» »

problem z Apache (php5) in vsftpd

problem z Apache (php5) in vsftpd

DjFx ::

Hi!

Jest mam pa sledeč problem... in sicer: Če si naložim na računalnik z SuSE Linux Pro 9.2 + Xampp (apache+php+mysql) + Vsftpd server...

če skonfiguriram ftp server da lahko pišem in brišem datoteke na disk preko ftp-ja mi enostavno ne delujejo php skripte... saj jih apache ne dovoli uporabljat...

pa me zanima če se je kdo kj s tem ukvarjov če bi mi lahko kj pomagov... oz. je že mu sledeč problem in ve kje je fora :D ker js sm bl začetnik v teh stvareh na Linuxu :( ker sm mel prej vse na Winsih :D

ammm pa še to... a slučajn kdo ve kako nastavt sendmail server na SuSetu + hordie webmail

Tnx za pomoč...

DjFx ::

a ma kdo kšno idejo... k če mam naštiman na un ftp k je u xampp-ju mi dela use normaln :( sam navem ko dodajat userje tm :( če kdo ve bi prosu da tut to napiše kje se nastav k bo vrjetn laži naštimat k pa z vsftpd-jm da mi bo apache pustu .php datoteke run-at :D

TnX

Kami ::

FTP nima veze z tem če ti bo apache dovolil zagnjat php skripte?

Razen če misliš chmod?

Povej rajši kaj ti napiše, pa kako maš datoteke chmodane.

Meni drugače dela vsftpd brez problema, drugače pa še lahko probaš pureftpd al pa proftpd...

DjFx ::

ko sem mel zagnan proftpd ki je v xampp-u (novejša različica Lampp) mi je vse štimal bres kakih problemov... ko pa sem si naložil vsftpd pa... nisem mogel zagnat nobene .php datoteke (z proftpd v xampp deluje bres problemov...)... tako da nevem... v proftpd pa ne vem kako dodajat userje... saj v vsftpd-ju samo dodaš novega uporabnika računalnika in to je to... določiš mu home dir... pa dela... nardiš po možnosti še bližnico do mape www (v kateri so shranjene strani uporabnika) ji daš pravice da lahko piše briše in to je to :D samo ko on lahko piše briše ne deluje zadeva :( mislim .php datotek mi noče odpirat :S ko pa mu določim da nima pravic pisanja v mapi (se pravi v linuxu določim da samo root uporabnik spreminja in dodaja datoteke) stvar deluje brez kakih posebnih problemov... zato pa mi ni prav preveč jasno kaj naj naredim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251279 (25944) miko22
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242561 (1683) Blisk
»

vsftpd max failed logins

Oddelek: Programska oprema
5920 (874) SasoS
»

Web in FTP server

Oddelek: Omrežja in internet
131928 (1673) Kami
»

FTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
181668 (1371) SubOrbit

Več podobnih tem