» »

Wi-fi omrezje problm

Wi-fi omrezje problm

alex32 ::

Imam Router ADSL Wireless Linksys WRT54GS za dostop do neta ter za omrezje ...

V mrezi imam stacionaren PC ter notebook. Ko dam search na stacionarnem PC dobim na morezju Notebook ter imam dostop do datotek. Ko pa dam search na notebooku mi tale dobi stacionaren PC vendar ne morem dostopat do datotek, dostop zavrnjen ... seveda imam disk pod skupno rabo ...skrtaka imam omrezje samo v eno smer, net na notebooku dela...

Any idea?

thx

pitarda ::

A maš na stacionarcu XP-je?
Maš na stacionacu vklopljeno Simple File Sharing ali ne?

alex32 ::

Sem odkril problemcek ...

Ko sem ustvaril acc z GESLOM mi je zadeva zacela delat!

Se vedno pa mi ne dela remote desktop

vpisem

http://myIP:3389/tsweb/.

Nastavil fiksni IP
Odprl porte na routerju.
sygate firewall sem zacasno izkljucu.

What else ;(
thx

alex32 ::

Resil sem tudi tole

nasvet da vpise v IE, http://myIP:3389/tsweb/.
je napacen ...

ko sem sel preko remote control se je pa priklopilo in dela brez problema

tam sem samo vpisal myIP:3389
ter acc ter pass etc

juhej

Matty ::

Eno vprasanje, ki ni nujno povezano s prvim postom...

Imam Linksysov router WRT54GS. Prikljucen je na kabelski net in dela odlicno (preko routerja prikljucena modem in stacionarni rac.). Zdej bom router prestavil na ADSL povezavo. Ce ima ADSL modem izhod za mrezni kabel bi moralo vse vredu delati, ali se motim? Ali bi rabil prav poseben router (npr. Linksys WAG54G Wireless ADSL Gateway)?

zvery1 ::

ja ce mislis da bo delalo kar takoj ko bos preklopil kabel se motis.
nastaviti bo potrebno up ime pa geslo pa se par ostalih stvari, ki jih potrebujes za ADSL povezavo...

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

sloxl8 ::

Ja, bo delovalo. Edina stvar, ki jo moraš vedeti, je da ADSL modem povežeš z routerjem, nato pa na vseh računalnikih, ki jih priklopiš na ta router nastaviš default gateway na IP routerja (običajno 192.168.0.1 - uporabljaš lahko tudi kakšno drugo masko, 192.168.50.1, 192.168.100.1 ali kaj tretjega). V računalnikih, ki se bojo povezovali prek routerja na internet pa moraš nastaviti še ročno podane IP-je (različne od npr. 192.168.0.1, vendar z isto masko). Poleg tega, če si bil do sedaj na kablu, domnevam, da si IP naslov dobil prek DHCP-ja, prav tako pa IP naslove DNS-jev. Pri ADSL-ju moraš nastaviti tudi DNS, naslov pa dobiš pri ISP-ju.

Matty ::

zvery... ja sem mislil, da je kar tako :) Ker kabel je kar user friendly glede tega...

Sicer pa, par nastavitev ni greh... glavn da se da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548543 (734) Lonsarg
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82427 (2187) b
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61735 (1643) PaJo
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222164 (1938) TribesMan
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323131 (2719) CaqKa

Več podobnih tem