» »

Ohišje

Ohišje

Soon ::

Pozdrav

Ogrevam se za nakup ohišja In Win Fanqua:http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Prosim za mnjenja, izkušnje ...

Hvala
Miran

švrk ::

Hm, če si pameten vzemi tegale in prihraniš 52EUR
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

jst ga imam in sem zadovoljen. IMHO je čista neumnost dajat keš za kos pleha. Pomembno je, kaj je noter.

mihco ::

švrk je izjavil:

Hm, če si pameten vzemi tegale in prihraniš 52EUR
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

jst ga imam in sem zadovoljen. IMHO je čista neumnost dajat keš za kos pleha. Pomembno je, kaj je noter.

...neumnost je predvsem tako razmisljati, sploh, ce nisi nikoli imel ohisja "visjega" cenovnega razreda in dejansko ne poznas prednosti pred "kosom pleha".

švrk ::

Heh sem vedel, da se boste oglasili navdušenci ohišij in utripajočih ledic:)
Kupit ohišje višjega cenovnega razreda se mi zdi smiselno in racionalno samo v primeru da:
1) želiš imeti tih PC in posledično kupiš takšno ohišje, da je kruljenje v želodcu, čim tišje.
2) si nek "hud navijalec-inštalater:)" in rabiš n-ventilatorjev in placa za razne vodne in tekoče dušične naprave:P

No mihco sedaj pa še ti naštej prednosti ohišja višjega cenovnega razreda. Razen to, da je lepši na oko in ima kakšen ventilatorček več, ki kao bolj hladi mašino lol;). Pa to kot je nekdo na tem forumu omenil, da kar čuti kako bolje zrak kroži po mašini heh.

IMHO je bolj smiselno pri nekem buđetu, ki ga imaš za nov komp, kupit zelo poceni ohišje in denar vložit v grafično, rame, procesor, idt.

igor0203 ::

Višji cenovni razred:

+build quality
+user firendly
+dobra prezračenost ohišja
-cena

TOP ::

švrk mene bolj zanima,kdo se bo tukaj prej oglasu,da ma težave,ker se kaka komponenta pregreva in se PC zaradi tega resetira.Tisti ki ma ohišje za 20e ali tisti ki ma ohišje za 100+e.

švrk ::

TOP, običajno če se komponenta pregreva so razlogi drugje in ne v ohišju. Denimo, če crkne ventilator na procesorju, grafični, itd ti tudi ohišje za 500EUR nič ne koristi. Tako, da tvoj argument zdrži v zgolj izjemnih primerih in morda pri 1% folka, ki se ukvarjajo z navijanjem in PC-je potiskajo do limitov. Za ostalih 99% pa je to popolnoma nepomembno.
Imam zgoraj omenjeno ohišje in kar dober gamerski komp in so temperature vseskozi v mejah normale:)

Sicer pa se mi neda spuščat v brezplodne razprave tipa "kdo je boljši merđo ali mercedes". Bralci pa naj sami presodijo in razmislijo, če je ohišje res vredno svojega denarja.

mihco ::

Pri ohisjih je vse odvisno od nacina uporabe racunalnika in komponent, ki jih vsebuje. Za nezahtevnega uporabnika(pisarniska dela,..) bo verjetno dovolj dobro katerokoli ohisje. Za nekoga, ki vsaj kdajpakdaj zazene kako igro je ze pogoj, da je ohisje vsaj prevetreno. Ohisje z dobrim pretokom zraka za sabo potegne problem praha in glasnost. Naceloma mi je vseeno za izgled dokler ohisje ne zgleda kot novoletna jelka. Daljse izkusnje imam samo z 3mi ohisji:
Sharkoon Rebel 9: 40EUR, poceni, brez dodatnih ventov slabo hlajenje + 30EUR za vente, prah..mesecno pucanje notranjosti
Antec 300: 60EUR, dokaj poceni, solidno hlajenje(predvsem procesorja zaradi exaust fana na vrhu), glasno(najvecji vzrok menjave), prah...pucanje na 14dni
Silverstone Raven2: 130EUR, drago, veliko, superiorno hlajenje, tisina, kvaliteta izdelave, enostavnost namescanja komponent(razen hdd), prah...preteklost, pucanje treh filtrov na 2 meseca.
Dalec najvecja prednost resnicno kvalitetnih ohisij je pa ta da te lahko spremljajo desetletje. Moje ohisje bo prezivelo vsaj 3 menjave vseh komponent in mi ni zal zapravljenega denarja(skoda, da tega nisem spoznal prej in bi prisparal vsaj pol cene zadnjega ohisja)

mihco ::

