» »

Web in FTP server

Web in FTP server

Jackass ::

Živjo!

Ker razmišljam postavitvi serverja doma, pame zanima kr se tega tiče vse, sem kar pod Pomoč in Nasveti odprl temo, ker mislm da obsega več sklopov.

Torej zanima ma, kakšna konfiguracija bi zadostovala, da bi računalnik lahko deloval kot server (HTTP, FTP). Torej da bi bil čimbolj okrnjen, porabil čim manj energije... ampak še vedno zadostoval potrebam serverja.Seveda govorim o serverju za lastno uporabo (torej samo ena spletna stran in pa FTP strežnik).

Verjetno, bi bil še najmanj požrešen kakšnen zelo preprost Linux, na katerem bi poganjal Apache in pa nek FTP program. Ker sem drugače uporabnik Windowsov, me zanima katera distribucija je primerna in lahko upravljiva.

Kar zadeva strojno opremo, pa me zanima kaj je pomembno, kaj je najbolj obremenjeno in nakaj je treba pazit. Ali bi p3 zadostoval, koliko rama...

tko no, najrajš bi stlaču vse skp pod okrilje nekega 150-200w napajalnika.
jAcKaSS

Kami ::

Odvisno kaj misliš kot web strežnik

Če še rabiš zraven php-ja mysql bazo, to pomeni, da boš rabil kar nekaj več rama, kot pa če je nebi imel (jap kr požrešna je).

No za http strežnik ti priporočam Apache + PHP + Mysql.

Za ftp server pa je čisto tvoja odločitev.

Lahko probaš vsftpd, proftpd, pureftpd pač možnosti je veliko.

No če imaš namen nastavit FTP server v par minutah, ti priporošam vsftpd, ki ga je zelo preprosto nastavit.

Konfiguracijo ti rajši povej kaj že maš pa ti bom tak svetoval česa bi še mogo met več ipd.

No za ram ti priporočam vsaj 256 mb, ker je mysql baza kar požrešna (seveda, če ga maš več ni nič narobe in je še bolj priporočljivo).

Katero distribucijo bošuporablal pa je spet tvoja odločitev, ker lahko iziraš med mnogimi.

Mogoče če hočeš vse nastavit v par minutah, ti priporočam Debian ali ubuntu, ker je inštalacija programov zelo preprosta in hitra (apt-get), ali pa na koncu koncev FreeBSD :)

Jackass ::

Torej kaj imam:

Imam 200W napajalnik
256MB SDR rama (upam, mogoče kej več mogoče kej manj)
celeron 450MHz (mogoče se bo pustu kej navit)

To da bi mel Apache sm predvidevu, k sm ga mel že na windowsih in mi je bil všeč. Drgač pa seveda tudi php in mysql.
jAcKaSS

Kami ::

Bo zadostovalo za začetek :)

Drugače pa še priporočam kaj rama, sicer pa bi tudi na taki konfiguraciji moralo kr gladko tečt.

Aja priporočam ti FreeBSD, ker ni zaheteven za PC-je, taki PC pa FreeBSD glih skupaj pašeta :)

Jackass ::

Potem nej bi to zadostovalo.

Aja še nekej. Js do zdej nisem nikol uporabljal Linuxa. Pogledal sem ST Linux oz. ga nekajkrat zagnal s cd-ja in ugotovil da so Windowsi XP raj na Zemlji!:D

No ampak ta "raj" je preveč zahteven za take mašine, stare verzije windowsev so pa precej nezanesljive in še vedno precej požrešne.

