» »

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Racunalnik ::

Sestavljam en PC in kupujem maticno + procesor.
Za proc bi dal 32ksit za maticno pa 16ksit.

Proc sem gledal Athlon 64 3000 tray z venice jedrom

- tip procesorja: Athlon 64 (Venice jedro)
- podnožje: 939
- hitrost: 1800 MHz.
- spomin L2: 512 KB
32ksit Kaj pomeni tray izvedba in pa ce je venice jedro vredu?

Ali pa AMD athlon 64 3000 boxed varjanta

- box izvedba procesorja AMD Athlon 3000+
- tip procesorja: Athlon 64
- hitrost: 2000 MHz.
- spomin L2: 512 KB
- podnožje 754
- tehnologija 0,13 mikrona
- število tranzistorjev: 105,9 milijona
- podpora za 32 bitno tehnologijo
- Hyper Transport tehnologija
- integrirana DDR memorija 64-bit

Med procesorjema je jurja razlike stem da je zadnji za socket 754 ampak je hitrejsi za 200mhz
Kaj se mi bolj splaca kupit ali pa ce lahko za 32ksit dobim kaj boljsega?

To sem gledal pri comtronu,kolkr sem vidu so cene z DDVjem,ceprav pri mlacomu je 3000 64 athlon procesor 37ksit.Tole mi ni kej prevec jasno.

Rabim pa se plato z 939 podnozjem,odvisno kater procesor in katero vodilo bom izbral.
Gledam pa med asus in gigabyte platami

mkonci ::

Na tvojem mestu sploh nebi velik razmislu o procesorju, jst mam AMD 64 3000 na podnožju 754 pa mi je malzou, da nisem raje kupu 939 ker je slednja prespektivna pot, 754 pa je bolj ko ne že na stranskem tiru.
Tko da rabiš še kakšno plato, jst osebno bi vzel kakšno EPOX, mel sem jo na prejšnem kompu 2 let, pa zdej mam spet že 1 let 8KDA3I, vendar sem se kot sem že napisal mal zaj... ker nisem raje doplačal tistga jurja in uzel s podnožje 939.
recimo kakšno od teh Mlacom 23kSIT.

Racunalnik ::

Sej to me matra 754 je mocnejsi in malo boljsi,939 je pa pocasnejsi ampak je novejse vodilo.
Plato bom pa asus al pa gigabyte kupu.Sam problem je se kero ker za tak dnar je nforce3 namesto 4 gor.

Ma se kdo kaksno idejo al pa ugodnejse varjante?

wtf?! ::

Zakaj ravno od gigabyta oz. asusa?:\
Procesor pa vsekakor tale
Pa za matično ti vsen priporočam dat mal več.

Racunalnik ::

Ce kupim ta proc potem lahko dam 2 jurja vec za plato,recimo 18ksit.
Ta proc je ugoden.Je to normalna hitrost 1800Mhz?

Rabim se maticno ploscona 939 vodilu.Gigabyte pa asus pa zato ker preverjeno delata za moje pojme.


Kako se placuje tukaj na MIMOVRSTE prek placilne kartice al kako,se lahko osebno prevzame?Ali je to samo net stacuna.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Bi mi lahko kdo pomagal pri izbiri na mimovrste se za RAM.Ocitno bom sestavil cel pc in bom kupil se disk,cd in se ohisje.Za disk ni problema bo WD 200gb sata 1 ker 2 ni uporabno,cd bo pa nec dvd pekac.

Rabim pomoc se za ram za 2x modul po 256mb in 2x modul po 512mb,bom vidu kolk bo denarja ostal.

Plate za 23ksit sta dve,ce lahko kdo pove kaksno razliko.Od 23ksit do 25ksit je pa se nekaj plat pa clovek sploh vec neve akj in kako.

Prva platanovejšem čipovju VIA K8T890

Druga 500 sit cenejsa plataBazira pa na nf4 cipovju.

