» »

NAREDITI WOOFER?

NAREDITI WOOFER?

Za|Bon ::

Jah mene v glavnem zanim ce ma kdo kje kasne nacrte o tem kako narediti zvocnik....woofer konkretno. Rad bi naredil , tudi s tujo pomocjo en woofer-aktivni , da bi ga mogoce priklucu se na DTT 2500 ali pa potem na katerokoli komponento...Ce imate kej izkusenj, ali pa bi mi pomagali kaj takega narest...moj mejl....


Lp, Za|Bon

KamikazA ::

Omarico ali prov zvočnik?
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Cr00k ::

ja zvočnik bo bl težko nardit...membrana pa to....

MaJsTeR ::

Mene takisto zanima to...naredil bi wofer, ki bi ga priklopo na ojacevalec kateri je priklopljen na live 5.1, v bistvu bi probal narediti kar vse zvocnike, ki jih potrebujem za prostorski zvok. :|
A je to sploh pametno ?

KamikazA ::

Omarice ni panike, se da prov dobro napedenat! Samo zvočnike ......?! Sem znan po tem da sem že marsikaj v delavnici upedenu, sam zvočnike se pa pomoje spljioh ne splača! Pomoje da rajši razkeraj keš za en caevin-vega wufer pa boš najbolši skoz prišel. Omarce pa doma naredi, to se pa splača, samo načrte si dobod.
Edino če hočeš namesto glazde poslušati eno dretje! Tega pa je že povsod preveč! Spljoh v chapac-mobilih!>:D
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Za|Bon ::

Ja naredil bi omarco, zvocnik bi kupil in vse....oz. membrano , potem pa naprej....Zvocnik delat? :) mal sem narobe napisu....Ce bi kdo nasel kak nacrt bi bil zelo vesel...rad bi pa naredil aktivni SUBWOOFER.....Kamikaza kje bi lahko dobil v redu woofer membrano z ugodno ceno.......??
MAIL ME
Lp, Za|Bon

sasox ::

woofer membrano:D:D Napiši kar zvočnik.............membrana je samo del zvočnika..........Za zvočnike poglej v BTC-ju (hala D)- malo naprej od Jerovška (imajo tudi Cerwin Vega zvočnike in pa tudi druge "hude" zvočnike)

LP
Poglej na tale link: http://www.speakerbuilding.com/
oz. direktno na tale link http://www.speakerbuilding.com/content/...

e-spy ::

Dober no Cervin Vega zvodnik pa res ni za domaci kino, zvocnik je res da mocen in se da postaviti z njim, vendar kvaliteta je zelo vprasljiva.
Aktivni zvocnik pomeni, da ima svoj lasten ojacevalec, kar ti je zelo podobno kot da imas pasivni zvocnik in zunaji ojacevalec, kar je se boljse.

Pomoje pojdi v trgovino kupi zvocnike za v avto, kupi les, ojacevalec, neki kablovja in vse skupaj sestavi kot lego kocke :|

Pa veliko uzitkov.
-- by e-spy

MaJsTeR ::

Oki...odločil sem se kupit zvocnik, omarco pa naredit...zanima me pa od katere firme zvocniki so najugodnejši/kvalitietni, ker se sam ne spoznam kaj prida na to bi vam bil zelo hvaležn če mi katere svetujete. :D

gripen ::

Jaz sem z neta potegnil programcek JBL speakershop, ki ti izračuna prostornino in vse ostale parametre zvočne omarice. Ti samo v meniju izbereš zvočnik, obliko omarice, dušenje znotraj omarice, kolk prekatov bo imela... Program izračuna ostalo. Obstaja pa se program WinISD ki je dosti podoben. Strani za JBL speakershop: http://www.caraudio.ru/infores/soft/jbl...
Stran za WinISD: http://www.linearteam.dk/
Z zvocniki je pa tako malo denarja, malo muzike. Odvisno zakaj ga bos imel in kaksen premer membrane bo imel. Jaz osebno bi se odlocil za Kenwooda KFC-W2503 z 25cm membrano ki je okrog 13k SIT. Za tega rabis okrog 180 litersko skatlo. Sam sem ze vse izracunal in naredil nacrt, zdej je edino kar mi manjka do izvedbe prosti cas, ki pa ga pa nimam.

