Ze zelo veliko je, da jim rata narest sistem, ki nekaj let ne bo skrekan. Stvar ni v tem, ali je zadeva nezlomljiva, ampak ali je nezlomljiva dovolj casa, da imas velik dobicek ali pa postanejo zasciteni podatki nerelevantni. Kot primer bom dal znano vrhunsko umetnico britney spears, katere hiti imajo danes neprimerno manjso vrednost, kot pa takoj po izdaji.

Zakaj mislim, da je mozno narest (kripto)sistem, ki ga nekaj let ne bo sposoben noben skrekat:
- Osnova je RSA, sam RSA je ze 30 let prakticno nedotaknjen, samo kljuce smo povecali zaradi izjemnega napredka procesorjev.
- Vse napake v zvezi z RSA so dokaj obrobne narave, sledijo predvsem iz nacina uporabe algoritma samega, ne iz neke temeljne ranljivosti. Konkretne ranljivosti (v openpgp recimo) se najdejo v intervalih nekaj let. Take napake se popravijo v implementaciji, ideja celotnega sistema se vedno drzi.
- TC sistem bo skoraj gotovo nadgradljiv, torej ko se najde neka ranljivost, se za nove vsebine zahteva sistem nadgrajen na zadnjo razlicico.
I am NaN, I am a free man!

neoto ::

A ni bila nekaj časa nazaj novica, da bodo Kitajci imeli celo svoj procesor, OS,... Zakaj kej? >:D

fahrenGONE ::

Jup, in tudi delajo na tem. Do takrat pa rabijo *nix in ne Windows. To je tudi zelo ujezilo Micro$soft, ko so se tako odlocili.

MrBrdo ::

Ne vem sicer tocno kako gre ta TC, vendar mene blazno moti da moraš bit zato da lahk pol stvari odpreš povezan na net.. Če recimo ne boš povezan na net na konc niti v winse ne boš mogu pridt..
Sicer pa je vse crackable.. Če bo tole res prišlo ven, si bojo že nekaj zmislil, sej so tudi DRM skrekal (do ene mere). Pa sej, hmal bomo šli vsi na Linux pa bo.. Tut če bo ta zadeva na čipu se bo dal verjetno nekak zaobit (če ne drugega bomo pa kaj lotal po motherboardu - al pa kak piratski čip tko kot pri PS ;P).
MrBrdo

Utk ::

Lej, ne bo šlo, ti lahko lotaš kolk češ, narediš kakšen hočeš program, (teoretično) se ne moreš recimo povezat preko Klika kot da si nekdo drug, in si nakazat milijončka. Sej se najbrž bi lahko nekak vdrlo not, ampak to bi bla napaka v Kliku, programu, sama zaščita pa še vseeno drži. Isto bo pri tem...morda bo na začetku kdo kaj spravu mimo zaščite, ampak napake bojo popravli. To da je vse skrekano je pa daleč od resnice...take bedne zaščite CD-jev in iger se že dajo zlomit. Tisto kar je res kriptirano se pa ne da. No, najdi način da se prijaviš na en izpit v mojem imenu, brez mojega digitalnega potrdila. Ne moreš.

OwcA ::

Kako se gre razlagati, da Appla ni na zgoraj omenjenem seznamu? Bodo tudi njemu vsiljevali strojno opremo z zaščito, ali bo Maci postali še bolj izolirana platforma, vendar brez "zaupanja"?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Slo-One ::

O maca si bom kupil zanimivo.

Eh rešitev je ne kupi in če vse stranke to upoštevajo se to ne bo zgodilo. Vse je v tem kdo bo prej popustil stranke al korporacije.


Jaz nebom popustil.

Bo pa pač več crackerjev na svetu bo se populacija njih podvojila in bomo če vse nam uspe na istem kot smo zdaj. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slo-One ()

ender ::

OwcA: appli na x86 bodo že vsebovali TCM.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MrStein ::

slo-one : "Jaz nebom popustil."

OK, kaj pa preostalih 99,9999% strank ?


CrniE: na našem faksu ne zahtevajo digitalnega potrdila za prijavo na izpit preko interneta. (samo tak, BTW)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

na našem tudi ne

neoto ::

Saj na našem tudi ne, ampak če imam jaz svoje potrdilo (in ti ne :) ), se ti ne boš mogel s tvojega računalnika povezat pod mojim uporabniškim imenom v sistem!!

Slo-One ::

OK, kaj pa preostalih 99,9999% strank ?


A vsi si želite take kište?

______________________________________

Na zadnje bo še kakšen referendum zaradi tega prišel. :O

TheCyborg ::

A ni s tem konec wareza in vsiga povezano s tem ? :S

kriko1 ::

Naj bi bilo...

TheCyborg ::

iskra ::

offtopic: katera pisava je uporabljena v videu? Bi prišlo zelo prav :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

para! ::

[Dobr Omega, ni šlo za eksplicitno žaljenje, ampak tko, da tisti, ki hoče bit užaljen, se najde not :> Sicer sorry ]

Joj, čedalje večji občutek mam, da se nekateri tukaj sekirajo zato, ker revčki bogi razvajeni ne bojo mogl več najnovejših FILMOV downloadat itd.

Namesto, da bi se sekirali IZKLJUČNO zaradi nadzora keša in korporacij. Ne pa zato, da boste lahk downloadal. Razvajenci eni.

lp
Death before dishonor!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftovec o DRM-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8220046 (17739) nekikr
»

Nam bosta UEFI varnostni zagon in Microsoft preprečila poganjanje alternativnih opera (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20247632 (38695) Icematxyz
»

Trusted computing, DRM in naša življenja

Oddelek: Problemi človeštva
132433 (1953) Keyser Soze
»

Vboot Kit omogoča zaobid varnostnih mehanizmov Windows Viste

Oddelek: Novice / Varnost
63773 (3221) poweroff
»

Nov vmesnik za priklop monitorjev na poti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
829413 (7386) aljazh

Več podobnih tem