» »

FTP strežnik (Serv-U) nagaja

FTP strežnik (Serv-U) nagaja

fulgur ::

Postavil sem Serv-u strežnik 6.4.0.4 - torej inštaliral program, napravil domeno in userja. Ampak se moji prijatelji en morejo konektati na moj server. Javi jim tole:
WinSock 2.0 -- OpenSSL 0.9.8b 04 May 2006
[R] Connecting to 212.18.59.248 -> IP=212.18.59.248 PORT=21
[R] Connected to 212.18.59.248
[R] Connection failed (Connection lost)
[R] Delaying for 120 seconds before reconnect attempt #1
Ne vem, če moram kaj v nastavitvah programa spremeniti - če se sam s svojega računalnika povežem na svoj ftp server se mi konekta - a moram kaj pri virtual paths napraviti, ali na IP Access (ki ga imam mimogrede prečrtanega) ali pri advanced....

Torej prosil bi za pomoč, hvala

aja pa nimam routerja in tudi firewall sem odprl za ta program, za domeno uporabljam kar IP address

xeon ::

nekje si neki pobrku, serv-u ma velik različnih funkcij, pa si nekje neki narobe nastavu, zato ne dela

fulgur ::

zdej sm naložu bulletproof 2.15, ki je precej simpl:
ftp://fulgur:drekokako@212.18.59.248
bi prosu če lahko probate, ker mi tut tuki neki ne dela

BigFoot ::

^ Meni ne špila. A maš sigurno pravilno nastavljen firewall?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

fulgur ::

Čisto sem obupan - tudi če sem firewall izklopil ni nič pomagalo. Potem sem hotel odpreti vrata v Firewallu (20, 21), PA MI JAVI KO VPIŠEM ftp in 21: "vrat tcp 21 (ftp) ni mogoče dodati. vnos za ta vrata namreč že obstaja"
Potem sem Ser-U uninštaliral in naložil BulletProof 2.15 in naredil tako kot je treba, pa mi piše takole ko se konektam:
27.9.2007 11:08:30 - FTP Server On-line : IP(s) 212.18.59.248,192.168.0.1, on port 21 (glede hna vodič po katerem sem delal, bi morala biti oba IP-ja ravno zamenjana; ampak ne vem če to kaj vpliva)

poleg tega je moj internetni ponudnik amis (in nekje sem bral da lahko tudi amis zafrkava)

torej ne vem, zakaj mi zadeva ne špila - sam se s svojega kompa lahzko povežem na server, iz drugega kompa pa to ni možno

ftp://fulgur:drekokako@212.18.59.248

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

BigFoot ::

^ A se ti preko routerja povezuješ na net? Ker če ja moraš na routerju naštimat port forwarding.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

fulgur ::

kolikor sam vem nimam routerja, imam pa doma mrežo PC-ja in laptopa preko UTP (crossover) kablom

fulgur ::

Kaj mi ne zna nihče pomagati?

xeon ::

čak, kaj bi zdej ti rad meu? ftp server al ka? kere windowse maš? to bi rad kr meu na svojem domačem računalniku? sej ne da ni možn met, ampak za take stvari je met fajn friško nainštalirane windowse, ponavad zarad velik naištaliranih demo, trial programov, igrc, zakužen z netom, neke stvari enostavno nočejo delat..

fulgur ::

Imam Winse XP SP2, rad bi imel ftp server na lastnem domačem računalniku

xeon ::

probi filezilla, pa tle maš video tutorital kak postavit: http://o2z2.com/postavite_svoj_ftp_stre...
pa če ti ne rata, je neki narobe s tvojim računalnikom!

fulgur ::

Men ta video tutorial ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alternativa programa SERV-U za osebni server

Oddelek: Programska oprema
292448 (1902) XPfrik
»

server

Oddelek: Kaj kupiti
71125 (1017) SimplTech
»

FTP server za routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61242 (1156) RobyRob
»

FTP Server pri meni doma

Oddelek: Pomoč in nasveti
161176 (934) [Eraser]
»

no-ip DUC in Serv-U!!!

Oddelek: Omrežja in internet
71511 (1470) pivmik

Več podobnih tem