» »

Pomivalni stroji

Pomivalni stroji

krho ::

Hm. Naš 13 let star pomivalni stroj je pred nekaj dnevi spustil dušo. Popravilo bi stalo 35.000SIT +

Iščemo najboljše kandidata. Vendar sem pri primerjavi novih pomivalnih strojev prišel do zelo zanimive ugotovitve.
Gledal sem samo stroje označeno s porabo AAA. Standardne velikosti 60x60x81 (šxgxv) firm electrolux, bosh, ...


Sedaj pa nekaj dejstev.
Vedno bom pisal primerjavo novi:stari.
Poraba vode: 15-16 l: 22 l
Poraba el. energije 1,05kWh: 1,6kWh
Dolžina standardnega programa 140min:~60min (bom danes za foro pognal standardni program še 1x in kasneje napisal točen čas)
Hitri program: 32min:18min (aja modeli, ki proizvajajo ta pomivalni stroj se hvalijo s najhitrejšim pomivanjem:\ )
Hrup: 44dB:50dB

Sedaj pa catch. 13let star pomivalni stroj je povsod boljši razen pri porabi vode in glasnosti?
Najbol me v smeh spravlja poraba el. energije, ki je pri novih modelih VIŠJA za 36%!!8-O

Ok vseeno me zanimajo vaši predlogi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

andHoc ::

Poraba je nižja :)
1,05 < 1,6, no mogoče pa samo jest slabo vidm :)
...vse je relativno...

krho ::

V bistvi ni nižja. KEr stari stroj porabi manj časa za pomivanje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

andHoc ::

Sedaj pa nekaj dejstev.
Vedno bom pisal primerjavo novi:stari.
Poraba vode: 15-16 l: 22 l
Poraba el. energije 1,05kWh: 1,6kWh
Dolžina standardnega programa 140min:~60min (bom danes za foro pognal standardni program še 1x in kasneje napisal točen čas)
Hitri program: 32min:18min (aja modeli, ki proizvajajo ta pomivalni stroj se hvalijo s najhitrejšim pomivanjem )
Hrup: 44dB:50dB

Ma u bistvu si ti en buhtl :)

1 pere 2x dlje in porabi še manj štroma

1,05/140 min = 0,0075 kWh/min
1,6/60 min = 0,026666kwh/min

Kje je kle večja poraba ??? mislm eni so pa res malo čudni ... kmečka logika, dlje dela in manj porabi ... odklop
...vse je relativno...

andHoc ::

Sej v istem času porabi samo 3,5x manj štroma :) resn ne špara dost
...vse je relativno...

Redkvica ::

Pri pomivalnem stroju je meni pomembno, koliko energije porabi za eno pranje, ne poraba na uro. Pa seveda je za primerjavo med starim in novim pomembno tudi, kako temeljito opere posodo in kako dobro jo posuši. O tem za novi stroj govorita drugi in tretji A.

Iz prakse ti lahko povem, da naš 15 let star pomivalec res 'pomije' v eni uri, a mi dve leti star na eko programu z manj elektrike na cikel pomivanja in z manj porabljene vode opere bistveno bolje in precej tišje. Z drugimi besedami: stroj lahko bistveno bolj nabutam s posodo kot starega, pa bo vseeno zelo lepo oprana. Svinjarija nikoli ne ostaja na posodi, pri starem pa se je to tudi dogajalo. Na eko programu mi sicer pere več kot dve uri, ampak konec koncev mi je to vseeno, pri mojem načinu življenja. Itak nastavim stroj, da začne prati zvečer, ko se vklopi poceni elektrika, pa šele zjutraj ven poberem. Pri starem to ni bilo možno, ker je bil tako glasen, da se v sosednjem prostoru med pomivanjem ni dalo spati. Če pa perem podnevi, pa tudi nikoli ne potrebujem posode iz stroja kar takoj zdele prec.

Gwanaroth ::

Gledal sem samo stroje označeno s porabo AAA. Standardne velikosti 60x60x81 (šxgxv) firm electrolux, bosh, .


Dobro izbiraš. Mi smo prej imeli Boscha, ki se je po 14 letih skvaril in ker se popravilo ne bi izplačalo, imamo zdaj Electrolux-a, s katerim je mati ravno tako zadovoljna. Je pa precej tišji od Boscha in bolj temeljito opere posodo.
Lights often keep secret hypnosis..

krho ::

Porabo sem res zajebal:8)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Arthur ::

Tudi jaz kupujem pomivalni stroj, in imam ogledana tale dva modela: klik 1 in klik 2.

Pri prvem so mi všeč funkcije (aqua sensor, itd, mislim da sploh nič ne manjka), cena je ok, edino hrupa dela 52 dB? Se to fajn pozna proti, recimo 49 dB? Malo mi je sumljiv, ker pri GA (Gospodinjski aparati) ponavadi niso ravno najcenejši.

Drugi je tudi ok, samo cena je 10k višja, pa tišji je.

Nejc Pintar ::

Če po koncu pomivanja pomivalni stroj odpreš se posoda posuši sama, vsaj pri nas je tako (odpreš samo toliko da ne dihta)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Mati ::

Jaz imam že 3 mesece Gorenje GV6530, ne vem če je točna oznaka, pač najboljši Gorenjev model. Stroj je fantastičen. Do sedaj še nisem pral drugače, kot v hitrem programu 32 minut in vedno zelo lepo opere in posuši posodo!

