» »

Domači strežnik

Domači strežnik

Black_sun ::

Kako narediti strežnik za domače omrežje z PC-jem, oz kako iz enega računalnika v omrežju narediti strežnik? Prosim pomagajte!

Malkec ::

Vzameš en star računalnik z vsaj 64MB rama, in gor naložiš linux (debian,fedora,slackware).
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

antonija ::

Vsak racunalnik je (lahko) streznik. Najprej se odloci kaj sploh hoces ("streznik" je tako sprosceno definiran...): www, mail, ftp, .... potem pa najdi en program ki bo tvoj streznik.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Black_sun ::

Za FTP strežnik bi rad uporabil obstoječi računalnik v omrežju, z operacijskim sistemom windows xp. Prosim, če mi kdo razloži kako naj se stvari lotim oz prilepi link, kjer je mogoče moj problem že opisan.

antonija ::

WinXP je slaba izbira za streznik. Ampak delal bo brez problema za domaco obcasno rabo. Rabis en prgram ki bo FTP server. V winsih se mi zdi da je en ze vkljucen v IIS.

Zdaj pa se opis kako se nekdo ki ima 5 minut casa in malo zdrave paeti resi problema:

1.) "Jaz bi rad imal FTP server, kaj naj naredim?"
2.) Pogledas kaj je FTP server (google, wikipedia)
3.) Najdes FTP Server za svoj operacijski sistem ( primer iskanja; hint: klikni na prvi zadetek)
4.) ker si ob iskanju FTP serverja naletel tudi na navodila za postavitev serverja je tvoje delo koncano.

Povzetek: Za iskanje informacij o tem kako postaviti domac FTP streznik porabimo priblizno 0,5min. Pisanje posta na forum z enakim vprasanjem traja dlje, nam pa prihrani tistega malo razmisljanja ki ga je pri googlanju potrebno uporabiti. Amapk nekaterim se zdi poraba vec casa in nic razmisljanja lazje kot poraba mnogo manj casa in malo razmisljanja. Vsekakor zivimo v svobodni dezeli in ima vsak pravico do svojih odlocitev, jaz pa do svojega mnenja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Doman ::

Končno sem dobil računalnik za server.
amd 3000
1gb rama
160gb disk

Mislil sem da bi imel win xp pro gor.
V čem bo server boljši če dam gor windows 2003 server?
V poštev pride samo OS windows.

Lp

antonija ::

Win 2003 server te bo kostal nekaj 100kSIT manj kot winXP, ki te bo kostal okrog 60kSIT (pro varianta).

WinXP NISO sistem za serverje. So jako nestabilni (pri meni crknejo najkasneje po enem tednu), medtem ko alternative laufajo BP (nic ne flajmam taka so dejstva).
Win 2003 so serverski sistem in temu primerna je konfiguracija in ostale moznosti. Ima pa M$ nekaksno 180 day trial za win2003 in jih lahko probas.

A lahko se poves kaj bo poganjal ta tvoj server?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Doman ::

Mail server z približno 30 uporabniki in nek Apache server s podporo za PHP in MySQ. Postavljene bodo 2 spletni strani z zelo majhim številom uporabnikov. (pričakujem približno 100 na mesec). Gre se pa za ogled slik ter filmov z požarnih intervencij.
Trenutno imam kupljeno licenco za Win xp pro:8)

antonija ::

Hardware je overkill ampak od viska ne boli glava ;)

Drugace pa ce gre za kolikor-toliko resen server bi se jaz drzal stran od XPjev kot hudic kriza. Ce nisi vecino dneva fizicno poleg kompjuterja pol bo kar veliko downtimea, zdraven pa rabis se ustrezen firewall. Ampak win2003 so pa dragi ko pes in bi se drzal stran od njh zaradi cene :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zos ::

Joj joj. Ti mislis na to windows postavit? Da tudi sam opomnim, nimam namena flejmat, ampak tako se ne dela:) Pa se drage licence so. Premisli o konkurencnih sistemih, ki so povrh vsega se (ponavadi) zastonj.

Doman ::

Stvar je taka.
Vem da bi lahko namestil kakšen unix os, ki ima veliko več pozitivnih lastnostih od OS Windows.
Problem je v tem, ker nimam volje, časa... za učenje uporabe tega operacijskega sistema. Namreč imam zelo malo izkušenj. Winsi so mi zelo domači. Problem je tudi v tem, ker na računalniku lavfa obveščanje operativcev preko njihovih gsm telefonov ter program za pisanje poročil, ki pa lavfajo samo na Winsih. Z emulacijo programov pa se tudi ne mislim ukvarjati.:8)
Kolikšen je približen uptime winXP?
Mene sploh ne moti da bi sistem 1x na teden restartal ker sem fizično oddaljen približno 100m tako da ni problema8-)Dokazovanje uptima sem pa itak prerasel..

zos ::

Aha. No to pa spremeni stvari. Pac windows potem.O uptimu nimam pojma, ker ga ze dolgo ne uporabljam. Ce pravis, da gre bolj za privat zadevo in za omejen krog ljudi bo verjetno cisto ok.

antonija ::

Sej se ne gre za dokazovanje uptimea, ampak zato da bo streznik na voljo takrat ko ga bo nekdo rabil. Ce grs ti zjutraj na siht in stavr crkne ob 9ih, potem do popoldan streznik ne bo dosegljiv. Ce pa ni problem ce stvar pade dol za nekaj ur, pol je pa itak vseeno ker OS je gor.

