» »

Pomen S/PDIF izhoda na cd oz. cd-rw

Pomen S/PDIF izhoda na cd oz. cd-rw

BlackAdder ::

Prosim, če mi kdo razloži pomen S/PDIF izhoda na cd in cd-rw pogonih, še posebej v kontekstu povezave z zvočnimi karticami (SB live npr.) z enakim vhodom/izhodom.

Hvala vnaprej.
BlackAdder stroke again!

TESKAn ::

Po tem priključku se zvok prenaša digitalno, zato ne prihaja do popačenj zaradi kakih elektromagnetnih motenj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kaiser ::

Jest mam povezan SPDIF izhod CDROMa na vhod SBLive in se ful pozna. Vcasih ko sem imel se analogno povezavo se je v zvocnikih slisalo brnenje motorcka, pa eno cviljenje ter mnogo suma. Od zdej naprej je zvok cist kot solza!
Ce mas moznost ti samo priklop!

JLP ::

Pr men je pa zvok bolš prek analognga kabla.
Pr SPDIF se mi zdi tak bl zamolku.
Pa pr enh CDROMh SPDIF povezava sploh ne dela, povzroča lahko tud probleme.
Najbol da probaš.
Live long and prosper!

BlackHole ::

Tudi meni je prodajalc rekel naj raje ne priklapljam preko sp/dif ker so baje problemi. Imam Sblive Player in še nisem niti pogledal kako je priklopljeno. Če gledam fil na DVD-ju in dobim na ojačevalec digitalni zvok ali to pomeni da je DVD povezan preko spDIF ali ni nujno.

TESKAn ::

DVD ma zvok zakodiran in spravlen v .VOB fajlu. Ko ti film špila, procesor 'zvleče' zvok iz .VOB - a in ga, če maš pač DD ojačevalc, pošle njemu skoz S/PDIF izhod na kartici. Tko da pri DVD - ju nima audio kabl nč opravit z zvokom. Namenjen je le in samo predvajanju audio CD - jev. Digitaln je pa ponavadi bolš, kr nan pač ne vplivajo motnje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MadMax ::

Zadeva je ucinkovita le za audio cdje. Problem je pa ta, da nimajo vsi CD-romi izhoda, ceprav je prikljucek na pogled enak (TEAC 32x, HP 8210i, ...). V tem primeru masina v win frizne, pa ze ves zakaj... Probas, pa se odlocis8-)

Mate ::

Ahm.. tale digitalj out pa spdif in carujeta
Pr men je zvok pol k cukr, slis vsak detajl pa skor nobenga suma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SPDIF

Oddelek: Zvok in slika
152690 (1851) CaqKa
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397532 (5312) milos75
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182177 (1850) mamamia
»

Delovanje SP_DIF Out-a v Win2000 na Live-u

Oddelek: Zvok in slika
121273 (1150) krneki

Več podobnih tem