» »

Televizor 16:9

Televizor 16:9

lm44 ::

Razmišljam o nabavi televizorja z razmerjem 16:9. Imam dosti DVD-jev ter Divx-ov in mi je 19'' monitor nekak premalo. Videl sem že, da so nekateri že pod mejo 150.000 SIT. Kake imate izkušnje, oz. katera znamka je priporočljiva? TV signal imam preko sobne antene, a vpliva kaj na to, če je TV 100Hz?

zlobcek ::

Jest sm bil tud zdele v bingiju in bofu u lj.

82cm 100Hz tv-ji se res dobijo ze za 150k. Recimo grundig, daewoo itd. Sam sem gledal philipsa in sony-ja za okoli 200k, ker se mi slika na obcutek dosti bolj dopade. Gelde na to da sta to vstopna modela me zanima, če ni mogoče 50k dražje zato, ker sta to znamki sony oz. philips in se meni samo zdi, da je slika boljša.

Čeprav mi tudi oblika malo bolj sede.

Yossarian ::

Preden se odločiš, ti povem, da sem danes prebral v Večeru, da bi se naj cene LCD televitorjev zaradi odprtja nove Samsungove tovarne zdrastično znižale in to kmalu po počitnicah. Cena kakšnega TV-ja z diagonalo cca. 80 cm bi naj znašala največ 425 dolarjev, tisti ta večji pa največ 1000 dolarjev. Jaz bom počakal do novega leta. Takrat bodo ziher popusti pa tudi cene bi naj takrat glede na to novico bile nižje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

monster-x ::

Pri nas imamo wdescreen Sony-jev TV že kar nekaj let in smo zadovoljni. Ima diagonalo 84 cm in je res dobra zadeva za kake DVD-je. Pa tudi navadiš se ko gledaš navadne 4:3 programe v 16:9 ... pač vse je malo širše (ja, tudi ženske bodo na TV-ju imele večje riti>:D ), ampak če preklopim v 4:3 način, se mi zdi vse tako ozko -- če boš imel televizor v 4:3 načinu, potem ne bodi razočaran, če boš imel ob strani črna trakova in je v bistvu potem slika še manjša kot bi lahko bila na 4:3 TV-ju s podobno diagonalo. Je pa odvisno povsem, kaj bi raje imel ... DVD-je na widescreen ali pa "normalno sliko. Ampak ne skrbi, tudi privadiš se na širšo sliko. Glede 100 Hz pa ti bom takole rekel. Če imaš dober signal, je v redu, drugače pa zna stvar le še poslabšati sliko. Je pa tudi vredno razmisliti o LCD televizorjih, če se bodo res pocenili.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

lm44 ::

Tole sem videl na Merkurjevi strani:

Televizor, PHILIPS, 32 PW 8620

Cena: 139.990 SIT
Dobava: v dveh delovnih dneh.

Diagonala zaslona 82 cm, popolnoma ravna slikovna cev, 100 Hz, stereo, način 16 : 9, "Virtual Dolby Surround", 100-stranski Smart tekst, dvojni zaslon za teletekst, "Plug & Play", 100 programskih mest, samodejno shranjevanje programov, stranski AV priključki.

Kaj pravite na to?

krho ::

lm44: Daj pojdi malce po trgovinah. V Kranju v Big benu, sem jaz kakšen meses nazaj skoraj oči pustil na enem modelu od Panasonica. Vedno sm bil pristaš Philipsa, samo ko sm videl sliko na tistem Panasonicu sm samo 8-O. Za moj okus veliko boljši kontrast in žive barve.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boštjan ::

če že kupuješ 16:9 TV z 82cm ekranom boš pol mel ob prelopu na 4:3 manjšo sliko kot jo ma 72cm TV.zato se meni osebno taki TV ne zdijo preveč uporabni.razen,če ga res kupuješ predvsem za filme.TV s 16:9 format se splača kupit ob večji diagonali kot je 82cm,samo tu pa že vstopamo v LCD branžo.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Caligula ::

NA tovjem mestu bi zaenkrat se kupil obicajen TV in bi potem cez par let, ko bo res poceni in pa tudi 16:9 format ze bolj razsirjen, pa tudi resolucije visje in HDTV blizje, kupil dobro HDTV plazmo. Cene padajo kot zmesane.