Katero vzet

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

A nobeden ni zadnje cajte kupoval plate in procesorja?Mal tezko vrjamem.

MTm2H37rqt7B ::

Jaz sem kupil AMD64 3200+ Venice pa Gigabyte K8NF-9.

Plata ima Nforce4-4x nabor cena je pa 23.900 pri funtechu.
Procesor je z 2GHz zelo hladen, okoli 24-25 stopinj v idle, ce pa imam nastavljen se Cool'N'Quiet, se pa shladi na 20-21 stopinj v idle. Zadeva je BOX kar pomeni da zraven procesorja dobis se hladilnik z ventilatorjem. Tray pa pomeni da dobis samo procesor.

Priporocam pa seveda 939 podnozje, saj bos mel se nekaj casa moznost nadgrajevati (dvojedrniki).

wtf?! ::

Pux se mi zdi da ima omejena denarna sredstva:\

wtf?! ::

Procesor kot sm ti že reku vzam athlona 3000+ box 939 pr mimovrstah=). Mislm da bi blo brezveze vzemat procesor za 40k oz. tm nekje, matično pa za 15k (oz. zdej sploh ne vem več za kok, ker si 2x spremenil tvoj vložek u plato).:\
Še enkrat napiš kaj rabš in za kok.

Racunalnik ::

Plato sem nekako za 24ksit gledal,lah je cenej sam da je firma in da ma nf4.Sej na zgornjem link k sem dal primerjavo med dvema platama k je jurja razlike ampak ena ma nf4 cipovje,druga pa VIA k8t890,pa nevem kaj je boljse,nf4 je cenej za 500sit.

Procesor bo 3000 939.

Rabim se rame,kupu bom 2 modula za dual nacin,sam se nevem al 2x 256mb al 2x512mb.

Dnar me matra k mam 100ksit.Rabim se disk 30ksit,ohisje z napajalcom k ma sata in ostale potrebne prikljucke.

Racunalnik ::

No tocno to plato gledam,ma nf4 in 939 podnozje.Sam kot sem navedu je za 500sit drazja asuska k ma drugacno baje novejso cipovje,sam nepoznam tega da bi lahko reku ce je bolje od nf4.

Racunalnik ::

Ok mi lahko kdo svetuje za ram,plati naj bi bili 2 v finalu.

procesorsko podnožje socket 939
hitrost FSB 800MHz
chipset VIA K8T890
hlajenje chipseta pasivno
kapaciteta RAM do 4GB Dual channel DDR400/ 333/ 266 -184pin

in pa

procesorsko podnožje socket 939
hitrost FSB 1600MHz
chipset NVIDIIA nForce 4 4xMCPs
hlajenje chipseta pasivno
kapaciteta RAM do 4GB DDR400/333/266 MHz

Sem sedaj opazil tudi da ocitno samo zgornja plata ki ima baje boljse cipovje od nf4,podpira dual chanel.To je pa se najbolje,da podpira dual chanel,potem bi bila kr zgornja favorit.

No sedaj me zanima ,kupujem dva mopdula za dual.2x256 ali 2x512,vrjetno bolj 2x256mb,zato me sedaj samo se zanima katere hitrosti naj bosta modula da bota maximalno iskoristila plato ali pac hitrost.


Pa se vedno me zanima,ali je res VIAK8T890 boljse cipovje od NF???

mkonci ::

Dej clovek a res ne mores nekje zbrskat se mal cekinckov, pa uzem 2 x 512 ne pa 2x 256. Ti pravem, lahko da je zdele hudo, sam cez cajt se bos pa po glav tolku, kaj nimas 1Gram.:D
Res premisel, lej dobis rame GAIL 2 x 512 z hlajenjem ki podpirajo dual DDR mislem da za okol 25k.