švrk je izjavil:

TOP, običajno če se komponenta pregreva so razlogi drugje in ne v ohišju. Denimo, če crkne ventilator na procesorju, grafični, itd ti tudi ohišje za 500EUR nič ne koristi. Tako, da tvoj argument zdrži v zgolj izjemnih primerih in morda pri 1% folka, ki se ukvarjajo z navijanjem in PC-je potiskajo do limitov. Za ostalih 99% pa je to popolnoma nepomembno.
Imam zgoraj omenjeno ohišje in kar dober gamerski komp in so temperature vseskozi v mejah normale:)

Sicer pa se mi neda spuščat v brezplodne razprave tipa "kdo je boljši merđo ali mercedes". Bralci pa naj sami presodijo in razmislijo, če je ohišje res vredno svojega denarja.

Ce ti je vsaj malo do zdravja komponent jim bos namenil malo svezega lufta. Res je da do pregrevanja(oz kar unicenja) pride ce crkne ventilator graficne ali procesorja. AMpak pri vec mesecnem nabiranju praha na hladilna rebra se ventilatorji zacnejo hitreje vrteti(postajajo glasnejsi), da uspejo se uspesno hladiti komponento. Posledicno tudi prej crknejo. Ce ne odpiras ohisja redno se nabere ze toliko prahu, da ventilator vec ne uspe hladiti in varnostni mehanizmi komponent zacnejo znizevati frekvence delovanja. Posledica...padejo performanse. Sam ohisja za minimalni denar nebi priporocal nikomur. Tistim, ki se radi igrajo z odpiranjem in ciscenjem notranjosti kompa bo zadostovalo tudi ohisje tipa Antec 300. Za vse ostale entuzijaste, ki pa ze dajo mastne dnare za komponente bi pa priporocal se vrhunsko ohisje, ki bo "skrbelo" za drago nalozbo.

švrk ::

se strinjam, da je potrebno vsake toliko (1 letno) odpret pa malo posesat prahec. In kaj ima tle veze cena ohišja:)
aja sem površno prebral hočeš reči, da se v dražjih ohišjih nabira manj praha in to občutno. Tako da moreš pri cenejših posledično večkrat pucat.
hehe lol(buče)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: švrk ()

mihco ::

švrk je izjavil:

se strinjam, da je potrebno vsake toliko (1 letno) odpret pa malo posesat prahec. In kaj ima tle veze cena ohišja:)
aja sem površno prebral hočeš reči, da se v dražjih ohišjih nabira manj praha in to občutno Tako da moreš pri cenejših posledično večkrat pucat.
hehe lol(buče)

govoris brez repa in glave...in JA v drazjih(sicer to ni pravilo) se nabere ne manj ampak NIC praha.

aja in mimogrede v ANtec 300(ki niti ni najbolj cheap ohisje) se v treh mesecih nabere toliko praha da totalno zabase single slot hladilnik na 8800gt in se temperatura dvigne v loadu preko 100stopinj(normalno do max 90).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

švrk ::

Sharkoon Rebel 9: 40EUR, poceni, brez dodatnih ventov slabo hlajenje + 30EUR za vente, prah..mesecno pucanje notranjosti
Antec 300: 60EUR, dokaj poceni, solidno hlajenje(predvsem procesorja zaradi exaust fana na vrhu), glasno(najvecji vzrok menjave), prah...pucanje na 14dni
Silverstone Raven2: 130EUR, drago, veliko, superiorno hlajenje, tisina, kvaliteta izdelave, enostavnost namescanja komponent(razen hdd), prah...preteklost, pucanje treh filtrov na 2 meseca.


heh res nevem kje imaš ti PC postavljen, da se ti nabira toliko praha, da ga pucaš na 14-60 dni. Jst odprem komp mogoče enkrat letno ali še to ne in vse kar je praha je nekj muck na dnu ohišja in nekaj malega na hladilnih rebrih. Skoraj nič. Mogoče zato ker imam najcenejše ohišje (kdo bi vedel):)

No sej vsak ima svoje veselje. S to navezo prah-ohišje me žal ne prepričaš.

mihco ::

Res je, zivim v podstresnem stanovanju in kisto imam na tleh...popoln recept za prah.
"Mogoče zato ker imam najcenejše ohišje"...mogoce pa zato, ker imas neprimerno slabse komponente(manj termalno zahtevne) in ker je najzahtevnejsa aplikacija, ki jo pozenes Internet Explorer?

