» »

Pomivalni stroj

Pomivalni stroj

Tody ::

No ja da ne bo samo o računalnikih ...

Torej, pri načrtovanju (in poslušanju pametnih žensk kako malo posode 2 človeka umažeta) sem kupil kuhno brez pomivalnega stroja.Seveda če bi imel prostor bi lahko kupil "klasiko" ampak na trenutno situacijo imamo dvojno korito (ker pač nimamo pmoivalnega stroja)in pod tem koritom omaro oz prostor. Zdej ker je vsa zadeva stara malo več kot eno leto se mi zdi glupo menjat vse skupaj, da bi kupil nov korit z samo enim koritom da bo prostor za pomivalni stroj. Pač nimam lih največ financ. In rešitev ?

Jah tole Namizni pomivalni stroji

Zadeva je popolna glede na opis in recimor tudi ceno, samo kako pa to deluje v praksi ma kdo tako mašino doma ? Nebi rad kupil mačka v žaklju in vregel denar stran (nekoristne elektronike imam že dost :))

milica ::

Ne govori čez ženske. Jaz mislim ravno tako kot tvoja ženska, če sem prav razumela.

Tody ::

potem pa lepo pridi in poglej da moja ženska umaže preveč posode in da vsak dan potem JAZ pucam 3 kastrole 4-6 krožnikov nebroj vilc in žlic in ene 5-6 kozarcev + kuhalnce in podobno stranje...

milica ::

Če je to kar si napisal veliko si lahko vesel da nisem tvoja ženska.:))

Tody ::

Recimr da zaslužim lahko 1000 sit na uro in ura ki jo porabim za pomivanje posode je takorekoč stran vržena. Torej se pralni stroj kupi sam od sebe... jeba je edin prostor zato sprašujem če tele malčki delajo ok al so bolj igračke

milica ::

Je pa ena caka, da takšen pomivalni stroj ne pomije posode tako kot ti pričakuješ.

cekr ::

Problem takšnih pomivalnih strojev je, da boš imel polno štrikov po pultu. Moraš imeti prikop vode, odtok pa še kabel, kar je najmanj. Mislim, da to ni ravno estetska rešitev. Raje poglej, če bi se dalo znebiti katere od spodnjih omaric in raje kupi ožjo varianto talnih pomivalnih strojev. Vse boš imel skrito zadaj. Oči ti bodo hvaležne.

Ni pa noben pomivalni stroj takšen, da bi lahko posodo kar direktno zmetal vanj. Je vseeno potrebno sprati večje kose.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tody ::

estetsko bi ga lahko zapru v eno omarco širina ni problem višina je. pralni stroj ne sme bit višji kot 60 cm . Širina ni problem. Seveda večje kose spere ampak zadeva potem v detajle bolje spere in posuši kot pa če pustim da se zadeva na zraku naredi + mam še en prostor za spravit posodo :D

BladE_ ::

@Tody

Pr nas smo mel isti prblem! Dvojno korito spodi pa omarca in ni blo placa za pomovalca. En dan sta sla pa mt pa fotr mal gledat po stacunah in dam prpelala pomivalca. Sj nism vedu kam naj ga damo 8-O. Pol smo pa sam nov korit nabavl uspodi dal pa pomivalca (mal smo se predelal). Ej ce ti po pravic povem ni bolse stavri kt pa pomivalc in ga je 100% vredno kupt, ker cene od tistih tamalih pa tavelkih spe niso tok razlicne, da se ti neb splacal!

Posodo pa itaq sam zlagas not in k je pouhn ga przgees on use lepo (res lepo) opere zlozis v omaro in spet zacens nalagat not. Mislm, da se bol splaca kt pa pomivanje na roke se posebi ce je ksn roj dan pa to..

LP
Akcija - Reakcija

Tody ::

To že vse vem samo škoda se mi zdi nov korit nabavlat ker je ta ubistvu star le eno leto in korita so 30.000 sit kar pa sploh ni malo... PA še takega morem vzet in dobit da bo pokriv celo lukno ki je zdaj namesto tega.

krho ::

Tody, še pult zamenjaj.:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

trek@s ::

Ej, pa to je ja tak majhno da ko boš dal eno večjo kastrolo notri, ne boš nič več drugega notri spravil. Kaj pa prostostoječega tudi nimaš kam postavit? Če ne, jaz bi na tvojem mestu vseeno nabavil novo korito pa pomivalca za vgradnjo, potem bi pa mel mir za dosti let.

Modri dirkač ::

Korito dobiš tudi za 10k, sam mal poiskat je treba.

In ni malo, standardno, velka luknja z odcejalnikom.
Everybody lies!

Tody ::

Ob steni kjer je inštalacija nimam da bi imel kabl za vodo čez pol kuhne pa neem kako bi zgledal...

mihec87 ::

Se nekaj na milicin post..

Tody ali tvoja zena popravlja avto ali pa sraufa pohistvo skup al pa kj rihta?