Jst ti se enkrat pravem, PREMISEL!!!:\

Realman ::

Gigabytova podpira dual chanel 100%, medtem ko za zgonjo na VIA nisem siguren, samo po vsej verjetnosti tudi.
Je pa tako, da v gigabytko, lahko das samo 2 oz. 4 module ce hoces imeti dual chanel, kolikor sem bral navodila, z tremi moduli plata sploh ne zazene.

Racunalnik ::

Za ram se zavedam ampak ce imam budget 100ksit se mi pozna ali 10ksit ali 20ksit,itak pc ni zamene ampak ce ze delam hocem cim vec iz tega malega denarja dobit.

Racunalnik ::

Sej glih za VIA pise dual,pri nf4 pa ne,mal se mi cudno zdi,mogoce so spregledal.
Matra me sedaj se ali je via boljsi od nf4,ker plate sta skoraj iste in sam 500sit drazja je una z via.
Pa hitrost FSB ima nf4 1600 via pa 800.A ta fsb je hitrost med ramom in plato?Recimo 2x400mhz ram modul v dual nacinu prinese 800mhz fsbja?Al kdaj ta man fsb pride prav.Nebi nic navijal samo hocem ko bo v dualu da modula delata na maximalni frekvenci kolkr to plata omogoca.

PrimozR ::

Jao pr AMD64 SPLOH ni važna plata, ker ma procesor integriran memory controler. s754 ma single channel, s939 dual channel. To je razlika. Plato bi pa jest vzel NF4, sam če maš AGP grafično (da jo ŽE maš), pol to ne bo šlo in bo treba pogledat za NF3 rešitvijo. RAMa pa OBVEZNO 2x512.

Racunalnik ::

Ce govoris o nf4 zaradi agp kartice ker nima drugega slota kot pci in pci expres,to ni problem ker grafike ne rabim in je lahko na pci vodilu.

Lahko se malo razlozis 754 in 939 single in double chanel,kaj to je ali pa kje se to pozna?
Nf4 bi vzel ker je boljse al zaradi tega ker jo imas sam in dela vredu?

PrimozR ::

Ker je boljša IMHO, ma možnost podpore SATA II recimo pa PCI lock ma, sam to pride v upoštev pr navijanju (pr via čipsetu se sorazmerno z dviganjem FSBja dviga še frekvenca PCIe oz. AGP in PCI slotov). Glede dual vs. single channel. Pri Dual channel se podovji prepustnost pomnilnika, to pomeno, da vsako sekundo lahko prenese dvakrat več podatkov, kot single channel. Pri dual se cifre gibljejo okrog 6 GB/s, pri single pa 'le' 3GB/s. Na XtremeSystems sem sicer bral, da se to kaj prida v realnem svetu ne pozna. Je pa tukaj tudi prednost nadgrjevanja. Oz. če boš vzel NF4 matično, ta prednost izgine, saj v letu 2006 dobimo s940 oz. M2 za desktop sisteme, z njim pa podporo DDR2.

Racunalnik ::

ta pc nebo za navijanje,tako da vseeno vrjetno pride v postev nf4.
Mi lahk razlozis se ta fsb k ga ma ena plata 800 druga pa 1600.Ma to veze z rami,z hitrostjo ramov ali ne,ker kot sem napisal bosta dva modula se pravi dual chanel.Recimo ce je ram 400mhz in ce das dva v dual je to potem 800fsb in ce ima veze ta podatek z podatkom recimo plate 800fsb al ne.
Problem je zaenkrat se pri ramu ker je full firm in bi rad takega izbral k bo res iskoristil to plato z nf4 cipovjem.