švrk ::

Ne mihco:). Računalnik uporablja cela familija in moj najstniški bratec najmanj 4 ure na dan nabija najnovejše špile pri max detajlih. Za vikend pa nemara naredi cel šiht skupaj, pa še kakšno naduro:)
Sam pa poganjam tudi naprednejše aplikacije kot je Explorer.
Mislim, da so grafična za 230EUR, procesor 200EUR, plata 120EUR, 8gb rama kar dobre komponente(povprečne).
Sicer se strinjam da, če imaš denar za komp v vrednosti 2000+EUR, verjetno tudi na ohišju ne boš šparal.

mihco ::

Mislim da je debata zasla in nima smisla dalje razglabljat. Moje mnenje je da si tudi komponente, ki si jih lastis zasluzijo dobro hlajenje. Vsakemu svoje...za moje pojme je solidno ohisje najbolje nalozen denar(prakticno ne izgublja na uporabni vrednosti medtem ko vse ostalo zastari precej hitro). Se mi pa zdi resnicno cudno da si trmast ko krivi k..., ko pa si ze imel "probleme" zaradi pregrevanja. Tvoja tema: Crkuje PC: Crkuje PC - kaj narobe? in tvoj citat iz enega izmed postov"Grafična geforce 6600GT al kaj je bil se mi je pregrel", medtem ko imam sam doma 6let staro 6600gt, ki dela odlicno. Hmm... mogoce samo v razmislek, da pa vse le niso buce.

TOP ::

švrk tukaj je govora o ohišjih in ne o komponentah, ki jih maš ti.Ti sploh ne veš kaj maš noter.Poglej če sploh maš kakšno komponento noter.:))
Vrnimo se nazaj na temo.Ja tole ohišje je dobro,kot vidim iz slike.Lahk pa mal pogledaš še za Antec DF-30 ki stane 105e in ma 3x120 vente noter.Bolše hlajenje bo siguren,sam posledično več praha,ker nima filtrov.Ohišje je bolj stvar okusa.

Bravo mihco za tole,sedaj si si zaslužu eno biro,ko si našel njegovo temo,res da tam se ni šlo o ohišju,sam vseen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

švrk ::

Ja mihco pregrel se je zaradi crknjenega ventilatorja na grafi, kjer ohišje nima nobene veze. Tako, da tvoj poskus diskriminacije nima nobene veljave.

Moje mnenje je da si tudi komponente, ki si jih lastis zasluzijo dobro hlajenje.

Se strinjam, sam sem podobnega mnenja z razliko, da jst trdim, da ti poceni ohišje zagotavlja prav tako dobro hlajenje, razen v primerih, ki sem jih že navedel.

...za moje pojme je solidno ohisje najbolje nalozen denar...

bolj se nebi mogel NE strinjat:)
Sicer pa kot praviš: vsakemu svoje.

.Ti sploh ne veš kaj maš noter.Poglej če sploh maš kakšno komponento noter.

Bi rekel, da imaš 10-15 let.

Lp

TOP ::

Ti jih maš prav ziher,ker tam sprašuješ za stvari katere ne znaš in to je prav,sam potle pa se delaš pametnega.

tsatthoggua ::

No sicer vsakemu svoje, vendar zase vidim da pred ~7 leti kupljen Thermaltake Xaser III se vedno ponosno stoji na mizi. Takrat sem zanj odstel ~35k tolarjev in mi jih res ni zal. Poleg dobrega ohisja priporocam se nekaj vec izprsa za dober napajalnik, tipkovnico, misko in seveda monitor.

Vse ostalo drobovje dokaj hitro zastari in ga je treba zamenjat, zgoraj navedene stvari pa so lahko "vecne". Sam sem recimo v tem casu ze 3x zamenjal komponente.

Predvsem naj ti bo ohisje vsec! Cena naj bo drugotnega pomena.