Poleg tega sem pa še mnenja, da bi morali podpirati domače gospodarstvo in si omisliti kak Gorenjev tip. Še prednost je ta, da Gorenje daje 5 let garancije na vse izdelke o čemer konkurenca samo sanja. Aja navsezadnje še to, da če Gorenje crkne imaš na vsakem vogalu servis in ljudje ti ga brezplačno odpeljejo popravijo , nazaj pripeljejo in zmontirajo (vse đabe). Probajte podobno pri Electroluxu :)) !

Torej moje priporočilo - Gorenje!

Arthur ::

Sem gledal pomivalce na Gorenjevi strani, in so vsi modeli razen enega od 120k naprej, torej toliko kot oni iz prvega linka. Zdi se mi torej smiselno, da vzamem Bosch. Čeprav.. tudi 5 let garancije je kul.

gumby ::

1 pere 2x dlje in porabi še manj štroma

1,05/140 min = 0,0075 kWh/min
1,6/60 min = 0,026666kwh/min

Kje je kle večja poraba ??? mislm eni so pa res malo čudni ... kmečka logika, dlje dela in manj porabi ... odklop


kaj naj bi bil kWh/min?
-moč se meri v W ali kW
-energija se meri v Ws ali kWh

če stroj porabi za pranje 1,05kWh potem nima veze, če to dela 15 minut ali 3 ure...

BigWhale ::

> 1,05/140 min = 0,0075 kWh/min

kilo vatna ura na minuto? Kaj hudica pa je to zaena enota? ;)

Drugace je pa pri pomivalnem stroju najvazneje, da lepo opere posodo z najbolj cheap DM tabletami, ki kostajo 900 SIT za 'tavelko' skatlo. Da ne zapravljas denarja za TurboMagic PowerBall 6in1 stainless steel tablete in kaj jaz vem kaj se vse, ki so vcasih tudi do trikrat drazje.

Razlika v ceni teh tablet ti ponavadi takoj ubije razliko v porabi stroma in vode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

lepi joker ::

Kaj ve kdo ,kaj je krivo ,če se na pomivalnem stroju med pranjem ne sprožijo vratca za tabletko oz, kdo ali kaj sploh sproži vratca ,,da se odprejo?
l.p. atamama

perci ::

gorenju pomivalce dela bosch, tko da ni neumno razmislit o njem + 5 let garancije

kar se pa tiče podpiranja domačega...če mi tuji nudi več za isti denar, bom kupil tuje - v tem primeru pač ni tako, zato imava tudi midva gorenje pomivalca

BigWhale ::

Midva imava Zanussija, zato ker je prisel bundled s sesalcem.. :P

SavoS ::

@ LEPI JOKER...pokvarila se ti je tuljava za sporstitev vratc za tabletko....če imaš v garanciji, kar hitro pokliči servis... drugače pa se da čisto morno živeti brez stroškov dalje.... jaz jo imam že dolgo pokvarjeno in zato enostavno tabletko dajam v košaro pa se čisto enako dobro opere posoda.....


Kar pa se tiče firme INDESIT: vam pa samo predlagam, da se ga na daleč izogibajte....menal sem že čisto vse kar se je menjati dalo... v bistvu sem še enega kupil zraven.... bi bilo boljše prej dati malo več in bi imel v osnovi bolj kvalitetnega....tudi en fren, ki ga ima, je v bistvu tudi že menjal skoraj vse ..... v glavnem slabe izkušnje
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

lepi joker ::

SavoS ,najlepša hvala za odgovor,vendar pa, ali mogoče veš, kje sedaj najlažje priti do te tuljave ali vratc,stroj več ni v garanciji ,star je 4 leta Candy c7400?
l.p. atamama

SavoS ::

pokliči kakšnega lokalnega serviserja za pomivalne stroje in se prvo pozanimaj koliko to stane.....spet je odvisno kje si doma.... sicer pa v kakšen SLO iskalnik vpiši " servis candy " pa ti bo samo ven vrglo nekatere pooblaščene servise.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

roli ::

Pri nas Imamo Boshevega Logixa.Točne oznake pa ne vem.Vem samo,da ima same Aje:D .Opere pa super.Vtakneš vso posodo not pritisneš en gumb pa pere.
http://www.r00li.com

Vesoljc ::

ta tema paše v strojno opremo :)

drugače pa tko kot je bw reku, potrošni material ful šteje...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Balandeque ::

Super tole. Vidim, da je moja kombinacija (compgeek-hausfrau) v svetu pogosta. Meni pa na Candyju vedno gori lučka za sol, čeprav sol valjda je not. Ker je stanovanje najeto in pere OK, se ne sekiram kaj dosti. Ali pa bi se morda moral?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324056 (22623) gruntfürmich
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064794 (49658) brinas
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
265346 (4765) Tody
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346891 (6364) BigWhale
»

Nakup pomivalnega stroja !

Oddelek: Kaj kupiti
113932 (3716) cekr

Več podobnih tem