» »

Kako naj namestim linux :s

Kako naj namestim linux :s

iNN ::

Torej, imam masino
AMD64 3000+ @ 2200MHz
DFI LP ultra-D nF4
1GB OCZ platinum rev2
160 GB sata Maxtor
combo drive
6600GT
Preizkusil sem vec razlicnih distribucij razlicnih verzij, vendar je pri vseh isto ko vstavim CD in ga lepo prebere in zacnem namestitev, monitor pocrni in ledice na tipkovnici zacnejo utripati, to je to, ne gre naprej. Edino LiveCD ST linux mi dela. Samo rad bi poizkusil se kaj drugega :o). Mandrake 9.1 mi je delal na tastari masini brez problemov.

Kaj mi je storiti, nekako predvidevam da je problem v hardwaru ker je novejsi, sam sem pa probal Mandrake 9.1 in RedHat enigma.
Ali je resitev da dolpotegnem katero od novejsih razlicic dolocene distribucije?
==

Kami ::

Si preneso pravo verzijo distribucije katero si hotel namestiti (amd64) ?

Ti si najverjetneje prenesel i386 oz x86, kar je za večino AMD, Intelovih ... procesorjev.

Probaj s amd64 pa ti bi moralo delat (Za AMD64 procesorje) :)

Naprimer http://se.releases.ubuntu.com/5.04/ubuntu-5.04-install-amd64.iso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

iNN ::

hvala :)
==

iNN ::

Ali tale razlicica ima sploh graficni interface? Ker mi ctrl+alt+F7 ne dela
==

Kami ::

Ja, ima :)

startx v konzoli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

iNN ::

ma, ma :D
==

iNN ::

one more problem :8). Nevem ali se ti ob instlaciji kje izpise root geslo, vem samo da ga jaz nisem ustvaril. Vprasa te ustvaritvi uporabnika in gesla zanj. To sem naredil.Sedaj bi potreboval root geslo. Ali ga je mozno dobiti, ali se je izpisalo ob instalaciji? Ali je potem edina resitev ponovna namestitev?
==

Kami ::

V ubuntu se uporablja sudo ponavadi, ne pa uporabnik root.

Najverjetneje je prazno geslo, tak, da pač napišeš sudo program če hočeš npr program zagnat z root pravicami.

Drugače pa poglej to:

http://ubuntuguide.org/#setchangeenable...

DCER ::

Pri Ubuntu je prvi uporabnik root oz. ima te pravice, vendar pa nima avtomatsko root privilegijev. napises sudo pred komando in ko te vprasa za geslo vtipkas svoje, ki si ga dal zase. Če greš pod users and groups, tam se da nastaviti kateri uporabniki imajo admin pravice (lahko uporabljajo sudo) in kateri ne.

EDIT: http://www.ubuntu.com/support/documenta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DCER ()

iNN ::

Se eno vprasanje, kar k tej temi. Ali je mozno v ubuntu videti tudi particije na disku z datotecnim sistemom NTFS oz FAT32, vem da mi je mandrake videl te particije. V direktoriju /mnt/windows/ (vsaj mislm da je bil ta:) ) Tukaj tega nisem opazil.
==

Kami ::

Da, da se.

Sicer pa tudi to piše na ubuntuguide.

Malo preglej ubuntuguide :)

iNN ::

Ja hvala za link, bom se mal potrudu :D da ne bom skos tle tezil, sicer pa stvar rula, zdej sm si internet ustimov ::P
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
241515 (1265) DOOM_er
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032739 (20280) Trubadur
»

linux - kako začeti

Oddelek: Operacijski sistemi
151545 (1195) antonija
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472429 (1286) Border
»

Ubuntu 5.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
558861 (7196) Tarzan

Več podobnih tem