» »

Tb+Kt7e

Tb+Kt7e

Skankulja ::

Več enostavno ne gre!;(I wonder why?! .

Clk čez 108 je že nestabilno. Rami so dovolj hitri,... prvič navijam Amda (moj prvi:D) z Inteli nisem imel takšnih problemov sploh. Amd pristaši (sedaj sem najbrž to tudi jaz a vseeno :\) prosim za odgovore. Hvala že v naprej.

Skankulja ::

Če ima gdo v mislih pregrevanje to ni to.
Vulcano II => 46C polna obremenitev.
Bi se ga mogoče dalo prek multip. L1 so pobarvani samo ni efekta.

msmiha ::

Logično, da ni efekta, če navijaš s FSB ne pa z spreminjanjem množilnika. Spremeni množilnik pa pol povej kaj si dobil.

P.S. Z to matično plato ko jo maš ti se ne, da dobro navijat prek FSBja zato bi moral imeti ABIT KT7a in ne e.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Skankulja ::

L1 so pobarvani, ni efekta. Next.

Skankulja ::

L1 mostički so pobarvani, ni efekta. Upam, da sem jih prav barval. S sviničnikom nekako takole.
Prej .::::, potem .IIII . Right? It's still not working.

Lucio ::

Problem je v čipovju ki ne gre čez 110 FSB (je blokiran tovarniško).
Mostički so prav pobarvani. Probaj zamenjat svinčnik z mehkejšim in ko barvaš močno pritisni, da se grafit nabere v malo debelejši plasti. Sam sem prebarval že veliko procesorjev - vedno uspešno na ta način.

Kakšen procesor pa imaš?

ChiefThunder ::

na tej plati (kt133e) bi se preko fsb-ja moglo dobr navit, podobno kot na kt133a... sem vidu tud fsb 150mhz. u glavnem pojači voltažo, pa da maš ene gud rame 133mhz... probaj z kombinacijo množilnika in fsb skupaj...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

msmiha ::

Jaz ne vem al si glup al kaj. Če ti prebarvaš L1 mostičke pa pol naviješ prek FSBja (če veš kaj je to) ni naredil NIČ. Če hočeš navijat prek FSBja ne raviš barvat mostičkov. Če pa hočeš navijat prek množilnika pa moreš pobarvat mostičke in spremeniti množilnik in ne FSB. Ali pa ta slika iz Wcpuida je dober primer. Ti si spremenil System clock iz 100 na 105. Ti pa moreš spremeniti Multiplier (po slovensko množilnik). Upam, da si razumel kaj ti hoče dopovedati. Če nisi pol še enkrat vprašaj!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Skankulja ::

You f***. retard. Se opravičujem izrazu a se enostavno ne morem drugače izrazit.:8) S svojo izjavo si defenitivno zmagal (ti overclocker, ti>:D). Problem sem že rešil. Rač. je zamrzoval zaradi totalno banalne nastavitve v biosu (northb. speed: HI => LO). Zdaj mi brez problema teče na 10.5X103+2=1102. Hvala vsem, ki ste mi hoteli pomagati razen gornjega "degena".

huelz ::

jez mam durona 750, nad 800 dela ne sploh (8x100), dobim bootblock oz cheksum error. tud prek fsbja ni nc bol. underclockam lohk, navijat ne sploh. bom probov ce bo delal tko kt teb, sam dvomim. ze na 750 (default) dobim probleme z windows registryjam. tko da ne vem vec.
drgac pa nej bi kt7e cist lepo delala na 133 (ce mas dobr ram).

msmiha ::

Kolko ma pa kaj *C tvoj procesor
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Skankulja ::

Z vulcano II se mi nenormalno greje. Red Faction ga enostavno preveč obremeni (blizu 60* C) in zmrzne (ampak samo Red Faction, vse drugo ni problem pa sem ga obremenil kolikor se ga je le dalo) ne vem sicer zakaj (mogoče je kriv špil). Kaj mi priporočate?! 6c+, dragon... za vodno se ne smatram kvalificiranega:D

huelz ::

6cu+, sam ga imam (na njemu vsaj tako pise, ceprav ima samo 5000 vrtljajev namesto 7000).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654161 (3426) SkyNet
»

težave z spreminjanjem množilnika!

Oddelek: Navijanje
211039 (817) VASkO
»

Neuspešno rezanje mostičkov

Oddelek: Navijanje
151438 (1162) ChiefThunder
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231714 (1470) VASkO
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211624 (1258) Zucko

Več podobnih tem