» »

Digitalna kabelska na računalniku

Digitalna kabelska na računalniku

Matek ::

Doma imamo navadno (analogno) kabelsko televizijo, zadnjič pa sem na strani od ponudnika bral, da ponujajo tudi digitalno kabelsko. Omenjajo, da za vse, ki plačujejo normalno naročnino za analogni priklop, omogočajo digitalno zastonj, le receiver moraš kupiti pri njih. Zdaj sem pa razmišljal, a obstajajo kartice za gledanje tega na compu (vem, da obstaja enaka zadeva za digitalno satelitsko TV, tako da ne bi bil presenečen), al je nakup tiste škatle obvezen? Majo te zadeve kake provider-specific dekoderje not al kaj v tem stilu, da ne moreš sam usposobit programov?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

Dzonson ::

Zadnji dve kartici poglej

Da bi ti pa v bajto pripeljali samo digitalno (brez reciver-ja) je pa enako kot bi zelel imet ADSL brez modema. IMO.
Sicer pa vprasat ni greh :)

Matek ::

Em, sej za digitalno nič ne vlečejo AFAIK, al ja? Na obstoječ koaksialni kabel, ki ga že maš za analogno tv ti pač nabijejo še en receiver in to je to - kolk jes razumem. Sej ti za kabelski internet tut ničesar ne priklapljajo na novo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dzonson ::

da ti "pripeljejo" digitalno nisem mislil fizicno :P
dejstvo je, da je zelo malo moznosti, da ti bodo signal samo spustili brez da si kupil njihov reciver. pa se en minus je, da nimam nobene informacije kako se ta (in podobne kartice) odzivajo pri nasi digitalki. v kratkem se mi obeta, da bom sprobal eno kartico. ti javim

Matek ::

OK, super :).

Grem jim jaz napisat en prijazen mail, pa da vidim, kaj bodo rekli.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pumaxx ::

Z zadnji dvem karticama si ne bo nič pomagal, ker DVb-t poteka po zraku ti pa rabiš DVB-c. Sam imam To kartico že skoraj 2 leti in dela fino. Je pa tako če imaš kabelsko imaš tudi DVB signal in ti tega ne morejo preprečit. ( seveda lahko gledaš nekodirane kanale)

BigHugo ::

Kartica ti mora podpirati standard DVB-C (Cable). DVB-T (terrestrial) je za digitalno TV preko odajnikov.
LP BigHugo

Dzonson ::

pumaxx hvala. sem bil premalo pozoren :8)
ekola Mad pa imas se nekaj vec info

Matek ::

Aaa, super novice - na strani od providerja itak piše, da je dostop do osnovnega paketa programov prost, tako da bo zgleda šlo.

Zdaj bi pa samo še vprašal, kje se pri nas da dobiti DVB-C kartice?
Pa pumaxx, katerega cable providerja maš, če smem vprašat?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

pumaxx ::

V sloveniji pozabi. Najbližje Avstrija. Triera.

SasoS ::

Potem naj bi vse dvb-c kartice delovale? Jaz sem gledal sliko tistega dekoderja ki ga kupiš pri operaterju pa je imel dvb-s oznako...
Kaj pa s kodiranimi programi? Nekatere kartice imajo slote da zatlačiš neke dekoderske kartice not...smola je ta ko je ponudba dvb-c kartic še najslabša. DVB-S in T jih imaš kolikor hočeš...poceni C (brez mpeg čipa) s podporo za dekodiranje pa praktično ni...

aja btw, sem tudi jaz že klical na kabel pa so mi zatrdili da sprejemanje z računalniško kartico zagotovo ni možno. Sigurno, ker tako pravijo tehniki :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435787 (75315) zavajon
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413458 (7030) yanz
»

Svetujte mi en dvb Tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
182904 (2507) Alexius Heristalski
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208401 (4040) predrag000
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425712 (22280) icek

Več podobnih tem