» »

AMD64 s754 ali s939...

AMD64 s754 ali s939...

billy ::

Razlika v ceni je kar velika, predvsem na račun plate, ki se da dobit relativno poceni za s754. Pa tudi 2800+ s754 se da dobit za zelo mali denar. Vem da ni dual channela (ampak to se recimo pri intelu sploh ne pozna tako v vsakdanji uporabi, benchmarki so edino hitrejši). Drugo pa ne vem kakšne so razlike med tema dvema procesorjema. Sli podpora tudi ni potrebno.

Kolikšne so efektivne razlike, recimo pri igrah, se splača dat tistih 15 ali 20 tisoč več?

Našel sem ta test:
in se je s754 amd 64(baje je edino na s754 2800+ tako da predvidevamo da je tole ta) odrezal zelo solidno. Res pa je da ni mel s939 konkurence.

billy ::

No, zdaj sem še našel teste kjer sta ob boku postavlena 2800 s754 in 3000 s939, seveda 64 bitna oba. Razlika je okoli 10%, nekje več, nekje manj. Tako da se mi zdi da za moje pojme to ne odtehta tistih 20k razlike, ali pač?

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Dr_M ::

ce gledas samo, ampak res samo na ceno, potem je S754 prava izbira.
ce pa use ostalo (hitrost, nadgradljivost, overclocking, dualcore,......) , pa definitivno S939 + NF4. samo to in nic drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigFoot ::

Tako bom rekel, ce bos nabavil s939, potem bos cez recimo eno leto brez problema na plato dal kaksen hitrejsi procesor (lahko tudi dual core). Ce bos pa nabavil s754 pa te opcije skorajda ne bos imel.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

billy ::

Hm ja...imata prav ja...nadgradljivost je največji problem. Res, da bi se lahko dal gor kak 3400+ s754 ampak dual core ima svoje čare...

Našel sem tole plato A8NE-FM nForce 4 ,DDR400, ki je relativno poceni (18k)...je dovolj dobra? ker cena je kr niska...

Dr_M ::

za plato se ti splaca dat ksnga jurja vec, ker to glih ne menjas usak dan. tok da ne bo ksnih glavobolov, ko (ce) bos hotu met dualcore kdaj.
glej da bo NF4 ultra in ne NF4 4x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Oblivion ::

Po moje je maticna plosca edina komponenta pri kateri ne smes sparat. Kupi raje bolj svoh graficno, bolj pocasen procesor, ma ne sparaj pri plosci.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

billy ::

Aha...torej A8N-E nForce 4Ultra bo dovolj?

jest10 ::

Vsi nekaj govorite o nadgradljivosti...
V resnici pa več kot 90% folka ob novem procesorju kupi tudi novo plato.
Ja dualcore bo prišel. Pridejo pa tudi novejše in boljše matične...

RC14 ::

jest10: popolnoma se strinjam s teboj.
Ko bodo dual core procesorji dosegljivi množicam, bodo zunaj že tudi boljše in hitrejše plate od teh današnjih. Ta nadgradljivost je bolj tko tko.Če boš hotel čez kakšne dve leti kaj nadgradit, boš moral kr lepo plato, pa rame, pa ne vem kaj še menjat, če pa nadgrajuješ vsake pol leta pol še recimo gre nekako.


Lp

Dr_M ::

jest sm se na usaki plati do zdej zamenu procesor. pac se mi ne preserava, pa menja plato usake pol leta.
sicer pa ce bo s939 se ostal ksno leto ali 2, se splace zdej kupit in predn bodo sli tej procesorji vn, kupt se zadnji najhitrejsi model pa si dobr se za neki casa.

ksne tople vode pa verjetn s chipseti in platami ne bodo odkrival vec.
prsle bodo samo se nove revizije s ksnimi popravki, dodatki itd... ampak ksnih blazhnih sprememb pa ne bo vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EvilDare ::

Če kupuješ na novo komp kupiš 939 pa si za nekaj časa dober. Drugače pa Dr_M. A po tvoje se napredek tukaj ustavi. Tale tvoja izjava je pa malo prehuda. Mogoče ne bo takega napredka v naslednjem letu ampak v računalniškem svetu se stvari stalno spreminjajo.

Dr_M ::

EvilDare: ne, narobe si me razumel.
reku sm, da ksnih drasticnih sprememb ne bo, tako kot je npr pri NF3 in NF4. zdej bodo samo se kozmeticni popravki (integracija 8 sata kanalov, 2x Gbit lan, itd). ampak zarad tega ne bodo plate nc hitrejse. :)
vecje spremembe bodo, ko bo AMD presel na DDR2 (upam da cim kasnej) in pri K9 :)

pa dejmo roko na srce, ampak 2 leti je v racunalnistvu zelo dolga doba. tist ki procesorja ne zamenja po cca 1 letu, ga nikol ne bo, ampak bo uporablju comp 3-4 leta, potem ga bo prodal/podaril/stran vrgu in kupu kompletnega novga.
komponente se pac menja na 1-1.5 leta, ampak plata pa to prezivi vsaj 2x toliko, ce ne vec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EvilDare ::

Aha ok. Drugače se pa strinjam s tabo glede dobe. Jaz recimo nimam istiga računalnika niti 1 leto oz. da bi vsaj kaj spremenil. Malo pa po malem. Zdi se mi brezveze kupit izredno drag računalnik in potem nič 5 let. Ker bo tako ali tako hitro zastaral. Recimo razumem nekoga ki ravno ne uporablja računalnika stalno. Jaz raje dam vsako leto recimo 50k, čeprav je bilo lansko leto ogromna izjema, in sem vedno nekako na sredini.

billy ::

Imate prav o nadgradnji ja, ponvadi se res menja plata in procesor in ne vem zakaj bi se sedaj dalo toliko več denarja, če bodo čez kakšno leto nf4 plate prišle 10 tisoč...

Edini problem pri s754 platah je AGP grafična, ampak sem sedaj naletel na eno plato, ki ima AGP in PCI-E režo, kar bi bilo idelano saj bi se sistem z nakupom PCI-E grafične še nekoliko pocenil.

Kaj pravite o tej varianti? Plata je Asus K8S-MX...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 939 ali 754?

Oddelek: Kaj kupiti
231778 (1319) ross|e20
»

Razlika med S754 in S939

Oddelek: Kaj kupiti
452564 (1911) AndrewSmith
»

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
281829 (1471) Racunalnik
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745473 (23342) RC14
»

amd 64: 754 ali 939

Oddelek: Kaj kupiti
171093 (792) destiny

Več podobnih tem