Brat ma Panasonica 16:9 pa je meni npr prav nadlezen z rezanjem robov,.. in vsem kar mora tak TV poceti.

LCD tvje sem pa zadnjic malo gledal spet in majo se proti najcenejsim navadnim tako gnusno ogabno umetno sliko, da bi ga doma uporabljal kvecjemu za prikazovanje fotografij.

Skratka LCDji so se cisto neuporabni...

scancarm ::

Kupujem novi televizor do cca. 140 k sit in dolgo sem imel v mislih tv formata 4:3 in sem ga že imel tudi nagledanega da bi ga kupil in sicer Philips 29pt8640 119 k sit vendar me je še isti dan prešinila ideja o nakupu tv-ja 16:9 formata. danes sem bil v bigbangu in imajo enega philipsa 32pt8620 za 139 k sit in so me že kar prepričali. preizkušal sem funkcijo 4:3 formata na tem televizorju in slika je zožena na seveda diagonalo 63 cm vse lepo in prav po pričakovanjih vendar me moti pri tem televizorju da se ob strani kjer je ćrn rob pojavi narahlo popačena slika oz. vertikalna linija na obeh straneh ni ravna ampak je rahlo vijugasta oz. odvisno od barve slike. zanima me če ima kdo takšen tv doma ali ima iste probleme na takšnem tv-ju tudi pri dobrem antenskem signalu ( namreč v trgovini imajo slab signal)

pegaso ::

No jaz sem si pa včeraj ubodu enega Samsunga 16:9, 82cm, 100Hz. cena 129.900 -3% popusta na gotovino!

S sliko sem zelo zadovoljen, pa še razmerje cena/kvaliteta je kar uodno. Drugače pa ni noben problem gledat v 16:9 načinu...po 5 minutah si nisem več želel 4:3 načina. S ceno je pa tako da vedno padajo, samo če to čakaš potem nimaš nikoli nič.

Prvo sem imel namen kupit 72cm , 4:3, 100Hz pa sem tega zraven vidu, pogledu, pa vrgu še 40k sit zraven pa je blo...se splača!

link1

link2

lp pegaso

[MYTiX] ::

scancarm: imam doma podobno televizijo od Philipsa in se dogajajo podobne reči, kot si ti omenil, vendar le če je signal slab. Itak se navadiš gledat v widescreen načinu. Priporočam 16:9 TV, za filme je to res odlična izbira. Žal mi je le da je naš le 29", bi imel enga 32".
podpis

Dr Zoidberg ::

Hm, kaj pa tale varianta, sam sem si ravno kupil NEC-ov projektor HT410, glede na to da praviš da rabiš za Divx/Xvid, stvar ni namenjena gledanju televizije, razen če maš puno para za žarnice. Moram rečt da se super obnese, za šalo diagonala na steni 2,20m, ma pa tut tko da recimo prklopš gor DVD player. Jst mam potem iz DVD-ja direkt na Z-5500 za zvok, pa sliko na projektor, druga varianta pač direkt z računalnika :D Kupu sem ga pa v Munchnu, spletna štacuna www.netonnet.de, za 777 EUR kar je 186 jurjou, kar je malce nad tvojo vsoto. Tam so vse stvari blazno ceneje kot pri naših trgovcih, maš plazme za 1200 EUR, lcd 82cm za 1000 EUR, svašta. Jst samše tm kupujem :)

Lep Pazdrav :)
.

Dr Zoidberg ::

Aja še to, zgoraj omenjeni Sonyev 100hz tv je na Netonnet 530 eur, (okrog 200k pri nas)
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637437 (19880) mrheker
»

Kupujem televizor 72'' do 125.00 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
91571 (1353) Caligula
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569559 (8096) Valentin
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323804 (2844) Mirč
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282362 (1974) mravljinec

Več podobnih tem