MRB0rYS ::

Kup si ga kako boš pa zvočnik naredu
drgač daš pa samo zvočnik v škatlo
b0rys

Za|Bon ::

Gripen, daj se mi javi na moj mejl.......

Lp, Zabon

!MAIL!

bluehacker ::

Ce se na izdelavo zvocnikov ne spoznas ,si ga raje kupi. En moj kolega si je kupil pravo knjigo o izdelavi zvocnikov, ker je pomemben volumen kiste v katero ga poknes in materijal ....
Kupiga v trgovini pa nema problema
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Mate ::

Folk predvsem paste na obliko skatle! Ta je za base zelo pomembna sm ze naredu ene skatle kjer so basi nikakvi...

Blue3D ::

gripen !!
Poslji nacrt o tvojem 180 literskem zvocniki da si ga malo ogledam !
tanx

noogy2noogy ::

Gripen!

Glede na to, da si vzpodbudil zanimanje za 'tvoje' zvočnike predlagam, da sestaviš članek z povezavami in po možnosti kakšno sliko tako izdelanega zvočnika. Kaj menite ostali? 0:)
lp noogy

gripen ::

Naj vas malo razocaram do sedaj nisem naredil niti enega zvocnika, naredil sem samo nacrt, pa se to s pomocjo programa. Sicer me te stvari zelo zanimajo (akustika prostora in podobno), predvsem zato ker imam nekaj kolegov ki se s tem ukvarjajo. Za izdelavo potrebujete samo program ki izracuna prostornino zvocnika in dimenzije stranic, potem pa probavas dokler nisi zadovoljen z rezultati. Voofer sploh ni težko narediti samo cas si moras vzet da stvar zrihtas tako da spila kot ti hoces. Oblika skatle je pomembna vendar ni pametno prevec eksperimentirat ker stvar lahko samo dodatno zakompliciras. Mnogi priporocajo pravokotno obliko ze zaradi preproste izdelave, to pa lahko potem se razdelis na prekate, dodas bass reflex cevi... Kaj hudo vrhuskega pa itak ne mores naredit. Lahko poiscem nekaj povezav v zvezi z samogradnjo zvocnikov in se malo pozanimam pri kolegih o teh stvareh ce vas to res tako zanima.

gripen ::

Sam ne poizkusat delat kaj podobnega: 0:)

HEKO ::

Gripen please Mail me! Pa v kerem proggyu si naredo načrt?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

KamikazA ::

Pri nekaterih dobrih zvočnikih dobite zraven že načrte za omarice. Ponavadi so še v različnih dimenzijah in verzijah. Tko da si sestavite omarico s katere bodo prihajali zvoki po vašem okusu.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Misty ::

25 cm membrana, 13 kSIT - to dvoje men všeč spljoh ne.
Pa še 180 litrska škatla - sej rabš že gradbeno dovoljenje!

Za|Bon check e-mail!

MadMax ::

Raje si ga kupi! Saj ne rabi bit neko zvenece ime pa ne vem kaj se... Lohk tut kak home-made kupis, ce ga prej probas in si zadovoln z njim. Nacrt=teorija=1, praksa=2. Ce pa imas res casa in volje na pretek, pa veselo na delo, sam ne misli, da bos v enem veceru naredu vrhunski izdelek...

gripen ::

Saj lahko das zvocnik tud v manjso skatlo samo da potem zvocnik ne bo dal od sebe vsega kar zmore. Ta zvocnik (180 litrov) je za eno veliko sobo, ker ce bi ga dal v majhno bi bilo malce prehudo. Lahko ga pa das tudi v avto8-O:D Ce nimas casa in zivcev se raje ne odloci za izdelavo zvocnika ker iz tega ne bo nic drugega kot stran vrzen denar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236110 (19569) čuhalev
»

izdelava zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
206652 (3364) RaVnI
»

Kako nareti ohišje za Sub Woofer ?

Oddelek: Zvok in slika
166423 (5829) Romzi
»

Izdelava zvočne skrinje

Oddelek: Zvok in slika
127298 (6482) aktw2
»

subwoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151781 (1633) teoo

Več podobnih tem