» »

se da iz glasbenega stolpa pobrat ven ojačevalec?

se da iz glasbenega stolpa pobrat ven ojačevalec?

jamiroq ::

Imam torej glasbeni stolp Marantz MX540; cdjev ne predvaja več, radia in kaset ne uporabljam. Zanima me, če je možno (zame, ki nimam kaj dosti znanja iz elektronike), da bi vzel iz stolpa ojačevalec, napajalec, line-in vhod in izhode za zvočnika (nekam bi moral še dat stikalo za vklop/izklop in potenciometer za glasnost, ki sta na elektroniki, ki kontrolira vse skupaj)? Vse skupaj bi nato prepakiral v manjše ohišje in bi uporabljal za računalniške zvočnike (kot sedaj).

Azrael ::

Odpri stolp in boš videl razpored elementov. Najverjetneje je vse na eni tiskanini razen, transformatorja, kasetnika in CD enote, slednja boš verjetno lahko odklopiš, ker sta spojena z osnovno ploščo preko konektorjev.

Ko boš videl koliko je stvar v resnici velika, boš kupil/ naredil ohišje primerne oblike in velikosti in nato izvedel transplantacijo. Dela bo kar precej, če boš želel ličen končni izdelek.
Nekoč je bil Slo-tech.

jamiroq ::

hvala, bom danes popoldne odprl (in poslikal :P).

jamiroq ::

heh. po več kot sedmih letih je eksperiment uspel. kdo bi si mislil :).
stolp je sestavljen precej modularno, tako da sem lahko odklopil vse razen kontrolnega vezja in sprednje maske z gumbi.
zataknilo se je, ko sem želel odstraniti še vse ostalo; na sprednji maski je gumb za vklop (oz. preklop iz standby načina), preko kontrolnega vezja pa je speljan avdio signal iz line-in vhodov.
s service manualom je ta 'podvig' postal otročje lahek. potrebno je bilo le prebrati kam na power boardu vklopiti avdio vhod in katera dva pina skleniti, da se ojačevalec zbudi iz standbya.

od tegale:

je ostalo tole:

Siddh ::

no...Čestitke :D


Okapi ::

V kleti imam en podoben "projekt", ki čaka, da si vzamem čas zanj - star Sonyjev televizor, ki mu je crknila katodna cev, ima pa zelo spodoben zvok in to celo surround (Dolby Pro-Logic), z izhodom za zadnji par zvočnikov.

O.

SplitCookie ::

Si ziher da mu je crknila cev in ne trafo/kaj podobnega ?

Anyway - ta zadeva je malce težja, ga pa ziher lahk pripraviš da ti dela.

Notri ima skoraj standardne voltaže, nekaj 5V, nekaj 12V in nekaj 24V

150V načeloma ne potrebuješ
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

Si ziher da mu je crknila cev in ne trafo/kaj podobnega ?
Hja, tako so rekli na servisu. Simptom je bil tak, da je trajalo vedno dlje, da se je pokazala slika - na koncu že par ur, pa tudi barve so postajale nekam čudne;) Sem ga peljal na servis, kjer so rekli, da se je iztrošila cev in da so jo sicer (free of charge) nekaj "obnovili", ampak da ne bo trajalo dolgo, da se bo vse ponovilo. No, potem nisem niti preverjal, kaj so naredili, ker je šel tv (sicer kar fancy Sony, top model leta 1996, s 16:9 zaslonom in dolby digitalom, pa dva daljinca je imel - enega z vsemi nastavitvami in enega poenostavljenega s samo nekaj gumbi) direkt v klet. Sicer bi šel na odpad, ampak sem imel namen še prej iz njega pobrati zvočnike in ojačevalnik. No, ta namen imam še vedno;)

O.

Mesar ::

Eja lepo, drugače je MX540 že znan po tem, da CD player crkne po par letih, jaz imam enega nekje pa še za 2 primera vem ko isto dela težave - preskakuje al pa sploh ne dela.
Your turn to burn!

SplitCookie ::

Ah. Dolby se mi zdi da je elektronska (SW) zadeva in je kar tako ne boš ven dobil. Imaš samo ojačevalec na izhodu, ki ga lahko ponucaš.

Sicer pa če te ne moti poraba, lahko samo odstraniš HOT tranzistor pa je.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286123 (4693) Mavrik
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546452 (27917) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310734 (7745) BigWhale
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012201 (8089) OwcA
»

povezava TV-računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
102046 (1890) Nemec

Več podobnih tem