» »

GRUB in potem???

GRUB in potem???

krikoman ::

Hm ja. Na compi sm na novo instaliru win xp. Pol pa sm gor dau še linux pingo 3.1. To delam prvič. Vse se lepo in prow instalira, pa se po končani instalaciji linuxov normalno restarta comp. Zatem pa črn zaslon in piše samo GRUB> . Prosim če mi lhk kdo pove, k ma kej več u glavi k jst, kako od tuki naprej in kako nardit dual boot?
  • spremenil: krikoman ()

||_^_|| ::

GRUB in potem si pušnu [spolni organ]

Men se je tale grub pojavu nazadne ko sm neki spreminju particije s partition magicom in sm pozabu katero particijo sm mel aktivno. preštimu zadeve, vse je super vse je fajn, reštartu in voila "GRUB".
Noben google pa nič ni pomagalo, samo novo nalaganje.

borchi ::

maš samo ta sata disk prkloplen al še kak drug disk?
l'jga

Daedalus ::

Ja z rescue diskom/disketo zbootaj Linux pa še enkrat inštaliraj grub. Če to ne bo pomagalo, obnovi mbr za windows in še enkrat naloži Linux... Pa prej preveri, če s particijami vse štima.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krikoman ::

To ne delam na tem kompi. Ja mam samo en disk 40 gb. Mbr sm poskusu že obnovit pa mi je potem napisalo "error loading operating system." Pa sm še enkrt instaliru linuxe pa sm spet tuki pr tem GRUB;( Nikakor pa ne morm prit u noben os. Pr tej reči sm še čist out tako da sploh n vem kej nrdit.

TgT ::

ok ...


grub> root (hd0,4) //Izberes disk in particijo, moj primer je hda5
grub> setup (hd0)
grub> quit

reboot :p
Hit'N'Run

BigWhale ::

Rece se, da si instaliral Linux. Ne linuxe. Saj jih nisi instaliral dvaindvajset.

Lahko nas pa razsvetlis s sledecimi podatki:

- na kateri disk in katero particijo si namestil linux
- koliko particij si naredil na disku
- zakaj nisi vestno uposteval navodil med instalacijo pingo linuxa

Trancedeejay ::

HI
Tudi meni se je naredila ena pizdarija.
Imam dva diska, na enem je win XP,drugega pa sem formatiral, priklopil kot slave in nanj instaliral prvic Linux(Fedora Core), ko se je vse nalozilo in resetiralo, je napisalo samo GRUB Hard Disk Error in konec. Sem vzel se disk ven, na katerega sem instaliral Linux in mi tudi z diskom z winXP ne pride v windowse, napise isto. Kaj bi lahko naredil?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Skrat ::

Zbootaj kisto iz Windows install CDja, pojdi v Recovery console in napiai fixmbr
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Ubuntu] Težave z Grubom

Oddelek: Operacijski sistemi
81278 (1170) Brane2
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295332 (22989) Skrat
»

pingo dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
81148 (988) InnerSelf
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624236 (3571) WarMaker
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533281 (2662) TICKO

Več podobnih tem