Ima pa M$ baje nek 180 day trial za win 2003 server in lahko probas kaksna je razlika med tem in XPji.

Drugac pa informativno: Jst sm za spoznat tanajbolj osnovno delovanje debiana porabil okrog en mesec, s tem da sem vmes tud kaksen teden pavze mel (ker mi je zmanjkalo zivcev). Ko pa enkrat stvar zalaufa gre pa hitro naprej. Ampak s tem se ni za igrat ce mora stvar resno delat...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

J_fotograf ::

Koliko vidim iz debate, bi priporočil gostovanje nekje zunaj pri kakšnem komercialnem ali pa free ponudniku !

Tako boš imell 100% varnost, maili bodo skozi dosegljivi, ... Ti pa boš tvoj čas in denar lahko porabil bolj koristno.
... samo predlog ...


lp
škljoc ....

Apple ::

Si razmišljal o SBS2003? Je cenejša varianta skupka programov(pošta, VPN, Baza, etc.), kot pa če bi kupoval vsako rešitev posebej.
LP, Apple

sid_dabster ::

VELIKO manj dela kot s katero koli distribucijo Linuxa bos (kot zacetnik) imel s FreeBSD-jem.
Predvsem zato, ker, ko bos naletel na kaksen problem (in to se BO zgodilo, ce nisi se nikoli uporabljal unix-like sistema), bos nasel z googlom resitev, ki bo ZAGOTOVO delovala. To pa zato, ker FreeBSD nima tisoce razlicnih distribucij s tisocimi razlicnimi lokacijami standardnih konfiguracijskih datotek in tisocimi razlicnimi muhami.

Instalacija FreeBSD je sila enostavna, ravno tako enostavna kot instalacija WindowsXP; vse gre preko menijev (ki so sicer tekstovni, ampak zelooo user friendly); vse mozne serverje lahko instaliras preko paketov, ki jih potegnes s ftp serverja s freebsd porti s pomocjo orodij, ki jih dobis z instalacijo.

Vse potrebno o vzdrzevanju sistema, serverjev itd. imas napisano v freebsd handbooku.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Zgodovina sprememb…

sid_dabster ::

Ce pa hoces uporabljati Windows za ftp streznik, priporocam CesarFTP (freeware, zelo enostaven za konfiguracijo in zelo zanesljiv - vsaj kolikor sem ga jaz preizkusil).
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Doman ::

Sem se kar odločil uporabiti Windows XP.
Če bo res tako slabo, bom poiskal drugo alternativno rešitev.
Mislil sem uporabiti sledeče programe
Apache v1.3.34
hMailServer
BIND 9.3.2
CesarFTP
Zanima me še, kaj uporabiti glede same varnosti strežnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Black_sun ::

Antonija:
Zdaj pa se opis kako se nekdo ki ima 5 minut casa in malo zdrave paeti resi problema:

1.) "Jaz bi rad imal FTP server, kaj naj naredim?"
2.) Pogledas kaj je FTP server (google, wikipedia)
3.) Najdes FTP Server za svoj operacijski sistem (primer iskanja; hint: klikni na prvi zadetek)
4.) ker si ob iskanju FTP serverja naletel tudi na navodila za postavitev serverja je tvoje delo koncano.

Povzetek: Za iskanje informacij o tem kako postaviti domac FTP streznik porabimo priblizno 0,5min. Pisanje posta na forum z enakim vprasanjem traja dlje, nam pa prihrani tistega malo razmisljanja ki ga je pri googlanju potrebno uporabiti. Amapk nekaterim se zdi poraba vec casa in nic razmisljanja lazje kot poraba mnogo manj casa in malo razmisljanja. Vsekakor zivimo v svobodni dezeli in ima vsak pravico do svojih odlocitev, jaz pa do svojega mnenja.


Če ti je težko odgovoriti na vprašanje, ti pač ni treba, saj nhče nikogar nič ne sili. Kar se tiče časa porabim za pisanje posta 5 min, pa da čez par dni pogledam odgovore 5 min, če pa iščem med 189 000 000 zadetki na iskani niz FTP server, pa verjetno par ur, da najdem točno tisto kar me zanima. Pa se opravičujem, da ti kradem dragocen čas, ki ti ga kradfem, ker moraš odgovarjati na post, čeprav nisi nič koristnega napisala! Tak da hvala za nič..

antonija ::

Se prvi odstavek mojega posta copy/paste-ni pa bos dobil odgovor na tvoje vprasanje.

P.S.: Pa ce se res kdaj v zivljenju pregledal 189 000 000 zadetkov na en iskalni niz ti placam pivo. Make that two.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161616 (1616) faganel
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91576 (1576) ArisD
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718521 (6271) jackorsen88
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422094 (1598) dunda
»

Web in FTP server

Oddelek: Omrežja in internet
131855 (1600) Kami

Več podobnih tem