Sicer malo OT, vendar ravno sedaj sem se lotil sestavljat HTPC in se vedno nisem nasel ohisja ki bi bil kos mojim "skromnim" kriterijem. Mogoce kdo zna malo pomagat :)
- vsaj 3x 3.5" disk (mogoce v prihodnosti kak raid 5 pade)
- zaenkrat bo kaka mini-itx ion plata vgrajena, vendar bi pustil moznost za micro-itx
- brez glupih displayev in difinitivno brez ledic spredaj
- komad klasicni izgled - v smislu komponent
- po moznosti da ima pokrov za dvd komponento
- cena ni toliko pomembna, vendar naj se ustavi pri 150-200EUR

Soon ::

Do zdaj sem imel eno ohišje za tri računalnike.
Sem pripravljen odšteti malo več € ( 70-90) za solidno ohišje z dobrim hlajenjem in dobrimi
protiprašnimi filtri.
Oko sem vrgel tudi na: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Za In Win pa sem na googlu našel veliko pohval.
Miran

TOP ::

Za tak denar boš težko dobil protiprašne filtre od teh dveh ki si jih ti izbral bi pa rajši vzel In Win.Meni je lepše.Poglej še Antec Six hundred ki stane 68e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Setsuno ::

Soon ::

Tale test sem našel za In Win ohišje : http://www.overclockersclub.com/reviews...
Malo me skrbi prostor, ker mislim spariti dve 460
Miran

Mare3 ::

bedak ::

Balandeque ::

Jaz imam tole. Sem rabil nekaj dobro hlajenega, prostora za diske je enormno, obrnjeni so pa "narobe", s priključki proti zadnji strani. Posledično se da res lepo kable speljat.

Prav tako ima ona vertikalna plata zadaj okno, tako da matične ni treba ven jemat, če menjaš hladilnik, tak, ki ima ono ploščico za na zadnjo stran MB.

Venti so ultra tihi in vstopni imajo filtre.

Ledice se da ugasniti, imajo pa 5 različnih načinov flashanja, če si fan.

Stalo me je pa stotaka.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

FuI2cY ::

Kupi kdo ohišje Thermaltake Armor+ BWS, nov..prodajam, ga zaradi tega, ker je neprimeren za moje komponente, namreč ne morem zapreti stranice zaradi prevelikega hladilnika. cena 170EUR, pošljite ZS

D_LEONIT ::

Da ne bom odpiral nove teme...
Kupujem ohišje v cenovnem razredu do 70eur...no je lahko par eur čez (raj manj kot več) :)
Kolikor sem malo gledal teste, izbiram med temi oz.
če najde kdo katerega bol primenega naj ga kar napiše :)
Važno mi je pa da je čim manj vibracij in čim manj hrupa + dobro zračenje ohišja.
Me pa zelo moti ker imajo vsa ohišja priložene sprednje ventilatorje z osvetlitvijo da mi potem sesava svetloba po prostoru ko gledam filme npr. :/

Cooler Master Centurion 5 II RC-502-KKN1
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

COOLER MASTER RC-690
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Antec Three Hundred EU
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Thermaltake Element T
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Mare3 ::

subby ::

Kar soliden je tale chieftec... sem že sestavil nekaj računalnikov s tem ohišjem in edino kar me moti, je pomanjkanje prostora zadaj za kable

Mare3 ::

Bi priporočal katerega drugega za ta denar?

logit ::

Ta Chieftec je sicer dober samo mislim da nima nobenega priloženega ventilatorja. Tako da doš moral le te nabaviti posebej.
Morda si oglej še to ohišje z dvema ventilatorjema.
Še en link s slikami.

Steinkauz ::

Al pa če 2 ventilatorja sam došravfaš.
2 ta http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... pa si zmagu

logit ::

No ja samo opozoril sem, da ne bo razočaran.
Če vzame predlagana ventilatorja ga bo vse skupaj prišlo 53 evrov + poštnina. Tisti od Cooler Masterja pa 57 evrov.

Mare3 ::

Imam doma 4x120mm ventilatorje. Če se odločim za nakup bom verjetno tistega chieftech vzel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohišje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658041 (7336) Robi :P
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325561 (19771) kmetek
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
233026 (2236) tadejvog666
»

Delovni PC - izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5511534 (9931) RED_line
»

ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
242245 (2063) citizen8

Več podobnih tem