PrimozR ::

Tukaj nobena plata nima 800 oz 1600 MHz FSB. Niti nimajo FSBja kot takega. AMD64 imajo hypre transport bus, ki skrbi za komunikacijo s chipsetom in ramom. Frekvenca tega se določa z množilnikom in hitrostjo (posledično hitrostjo rama). Privzeto je 200x5 za s939 oz 200x4 za s754. s754 torej imajo 800MHz 'FSB', toda tukaj se pogovarjamo le o s939 konfiguracijah. Glede rama. Večina oz. privzeto deluje pri 200 MHz oz 400 MHz DDR. DDR ram opravi dvakrat več dela kot starejši, že dolgo neuporabljeni SDR ram. Torej 400 MHz DDR pomeni, da je tako hiter, kot bi bil 400 MHz SDR RAM. FSB procesorja (pri Intel) oz. hypertransport pri AMDjih pove le frekvenco, s katero se procesor pogovarja s svetom, ne le z ramom. Pri AMDjih RAM vzame zase eno povezavo (s939 in s754 imajo 3 povezave če me spomin ne vara, Opteron procesorji kar 5, dodazni 2 za medsebojno komunikacijo). 2 povezavi se porabita za komunikacijo z veznim čipovjem (in posledično grafično, zvočno mrežno,..., kartico, optičnim notam, trdim diskom, jada jada... Če te še kaj zanima, samo vprašaj. Tu smo, da pomagamo :D

Racunalnik ::

Hvala.Potem ce ima ena plata 1600fsb in druga 800fsb,potem se bo pri prvi procesor hitreje pogovarjal z cipovjem in z ostalim?Ker te dve plati sta razlicni k sem dal linka do njiju.

Kaj naj potem pri ramih sploh gledam za ene podatke?

PrimozR ::

To je napaka. 100%. AMD64 ima 'FSB' (zgoraj razloženo kako je) 1000 MHz, s754 800 MHz. Nobena ne more imeti 800/1600, morda ima VIA čipovje le 800 MHz za s939 procesorje, ne vem. Vem, da nForce out of the box podpira 1000 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jan987 ::

ej če boš kupi tray varjanto proca to pomen da je brez hladilnika torej nekje 3k rabš še za en hladilnik

PrimozR ::

3k??? Pol bolš da vzame BOX verzijo, ker med drugim dobi zraven 2 let več garancije pa čist kul cooler. Za hladilnik kšnga 7000Cu, cirka 8 k, lahko še malo manj.

Jan987 ::

jag mislu sm na une k jih majo v e-misiji (coler maser al kaj že). Drugač se pa sigurno bolj splača vzet box verzijo pri mimovrsti pa še venice jedro majo

Zheegec ::

. Nobena ne more imeti 800/1600, morda ima VIA čipovje le 800 MHz za s939 procesorje, ne vem. Vem, da nForce out of the box podpira 1000 MHz

Dejansko podpira 800/1600, ampak to je eno in isto, 800MHz Full duplex pač eni pišejo kot 1600MHz, pa čeprav ni :D Mišljeno je isto, zato pa nekje piše 1GHz/2GHz HTT, pa čeprav HTT verzija 1 ne deluje na 2GHz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Proc bo itak box,ker dela cist zadovoljivo,mam sam procesor z zalmanom 7000 dela super sam ker je na kugllagerjih se ga slisi tako da bolj doni.Ni tolko tih kot bi mogu bit,pa se z potenciometrom je zabremzan.

Ok zdele v soboto bom pogledal med temi rami in jih prilimal sem gor da boste povedali kater je boljsi in kater ne.

Najti moram se ohisje k ma notr napajalc z sata in drugimi modernimi prikljucki,pa je to full tezko ker proizvajalci ne pisejo zraven kaj kateri za ene prikljucke ima in katere ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med S754 in S939

Oddelek: Kaj kupiti
452556 (1903) AndrewSmith
»

Nakup kompjutra, rabim pomoc?

Oddelek: Kaj kupiti
221494 (1194) bobbycek
»

Po miljon letih kupujem nov HW :-).

Oddelek: Kaj kupiti
71496 (1375) jest10
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745430 (23299) RC14
»

Komentar in predlogi k konfiguraciji ATHLON 64 3000+...

Oddelek: Kaj kupiti
261694 (1177) _Dejan_

Več podobnih tem