» »

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

borchi ::

Za AMD overclockarje bo mogoče prišla prav tale moja izkušnja.
Sem mel probleme, ker se moj Duron včasih ni hotu zbudit pri startanju al pa po resetiranju. Sploh pri visokih FSBjih ( od 145MHz naprej ). Mam plato Epox 8KTA3. In sem razmišljal, da mogoče plata ne da Duronu takoj tistih 1,85V ampak šele po kakem delčku sekunde preide iz default voltaže 1,6V na 1,85V in če se procesor takrat ne zbudi, se pač ne.... Če pa je default na procesorju ( pobarvani vsi L7 mostički ) 1,85V pa ma tolk več možnosti, da se uspešno zboota.
No, zdej mam pobarvane vse L1 in L7 mostičke ( z neko srebrno korekturo za vezja - Conrad 1590sit ) in sem kakih 10x zaporedoma lahko enostavno zbootal Durona pri 150MHz FSBju. Če se bo pokazalo, da se še vedno včasih ne, bom poročal!

borchi
l'jga

msmiha ::

Meni se lepo buta. Sploh pa nevem zakaj bi spreminjal FSB na take astronomske frekvence, ko pa lahko enostavno povečaš množilnik:)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

borchi ::

mogoče zato, ker tako pridobiš dvojno, na končni frekvenci in na hitrosti vodila?????
doh!

borchi
l'jga

msmiha ::

Če boš dokazal, da se ti bo procesor zbudu pri 150 FSB in z množilnikom 10× Pa, da bo prišel v Windowse ti tudi dam nekaj.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

Ja, to je pa že res nekaj8-O...

kuntek ::

Kaj pa če bi nam tudi dokazal, da se boota pri 150 FSB in 10x množilniku. Kerega Durona pa imaš in kakšno hlajenje.

sasox ::

Zakaj bi vam pa mogu on karkoli dokazovat? Povedal vam je pac en trik in lahko ste samo hvalezni ce deluje! 8-)

borchi ::

hmmm, kaj pa če bi vi prebrali, kaj sem napisal?
če odklenem durona in prestavim množilnik na 6,5 in 150fsb je to 975Mhz. overclckal sem in preko množilnika in preko fsb!!?!!

doh!

borchi

P.S. pa če hočete vam dokažem, da je to v večini primerov hitreje kot 10x100MHz.
l'jga

jRk0 ::

Mene zanima, kje je ta Conrad. Ker meni noben svinčnik ne prime za mostičke (na nobenih). Pa bi rabo to reč za prebarvat.

DrSergioDJ ::

conrad je v BTC-ju, v hali D ( to je direkt pod EMPORIEM ):D:D
...

jRk0 ::

Jaz sem na Ptuju doma in ne grem vsaki dan v Ljubljano..Tak da. Gledo sn, da se lahko prek neta naroči. Kak je naslov ozdelka, pa v kero skupino spada?

Zucko ::

tud mene zanima kok si dobu 150Mhz FSB-ja? Jest mam tud EPOX 8KTA3 plato pa durona 700@850 (8,5x100Mhz) FSB pa dam lohk največ na 120Mhz. Aja tist je frekvenca RAMA!!!

danielka84 ::

ok fantje zaj pa bolj počas!
jas mam epox 8kta3 pa durona 800 in pc100 rame, zaj pa kaj se da tu postoriti??
L1 mostički so pobarvani!
če dam multipler na 9x100 noče bootat
kaj naj naredim?
prosim če mi eden pove kaj naj nastavim da bi dibil ferkvenco 1Gh!

LP

Zucko ::

Zdej pa tko jest mam isto plato sam proc mam 700@850. In men tud noče botat pr 9x100Mhz. Pr 8,5 pa dela normalno(zdej)
Lohk pa v biosu nastavš zunanjo na 120Mhz(FSB) več ga jest ne znam (un prau da jo ma 150Mhz-mislm da mu ni čist jasn) faktor pa pust na 8 (8x120@960) pol pa pejd v Sandro in testiraj memoy benchmark, boš vidu k P3 1000 pogrne!!!
aja men nardi 887Mhz 490 pa584 ce ne bo delal dej pa še v DRAM Frek.. al neki tacga na BY SPD- t tretji meni v biosu... I wish you luck!!!

danielka84 ::

a pol če maš na plati jumper nastiman na 100Mhz lahko dvigneš uro samo do 120Mhz(v biosu), če pa na plati nastimas jumper na 133, pa lahko v biosu nastimas do 150fsb ?? edino da mores faktor znzat??

LP

Zucko ::

Ja jest sm zrihtu, multiplier sm dal na 5,5(prej ni hotl -L1 so bli zanič pobarvani)
pol pa premakn jumper nad kablom za floppy - pa sej itak veš kje je!!!
Aja še voltažo lohk daš na 1,650V, čeprav mislm da ni potrebno!
Zdej dela na 160Mhz FSB 160x5,5@880 kul ni kej
Zdej pogrne P 1000 spljoh na memory benchmarku

Na pa sm plato krivil za to
"IZ NAPAK SE UČIMO"

Blue3D ::

mam stari modem usr 33.6 pa star disk segate 3.1
pa epox8kta3 kaj ce nastelam fsb na vec kot 100 mhz lahko to kaj zjebe ? ker deluje na pci in isa mam isa modem namrec....

Kaiser ::

Blue3D: Ti kar OCjaj. Jest mam na isti plati na ISA vodilu mrezno kartico in mi vse dela brez problemov. Hardver mi veselo tiktaka na 145MHz. Nimas kaj skurit8-)

Blue3D ::

Kolko ti tiktaka pri 145 mhz fsbju pci sloti ?
Kolko imas frek rama ?

Koci ::

Ej Zucko dej čist točno napiši kar si ga overclockal - če se ti da. Jaz mam namreč isto plato in isti procesor. Si rabo kakšno dodatno hlajenje?

VASkO ::

zmanjsaj mnozilnik, vgasni, prestavi fsb na 133 (jumper, poglej v knjigici), prizgi! Sedaj lahko nastavljas fsb od 133 dalje, ce mas odklenjen procesor, se lahko spreminjas faktor, z napetostjo dosezes stabilnost!

Zucko ::

Sej ti je že Vasko povedu, za hlajenje mam pa chrome orba pa še ena dva ventilatorja!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko in kako vam je kaj uspelo naviti kak proc na ECS K7S5A ?

Oddelek: Navijanje
231217 (841) Jux
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141242 (1058) VASkO
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231707 (1463) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351817 (1522) danielka84
»

AMD...

Oddelek: Navijanje
121071 (887) Zucko

Več podobnih tem