» »

Iz Linuxa v Windows -> MBR

Iz Linuxa v Windows -> MBR

1
2
»

roscha ::

@Bela01

Torej grub.conf znaš popravit. Ok.

Samo še TOČNO tole spodaj vpiši noter, pa bo...

Vse skupaj dodaj na konec, pa za vsak slučaj še en enter stsini na koncu da te vrže v novo vrsto, potem shrani. Nekatere conf datoteke imajo probleme, če niso zaključene z CR (= enter)

Torej:

title Microsoft Windows XP Professional
map (hd1) (hd0)
map (hd0) (hd1)
root (hd1,0)
savedefault
makeactive
chainloader +1

Pomembno je tisto map... Zadevščina ti premapira disk, da butasti Windowsi mislijo da so na prvi primarni particiji. Drugače se hudič noče zagnat...

V bistvu mislim, da bi tudi Koki-jeva rešitev morala delat.

Poročaj!

KoKi ::

dela, durgace nebi posto. torej da nebo zmesnjave bom dal celotni grub.conf, da bos vedo keri disk je keri:

default 0
timeout 10
splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz

title=Gentoo Linux 2.6.11-r6
root (hd0,0)
kernel /kernel-2.6.11-gentoo-r6 root=/dev/sda2

title=Windows XP Professional
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
chainloader (hd1,0)+1

CCfly: jah dvomim da bi mi lahko keri s tem pomago, ker je bla samo moja neumnost, pa nic drugega. namrec port sem dodal ko je bil servis startan, zato mi ga ni htelo odpret. vse kaj sem mogo naret je blo to, da sem ga restarto. in za to mi je slo 9 ur. pol pa pol ure taki smeh da sem skoro dol pado.

[edit]zaj ze cetrtic popravljam napake, te pa ni cuda da mi nic ne dela ;( [/edit]
# hackable

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoKi ()

Bela01 ::

Hvala za vztrajno pomoč. zaj sicer morn na novo windowse naložit kr sem neki prčkala in tak dolgo prčkala da sem virus fasala - vrjetno bi ga moj antivirus odpravil (za sedaj ga še ni v celoti) vendar se ne mislim zaj s tem ubadat (sem prej fertik če na novo naredim). Tak da ko bom to fertik pa pol na linux. Pol pa bi blo fajn da je za kak mesec mir :)

BigWhale ::

Spet noben ne upa rect RTFM al kaj? ;)

CCfly ::

Good geek bad geek routine :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

karafeka ::

Sicer pa ti vse piše v grub.conf.sample. Pa na internetu je polno raznih navodil za to, pa po raznih forumih za linux.


Sem napisal na tak lep način...to sm pač jst, ko sem si jo predstavlo da ma dolge noge, dobro rit, pa dolge rjave lase.

Bela01, če si pa blond, potem pa, LINUX NI ZA TEBE

:D

CCfly ::

No pa smo še eno geekinjo pregnali :/
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Bela01 ::

Pravijo da če se bjonda poštriha na črno je to umetna inteligenca. No jaz nisem ne bjonda in ne umetna inteligenca ampak naravna :D

Tak winse zrihtala. Linux še bom, je pa zanimivo da si zaj nikak ne uspem naredit povezave za internet na linuxu. Modem sicer najde (Thomson) vendar med nastavitvami za dodajanje povezave ga ni. Pa čist enko delam kot prvič ko mi je sprve ratalo.

CCfly: nič nste pregnal tak hitro se pa tut ne dam :D

Bela01 ::

karafeka:
Sem napisal na tak lep način...to sm pač jst, ko sem si jo predstavlo da ma dolge noge, dobro rit, pa dolge rjave lase.

Kaj se slučajno poznava? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Bela01 ::

Ludeki ratalo je :D Lepa vam fala.

Torej windowsi laufajo z menija in tudi laufajo tako da če ne izbereš v določenem času operacijskega sistema da se sami zaženejo (žal ne uporabljam samo jaz ta računalnik).
Tako skoro bi že diplomirala v inštalaciji linuxov in šraufanju diskov, no ampak zaj dela. Tak da se bom zaj prestavla v drugo temo, npr. kako nastavit modem, printer, ... :))

LP, Ines

karafeka ::

Bela01 čist mogoče da se poznama, od kod si pa ?

Glede ostalega.. modem, pa printer pa ne vem kaj še... boljše da se prestaviš na drug forum, ker take stvari so na internetu bile že stokrat objasnjene in rešene. Uporabljaj google, stran je www.google.com. Pa sigurn ma tvoja distribucija tut kak forum namenjen prav takim uporabnikom, kot si ti.. no razen če maš LFS :D

BigWhale ::

> LP, Ines

Khm, the Ines? :P

WarMaker ::

Rešil sem problem tako, da sem naredil Low Level Format.. z Power Maxom (od Maxtorja..)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131753 (1634) misek
»

gnu grub

Oddelek: Operacijski sistemi
81187 (1140) Loaded
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131752 (1590) zee
»

GRUB ne zažene WIN XP

Oddelek: Operacijski sistemi
161518 (1319) kriko1
»

Gentoo, Grub -> reboot -> error

Oddelek: Operacijski sistemi
121443 (1363) CCfly

Več podobnih tem