» »

Delovanje SP_DIF Out-a v Win2000 na Live-u

Delovanje SP_DIF Out-a v Win2000 na Live-u

eraserr ::

Kot sem slišal in tudi videl driverji za Live-a (stari Player) za Win2000 ne podpirajo pošiljanja AC3 zvoka preko SP_DIF-a, oziroma naj bi bil SP_DIF popolnoma gluh.

A se je to z novimi driverji za Playerja 5.1 kaj spremenilo? Ker bi na vsak način rad imel delujoč SP_DIF out pod Windowsi 2000, da bom lahko uporabljal Creativove DTT2500 zvočnike.

matevzm ::

To ni napaka Livea, ceprav so njegovi gonilniki vir precej tezav.
Pocakati bos moral na Win2k SP2, kjer bojda dela pass-throu.

Za|Bon ::

Jest mam isto DTT 2500+ sBLIVE 1024 player....in sem obupan,........


Lp, Zabon

matevzm ::

Ce se vama zelo mudi si poskusajta najti SP2 beta kje na netu. Bojda da lepo dela, samo verjetno je dolg. MIslim da je uradno nekje februarja.

eraserr ::

Aja, pol je problem v windowsih? Sej zvočnikov še nimam in ravno zato me zadeva zanima, saj nočem, da bi jih pol samo preko analognih povezav uporabljal.
A kdo ve kako je z novimi live-i 5.1, a tem dela SP_DIF out a tud ne zarad windows-ov 2000.

TESKAn ::

Zakaj bi pa rabil SP_DIF na live - u 5.1? Kokr vem, se SP_DIF rabi, če češ poslat digitalen zvok na digitaln ojačevalc. Zdej, če boš teu poslušat sam dolby digital (filmi na DVD - ju), pol je kombinacija Live 5.1 in DD zvočnikov z DD dekoderjem brezvezna, ker je že Live 5.1 dekoder sam po sebi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matevzm ::

Z nobeno kartico ne dela passthrough v w2k. Problem je v tem, da w2k ne pusti streama lepo ven, ampak gre skozi njegov mikser. DD in ostali formati pa ne marajo, ce jim kdo malce serje po zvoku (isto kot spreminjati malce bite po .zipu - se ne obnese).
Novi sp2 naj bi imel urejeno oznacevanje tipa streama, tako da bodo w2k spustili stream direktno naprej brez vmesavanja.
V Win9x/ME to ze ves cas lepo dela.

krneki ::

S/PDIF Izhod na AIW wonder grafični pa dela tko kt je treba na win2k SP1. Samo neki zahrešči vsake tolk časa?!:|

matevzm ::

AIW ima SPDIF?
Sem sel gledat na ATI in bojda ga ima res. 32MB verzija in Radeon. Predvidevam, da deluje za DVD DD in nima kaj skripati. DD ne skripa. Ali dela ali pa ne dela. Ce dela, lepo igra, ce je napaka, je paketek zanic (preverja se CRC) in dekoder da tisino ali pa poskusa interpolirati, odvisno od dekoderja.
Bojda je nekaj ljudem to obcasno uspelo (DD brez sp2, a nekega splosnega recepta ni bilo najti).
Lahko pa da bi posiljal samo digital out za zvok v recimo CD formatu, potem pa je bolj mozno, da skripa. Samo na ATIjevi strani je bolj razumeti, da gre za izhod za DD in nic drugega. Kaj pa ti napise dekoder?

krneki ::

Tako se se šliš kot pauza kratka delček sekunde (tko mal zabrenči). Dogaja pa se približno na 5-10s, mal tko na random. Nimam pa win9x da bi probal tud tam. Blo bi tud uredu če bi tale S/PDIF delal tud na Power DVD-ju, ker dela samo na ATI DVD player-ju

Imam pa SB Live! in DTT2500

Za|Bon ::

Oj, krneki dej povej katere kable in kater software ti uporablas za DTT 2500 + SB live, namrec jest mam isto....


Lp, Zabon

Za|Bon ::

Oj, krneki dej povej katere kable in kater software ti uporablas za DTT 2500 + SB live, namrec jest mam isto....


Lp, Zabon

krneki ::

Software je Liveware 3.0 za win2k. Zvezana je pa zadeva prek analognih izhodo/vhodov. Potem pa še iz AIW Radeona S/PDIF out na DTT2500 S/PDIF in


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno,kratko in jedrnato: 5.1 live + 2500 =kompatibilno ali ne?

Oddelek: Strojna oprema
61110 (1007) twosocks
»

AC3 zvok v DivX? A to sploh dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101063 (899) eraserr
»

AC3+WIN2000+POWERDVD=YESSSSS!!!!

Oddelek: Zvok in slika
81498 (1297) eraserr
»

Kako je s service packi za W2k?

Oddelek: Operacijski sistemi
151725 (1460) matevzm
»

Pomen S/PDIF izhoda na cd oz. cd-rw

Oddelek: Zvok in slika
71694 (1558) Mate

Več podobnih tem