Tody ::

niti ne... kuha edino ;)

matvoz ::

@Tody

IMHO je majhen pomivalni stroj bolj kratkorocna resitev problema. sicer imajo podobne pomivalne stroje ponavadi v gostilnah pod pultom, da na hitro pomijejo kozarce, samo se mi pri tvojem linku zdi, kot da so tile se manjsi..

ce mislis biti vsaj kaksnih 5 let v tem stanovanju, potem je vredno investirati v normalno korito + normalno pomivalni stroj..
drugace gledano. kupis majhnega + 2 korita.. verjetno nimas toooliko pulta, da se ti to ne bi poznalo.. ce pa se ti ne, je pa se bolj enostavno..
naredi si omaro na pultu in imas spodaj namesto kaksne omare (levo ali desno od korita) prostor za normalni pomivalni stroj..

aja, pa ne kupuj si ta ozkega.. bos klel ze cez kak mesec..

tris ::

Probi dobit enojno "korito z odlagalnim mestom", potem pa bi mogoče že spravil spodaj pomivalni širine 45cm(kar je za 2 sigurno dovolj, pa še posode grejo notri).

klemen22 ::

Jao Tody se mi smiliš. Je pa res problem vsak dan počistiti tistih par krožnikov, kozarcev in vilic. No razen če si obseden in vsako vilico z vodo izpiraš ene 10 minut.:\
Sej tudi v stroj je treba naložit veš, in če je velika umazanija prej očistit. Ne vem no ampak za ta keš (kokr npr. stane pom. stroj) pejta raje s punco nekam na izlet čez vikend. In pomivanje si pač porazdelita na lihe in sode dneve npr. in ni problemov a?0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krho ::

No da povlečem tole temo na plano.
Večina pomivalnih strojev ima skrite komande na vrhnjem delu, tako da moraš odpreti stroj in tam nastaviti program....
Ima kdo mogoče s tem slabe izkušnje?
Vsaj pri našem Candiyu, ki ga je "zopet" vzel hudič je tako, da puhne iz stroja para in je potem tam na vrhu vse vlažno/mokro, se to kaj kvari.

Mika nas nekako tale Bosh sgs59t02eu tišje od večine 44dB, poraba vode 9l, el. energije 1kWh.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

cekr ::

Z Boschem nimaš kaj za izgubit. Ti pa svetujem, da pogledaš po drugih trgovinah, ker GA ni ravno poceni trgovina.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

lonz ::

Imam točno tega pomivalca. Spuca u nulo. Dost bolš ko marsikateri velikan. Energetske razrede ima zelo dobre. Ima pa par pomanjklivosti:
- ne gre veliko not
- relativno dolgo pere (ergo dobro spucano)
- glasnejši je od integriranih.

Torej za 2 je čist O.K., če te ne moti malce hrupa. Aja, pa sam 1/2 tablete ponucaš na pranje :D .
...arrrrrr, shiver me timbers...

krho ::

@lonz: predvidevam, da si Tody-u odgovarjal, ne meni.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

lonz ::

Da, Tody-u.
...arrrrrr, shiver me timbers...

perci ::

Tudi moja je bila pametna, da ne bova kupovala pomivalca. Ampak glede na to, da smo imel ze pri starsih pomivalca, se nisem dal motit in se sploh nisem pogajal glede tega. Zdej mi je hvalezna.

Imam Boscha in sem zadovoljen. Je pa tudi veliko odvisno od praška. Moja kupuje neke ekološke praške v kalčku in morm rečt, da se zlo razlikujejo. Eni zelo lepo operejo, drugi precej slabse.

Je pa treba nekej vedt pri pomivalcu. Posodo moras imeti namoceno. Ce je zasuseno, lahko kaj gor ostane.

krho ::

Je že naročen. Ga dobim precej ceneje (152kSIT), sedaj pa računajte, koliko imajo štacune marže.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tody ::

Uff 152.000 sit za pomivalca je dost sploh če praviš da je ceneje... BTW fora pomivalca je lih v tem da ko skuhaš kosilo, ko poješ in se ti ne da nič samo zadevo zložiš notr in pritisneš gumb. Vse ostalo opravi on. Glede komentarjev o parih krožnikih. Od zajtrka ostanejo krožniki ker se mudi v službo kosila itak ni, potem pa večerja. 2 kastroli, 2 kozarca, 2 krožnika, od zjutraj ponev al pa še ena kastrola + 2 krožnika pa še kaj od včeraj al pa če se spravi kaj pečt in ja nabere se ! Ah well mogoče bo pa božiček al pa dedek mraz kej prinesel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365490 (4623) Reaper
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322931 (11832) starfotr
»

Vgradnji pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
242971 (2411) Mare2
»

Pomivalni Stroj

Oddelek: Kaj kupiti
339452 (6548) BigWhale
»

noži in pomivalni stroj

Oddelek: Loža
305516 (4604) imagodei

Več podobnih tem