» »

Zalman cooler

Zalman cooler

berni ::

zanima me, če je že kdo montiral ta hladilnik, ki se dobi pri mlacomu: Zalman CNPS 3100 Plus. izgleda fantastično in je menda zelo tih, le cena je malo huda ~11.000. en test sem dobil tukaj: http://www.icrontic.com/?action=hardwar...

msmiha ::

Ta hladilnk zelo dobro hladi. en si je naredil celo klimo iz njega. Poglej pod arhiv.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OldSkul ::

Ne ne hladi tako dobro!!!
Kupi raj Dragon orb 3, je dost glasnejši vendar cenejši ter ponuja boljšo zmogljivost!

omejc ::

Je zel dober vendar malce velik, videl sem ga že - zelo je kvaliteten, a testiral ga še nisem, zato bi prosil za iszledke temperatur.

msmiha ::

Poglej v arhivo ena dva mesca nazaj pa boš našel en test
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Neo32 ::

Am 11k za cooler? Ja fak?!? Za 11k si jest celo kisto klimatiziram ne pa sam proc!

mortal ::

Trenutno posedujem Zalmana 3100 Gold , pa je temperatura Tbirda 1400@1575 okrog 49 stopinj pri polni obremenitvi. Medtem ko ima kolega Dragon Orba 3 pa ima isto temperaturo, ampak ventilator se dere ko svinja !!! Zalmana pa sploh ne slisi :D
Ce zelis tiho in dobro hlajenje je prava izbira.

BTW: Gold verzija ima iste performase kot tista brez , le da ne oksidira cez cas, ker je pozlacena !

slycer ::

Zalmani niso bili nikoli znani kot neki kao dobri hladilniki za procesorje, ker uporabljajo neko čudno metodo hlajenja, ki pa se v praksi ne izkaže najbolje. Je pa res, da je njihova odlika tiho delovanje. Ampa za 11 KSIT je tudi to preveč. Po mojem, je bolje, če spi privoščiš kakega Drago Orba, Volcana 6+ ali 6cu, lahko pa si kupiš tudi kakšnega GlobalWina, ki sicer niso ravno tihi, so pa učinkoviti ;)

Lucio ::

Za 11K si lahko omisliš že kakšno vodno hlajenje, ki je veliko tišje od Zelmana.

Jaz za svojega nisem porabu skoraj nič, je pa res da sem pumpo vzel iz enega starega akvarija (akvarist že 10 let), ter vodni blok narejen v orodjarni očeta (pač sreča).

luni ::

Lucio ja pol pa ne mores rect da vsi dobijo vodno hlajenje za 10k. Ti si pac mel sreco...

Drugace pa sam posedujem vse Zalmanove modele in pred kratkim sem delal eno malo primerjavo kulerjev in se zadeva ni obnesla tako slabo. Sicer nikakor ni hladilni prvak (ker tudi ni zasnovan tako), ampak je med najboljsimi kulerji kar se jih da dobiti pri nas, poleg tega je pa IZJEMNO tih. In ko recem tih, mislim skoraj neslisen, kar je meni osebo zelo pomembno, tako da trenutno na svojem P3 650 uporabljam Zalman Golda. Cena je resda kr zasoljena, toda ko bos videl pakiranje in kvaliteto izdelave, ti bo jasno zakaj. V skatli dobis sam hladilnik, nastavek+ventilator, 2 klipsni za pritrditev (sicer ne vem zakaj bi rabil dve, ampak ok :)), brizgalko termalne paste, molex adapter, plus se dodaten molex adapter ki ima na eni zici prilotan upor tako da lahko se dodatno utisas vent, plus se dodatna barvna navodila. Torej, kr konkretno pakiranje in zato je tudi cena dokaj visoka. Ampak za tiste ki cenijo mir se po moje definitivno splaca kupit!
Artificial Intelligentia

Malecky ::

A veš kolk je mene pršlo vodno sicer še nedokončano!

Blok 4 Pire! Polž-spirala z dvema tokoma okrogla + pokrov!
Vijaki in krilate matice za blok pa za privit na plato=150SIT
Pumpa potopna 2900SIT 300l/h
Hladilnik od zamrzovalne skrine zastonj na odpadu!
Cevi 3m gardena 140SIT/m
Objemke 250SIT
Posoda doma najdu pa je narejen!
Še destilirana voda:-)

gorenc ::

uf, se vedno nisem preprican. trenutno imam volcana 2, ne moti me toliko zvok kot me motijo tresljaji, ki se nenormalno prenasajo po celi kisti, ta pa ropota kot stara lokomotiva.
sem malo slepticen, da bi dajal na tb 1.1@1.3 hladilnik "brez" ventilatorja. sicer imam urejeno odlicno prezracevanje kiste, samo ne vem,...

Lucio ::

Luni: jaz nisem za vodno porabu siti 1.000 SIT, če pa vse kupiš še vedno ne prideš na 12KSIT (tako kot pravi telebajsek). Tako da je za premislit.

berni ::

kje bi pa pri nas lahko kupil komplet sistem, lahko tudi v kitu? v italiji sem ga videl samo na netu na www.overclockmania.net, ampak gre samo po pošti po italiji in se mi ne da komplicirat.

Lucio ::

Za blok vprašaj Morphinga, drugo pa vse dobiš po trgovinah: pumpo in cevi v vsakem zoo shopu, hladilnik na avtoodpadu, vent v vsaki el. trgovini, rezervoar pa v mercatorju ali kje drugje (tista stvar za živila).
To je pa tudi vse kar potrebuješ.
Za ceno nekje 12K.
Pa je tišje in boljše:D

VASkO ::

pa kje to vi dobite tako poceni pumpe? sem nekaj gledal in ni dobre pumpe pod 5kSIT!!!

dajte povedat, no!

berni ::

wtf is morphing?

Lucio ::

To je tip na Slo-teku ki izdeluje vodne bloke. Mislim da je bla malo nazaj prav tema o temu. Malo poglej po forumu.
Samo če se ne motim je šol v vojko ali ima za it vsak čas.

SkIDiver ::

VASkO jz sm v NM v zoo trgovini najdu 220V pumpo z pretokom 900l/h za 4,5k. Mel so tut cenej, po 600l/h in mislm da 300l/h. Mal preglej zoo trgovine pa najdeš. Vem da 120l/h pumpa stane 1,2k. Sestrična kupila za akvarij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje za 20k??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8822 (693) tiborrr
»

Vodna črpalka

Oddelek: Kaj kupiti
322470 (1871) Tic
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302651 (1901) Eddy
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473796 (2944) TESKAn
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517251 (12333) the_unborn

Več podobnih tem