» »

A kdo ve....

A kdo ve....

Squier ::

Mene bi pa zanimal če kdo ve koliko litrov more met škatla za 17 col wofer. Zanimal bi me tud če je boljš da nardim kompresijsko škatlo, al pa bass reflex.

Jackal ::

WinISD, pa si izračunaj. Samo boš rabil veliko več parametrov zvočnika kot samo njegov premer.

Kompresijska škatla rabi manjši volumen, more bit pa zvočnik tudi narejen za tako škatlo, da igra lepo.
Z bass reflex škatlo pa bolj dosežeš višji zvočni pritisk pri frekvenci, za katero je narejena škatla (in premer in dolžina porta).

Squier ::

Pff toj pa zakompliceran:/ Kva pa mislš da je boljš, kompresijska škatla al bass reflex?

jest10 ::

Čisto odvisno od zvočnika. Nekateri se bolje obnesejo v zaprti škatli, drugi pa v refleksni.
Zato pa je treba vedno pred nakupom zvočnika preveriti, če so priloženi podatki za izračun škatle.

Squier ::

http://editweb.iglou.com/eminence/emine... Take 2 zvočnika mam, sam js se ne znajdem iz tega:/

BigWhale ::

A kdo ve...

... zakaj sem dal tako trapast naslov teme?

Ne, zal nihce.

(ja, offtopic)

Jackal ::

Recommended Enclosure Volume: 112 - 280 liters

Saj ti piše na strani. SIcer imaš pa skoraj vse specifikacije, ki jih rabiš za izračun volumna škatle, na tej strani.
Je pa nekako tako, da večjo pkatlo, ko bop naredil, nižje frekvence bo lahko predvajal zvočnik. Seveda moram pa še k temu dat potem ustrezen port (bassreflex odprtino). Port ti pa izračuna WinISD - pač odvisno od tega kak tuning bi rad imel.

Sice pa obišči forum avtoakustika - oddelek hišna akustika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predelava velikosti subwoofer boxa Logi Z623

Oddelek: Zvok in slika
191548 (1023) damirj79
»

Kako nareti ohišje za Sub Woofer ?

Oddelek: Zvok in slika
166430 (5836) Romzi
»

Izdelava SUB-a

Oddelek: Zvok in slika
71571 (1344) klekas26
»

Izdelava zvočne skrinje

Oddelek: Zvok in slika
127309 (6493) aktw2
»

NAREDITI WOOFER?

Oddelek: Zvok in slika
223824 (3505) gripen

Več podobnih tem