» »

Nov članek: Zanimivo ohišje

Nov članek: Zanimivo ohišje

Slo-Tech - Igor Žigon je opisal (in fotografiral) izdelavo svojega majhnega in tihega ohišja. Ohišje, ki ga lahko brez sramu postavite na polico. Projekt CubeLink.

24 komentarjev

Cranchi ::

odlicno zamisel in tudi dobra narejena zadeva..

cestitke
Get a Macintosh!

Phoebus ::

A to epio si kupil rabljeno za tako malo denarja? A ima sploh kaka firma (pri nas!) ažurne online cenike mini itx plat?

Mirko5 ::

Phoebus: Kupil sem jo na razprodaji, ki je ze dolgo mimo. Poklici jih za cenike...

PrimozR ::

Odlično! TUdi sam planiram izdelavo kocke, sicer malo večje (nekje 35x35x35, mogoče še celo malo več) in narejene iz lesa.

G-man ::

U, super! Ravno sem planiral narediti eno tako zadevico, ker imam stisko v stanovanju! Zakon!!! :)) :)) Vse pohvale Igorju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

njok ::

Inbus vijaki + velur = zakon! :)

BTW, kako se kaj obnese traffic shaper pri ClarkConnectu? Lahko recimo igram COD se vedno s 60ms pinga, ce imajo cimri vsak svoj BT client, ki fila upload?

Grimlord ::

Zanimiv projekt. Do zdaj so ble samo kocke za atx plošče. m-itx pa že dolgo ne. Tako da je vsekakor dobrodošel članek.

Prav zanimivo ga je brat. O tistem da je dosti slik... ravno dovolj. Boljše preveč kot premalo. Pa še boljše si predstavljaš izvedbo tega projekta.

Čestitke ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Nejc Pintar ::

huh, da bi dobil takole poceni m-itx bi se tudi jaz spravil k projektu :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Grimlord ::

Ja, s temi m-itx-i se da marsikaj naredit. IMaš več opcij kot pa z navadno atx ploščo.

Da pa dobiš tako ploščo ki ima dejansko vse vgrajeno gor, cpu, grafo, mrežno, skratka vse kaj rabiš, in da poleg tega dobiš še kje kak slim napajalnik si na konju. Pol pa samo najuriš na male modifikacije :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

apclone ::

Mene pa zanima kje v programu SketchUp si najdo matično, napajalnik, disk itd. Al si jih z interneta dobo?

Coinbird ::

Malo sem pobrskal net in našel http://scc.jazzle.co.uk/, ta stran ima nekaj modelov računalniških komponent za SketchUP.

Sicer pa naprošam avtorja članka, da izda kje je dobil modele" za udobno sestavljanje kište".
8-)

p.s.: SketchUP se mi zdi fejst uporaben, ko rabimo takojšnje rezultate in nimamo veliko časa se učit uporabljat program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Coinbird ()

hamax ::

dau si mi super idejo, iz cesa bom naredu svoje ohisje za "robota".
hotu sm ga iz aluminija, sam to je drgo pa se tezko je rezat aluminij.

hvla

Mirko5 ::

njok: Da se lepo postimat prioritete tako, da imas na pc-ju na katerem igras cod vec bandwith-a, ce si to mislu. Vec

apclone: V clanku samem je link, kjer sem dobil komponente.

Ego Malfunction: Cisto vse sem dobil na strani, ki si jo nasel.

marnit ::

Kot prvo, zelo lep izdelek si naredil. Me samo zanima kje si kupil letvice, ventilatorčka in kje so ti plexi odrezal?

njok ::

Kaj pa, ce bi paketom ki prihajajo z mojega ip-ja na dolocenem portu nastavil visjo prioriteto? Ima to moznost?

Mirko5 ::

loup: Letvice Merkur, ventilatorja bolha, pleksi so mi razrezali tam kjer sem ga kupil - Bauhaus.

njok: Mislim, da bi slo. Imas nastavitve prioritet od 1 do 7, vezane na ip in port, upload in download.

Jaka83 ::

Tapeta mi je ful všeč!

Lepo narejeno drugače, samo na čase si bil rahlo nenatančen, kar se pa ne opazi. :))

apclone ::

A oni inbus vijaki so bli samorezni, ko na drugi strani nisn glih kake matice vido?

Mirko5 ::

Niso samorezni, navadni M5 navoj je. Luknje sem zavrtal M4 in zadeva drzi. Sicer sem iskal samorezne vendar brez uspeha.

cruser ::

Mene pa zanima katero verzijo Sketchup-a si uporabo?
tnx za odgovor

Mirko5 ::

4.0

steev ::

Ehm, kje si dobu ta samolepilni velur.
:|

Mirko5 ::

steev ::

Hval ti. Zelo ql stvar ker ti ni treba meti natančno izrezanih robov.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274260 (3776) opeter
»

Ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
343204 (2611) Mare3
»

Katero ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
233304 (2407) Picero
»

Prodam ohišje

Oddelek: Strojna oprema
302217 (1368) galu
»

AOpen HQ08

Oddelek: Novice / Nova vsebina
151648 (1648) PsiHO

Več podobnih tem