Kr se tiče FreeBSD... kakšnen pa je uporabniški umesnik? Grafičen, ukazna vrstica? No sam nej bo neki tazga bl enostavnga za uporabo, da ne bom porabu 20 ur zato, da se bom nauču eno mapo ustvart.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

meacho ::

Za tebe je torej pravi Clarkconnect!:))

AbbaTh^eK ::

Am.. js pa uporablam Bullet Proof server
Zafrkava me, ker mam net speljan po mreži oz. imam router, ter mi tako onemogoči normalno vzpostavitev serwerja

FTP mi dela samo preko mreže...
Tudi ko dam v programu "Connect" se vidi, da ni praw

2.9.2005 22:28:18 - FTP Server On-line : IP(s) 192.168.1.99, on port 21


Pravilno bi moglo biti tako

2.9.2005 22:28:18 - FTP Server On-line : IP(s) 192.168.1.99, 193.77.229.142 on port 21


Vidite, tam je samo LOKALNI ip, za njim bi mogu bit pa še zunanji - internetni ip....

in to je zaradi rotuerja... Port 21 je že avtomatsko forwardiran, tko da tuki pomoje ni težava...

Probal sem tudi s programom Serv-U, pa tudi ni šlo, šele tukaj sem ugotovil, da mi ne kaže zunanjega ip-ja :(

any ideas?
plz help

Spc ::

Tvoj problem je ker nisi forwardal porta 20 (FTP DATA).
:)

AbbaTh^eK ::

Forwardiral sem tud port 20, pa tud 21 še dodatno še enkrat...
pa nič ne pomaga :|

Matri[X] ::

Jaz ti priporocam Windows 2000 Server. Za spletni streznik lahko uporabis IIS, ter FileZillo za FTP server.

Jackass ::

Matri[X]: Windows 2000 Server verjetno požre tako kot ostali microsoftovi produkti ogromno sistemskih sredstev. Ali pač ne? Pa sklepam, da je to operacijski sistem, narejen za večje strežnike in sisteme.

Drugače sem pa imel že nasnet IIS na XP-jih in mi ni so bli kaj preveč všeč. Zato sem raje prešel na Apache. Sicer pa, ali se pri IIS sploh da naštimat npr. pravice za dostop (kot npr. CHMNOD pri Apache)?

Zdele imam Celerona 333MHz, in sem ga navil na 500MHz, v kratkem pa dobim celerona 450 in upam, da bo izkašljal 700MHz (7×100MHz).

Uporabljal sem tuti že Bullet Proof FTP server in mi je bil kar všeč, ker je bil enostaven. Tako da s temi programi sem se že srečal in glede na to, da so odprtokodni (Apache, php, mysql) verjetno delujejo tudi na Linuxu.

Hm, pa še nekej, kr je zlo pomembno. Ta računalnik naj bi bil v mreži in bi mu morda določil tudi funkcijo serverja v mreži. Torej, bi notri nametal čim več diskov. Recimo za 120GB diskov. Zdej pa verjetno pride do glavnega in največjega problema: Združljivost windowsev in Linuxa. Ali je možno te dva operacijska sistema povezat v mrežo, ali ne? Oz. ali je to tako zakomplicirano, da ti požre preveč živcev?
jAcKaSS

Bramac ^^ ::

Spet sem pri članikih :D

Jackass: Linux in Windows omrežje: Pobotajmo sosede

Alkoman ::

Tudi jaz imam probleme s tem BulletProof FTP programčkom... Normalno dodam userja, mu nastavim uporabniško ime in geslo ter mape. Mislim, da je to tudi dovolj za začetek. Ko dam connect se normalno postavi server. Ko hočem jaz lokalno na svojem računalniku dostopat s tem usernamemom in geslom dela čisto normalno, če pa hoče kdo drug, pa ne gre.

Sem probal tako, da sem izklopil firewall pa je isto, tudi ruterja nimam. Ali so potrebne še kakšne druge nastavitve?

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Kami ::

Maš mogoče trieri?

kaj triera blokira porte pod 1024, moreš enega višjega zbrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464371 (28109) Prospekt
»

FTP strežnik (Serv-U) nagaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111181 (984) fulgur
»

Domači strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
194335 (3798) antonija
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422107 (1611) dunda
»

Postavitev strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
91498 (1291) Kami

Več podobnih tem