» »

Windows Vista - izkušnje?

Windows Vista - izkušnje?

damjanster ::

Je kdo že sprobal Windows Vista ß1? Mene ni impresiralo, saj je nova le preobleka ter WinFS z Virtual Folderji, ki so pač "search resault" po datotečnem sistemu.:(

Azrael ::

To kar imaš, še zdaleč ni končna verzija Windows Vista, ampak je v najboljšem primeru njegova Beta1 verzija, ki niti pod razno ni namenjena končnim uporabnikom, ampak razvijalcem programja in gonilnikov. Beta1 je samo ogrodje, kaj vse bo še prišlo nanj boš izvedel verjetno v Beta2.

Sklepati, kakšna bo Vista po Beta1, je nekaj takega, kot bi samo iz table pred gradbiščem vedel vse o stavbi, ki jo bodo šele zgradili.

Konec leta bo na voljo Beta2 in šele ta bo verjetno namenjena in dana v preizkus tudi končnim uporabnikom.
Nekoč je bil Slo-tech.

damjanster ::

Mene bolj zanima, če je kdo našel kake detaljne spremembe v možnih nastavitvah uporabniških pravic, file sistema, vidnih prednostih pred windows XP. Ne vem koliko naj bi se sama zasnova sistema, ki je že zajeta v beta1 spremenila. Izboljšave aplikacij in njihovo dodajanje novemu sistemu me niti toliko ne zanima še - tudi še nisem pričakoval delujoče polne verzije.
Po nekaj minutah branja o winfs ter namenu izboljšav za visto sem kar malo presenečen. V enterprise okolju se bo Vista v sodelovanju s prihajajočo verzijo Vista server zelo dobro odrezala pri izmenjevanju datotek tako med klienti kot na file serverjih.

Zelo rad bi prebral, kako se obnaša sistem v workgroupu, ko npr. iščeš datoteko na sosednjem računalniku. No, pač karkšnokoli razliko v delovanju "ogrodja" v primerjavi z winXP.

Azrael, hvala za ß 101 lekcijo 8-)

64202 ::

Moj vtis je bil tak, da bo najvec novega za programerje... XAML recimo ima potencial, da na glavo obrne www
I am NaN, I am a free man!

mpetel7 ::

Zdravo folk!a mi lahko kdo pove k jih je že inštaliru če je mel kakšne težave?k men kar zaštekajo pri dokončevanju inštalacije, kr neki no.Prosim pomoč!!!!!
Lp Miha
Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mpetel7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pipin odprti termin: Bližnje srečanje 4. vrste - KDE4

Oddelek: Novice / Kiberpipa
314532 (3386) Phoebus
»

Windows Vista beta 2 in Office 2007 beta 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
285327 (3462) franci
»

Windows Vista beta 1 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
28723893 (16167) kriko1
»

Prvi virusi za Windows Vista (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
538132 (6608) Vlady
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658646 (6128) andrej

Več podobnih tem