» »

Ali obstaja zvok v gozdu, če nobenga ni tam?

Ali obstaja zvok v gozdu, če nobenga ni tam?

«
1
2 3

turok ::

Ste v gozdu...Pade drevo...in naredi trk hrsk boom....Slišite, kako pade...

Kaj pa če v gozdu tisti trenutek ni nobenega, ki bi to slišal...Ali dejansko pride iz padca drevesa zvok, ki naj bi ga slišal, če bi bili tam?:\
Life is life .... na na na na na

MaCoFaCo ::

lol :D

kopriwa ::

ti to resno?:D

dëych ::

Ne! ;)

Microsoft ::

LOOOOOOL


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Meamoto ::

Testiraj.

Postavi mikrofon in snemalnik, pejdi ven iz gozda in čakaj da pade kakšno dervo.. :P

Drugače pa ja, obstaja.

turok ::

Ja če postavim mircofon...bo še vedno tam en sprejemnik....tko da, ta test odpade!

Drgač pa je smešen ja...:D
Life is life .... na na na na na

turok ::

Tema za zadetke a ne Deych...:D :D
Life is life .... na na na na na

dëych ::

Ga pač ni, če ga ne slišeš.:D

Poldi112 ::

Zvok je vseh barv, ce se prav spominjam (LeChuck's revenge).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

turok ::

Ne razumem te lih poldi...

Drgač pa Deych...ja0:) doesn't exist
Life is life .... na na na na na

PersonaRudis ::

Delysid je odgovor na tvoje vprašanje.:D

turok ::

Who da .... is Alice??...al pardon ....Delysid no ????
Life is life .... na na na na na

Poldi112 ::

V pustolovscini Monkey Island 2 Le Chuck revenge (skoraj ziher 2. mogoce mogoce 1.) si na enem otoku imel to vprasanje. Ce pade sredi gozda drevo in ni nikogar, da bi ga slisal, kaksne barve je zvok?
In po cca 50 poiskusih dobis tudi pravo opcijo, ki je all colors.

Legendaren spil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Tole je vprašanje tipa "je blo prej jajce al kura?". Navidez hud problem, v resnici pa ni omembe vredno. Kdor misli, da zvoka ni, če nihče ne posluša ... nej si da pregledat bučo. Brez heca.

Poldi112 ::

To je dobro filozofsko vprasanje, ki ga vsi pac ne razumejo. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gunserman ::

zvok je samo ga ni!

Thomas ::

To je bluz, ne pa filozofsko vprašanje. Heh ..

DSmidgy ::

Se strinjam, to ni filozofsko vprašanje. To je posledica nespremljanja ur srednješolske fizike.

Mene je tudi zmerom fasciniralo to, kako imajo lahko eni probleme ugotovit, ali je bila prej kura al je bilo prej jajce. Sploh, ker so že slišal za dinozavrova jajca.

Mogoče bi bilo bolj umesno vprašati: a je bila prej kura ali kurje jajce. Samo tudi na to ni težko odgovorit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

jest10 ::

DSmidgy: Ja samo tudi dinozavrova jajca niso bila pred dinozavri:D
Najprej je bilo neko živo bitje, šele nato je skozi evolucijo prišlo do nošenja jajc.

kopriwa ::

in ker je do tega prišlo skozi evolucijo ne mormo nekje presekat in rečt od tle naprej je ta stvar jajce in od takrat naprej je ta žival kura, dinozaver...Tako je vprašanje kura/dinozaver...jajce brezpredmetno in nesmiselno
Kar se tiče zvoka, najprej se vprašajte kaj je zvok in odgovor al je zvok pristen v gozdu četudi nas ni tam, bo jasen

PersonaRudis ::

Tam vročina pa res ne prispeva k naši bistroumnosti...:D Sam neke bolane teme odpiramo, pa še bolj bolane komentarje dava... Jutr se bo ohladilo. končno!!!

whatever55 ::

Popolnoma jasen odgovor se zdi meni.

Zvok obstaja, saj če bi bil sprejemnik bi ga tudi slišal. Zvok je posledica nekega dogodka v naravi in je neodvisen od sprejemnikov.

Lahko pa vzamemo tako, da če zvoka nihče ne sliši, ne obstaja, ampak potem zvok ne obstaja za potencijalne sprejemnike, čeprav se vseeno zgodi v naravi.

-----Zvok obstaja-----


Ah, ah, ta naš Turk, faconar, lisica stara. 8-)

Dej odpri temo o nostalgiji raje in temo o komadu Zabranjeno pušenje - Možeš imat moje tjelo

Stepni Volk ::

Vse skupaj je stvar gledanja na samo besedo zvok... kot nekaj fizičnega ali iz perspektive sprejemnika, ki je sposoben določen zvok sprejemati, npr. človeka. Seveda lahko mi svet dojemamo po principu: "ko bom umrl, svet ne bo več obstajal."
POtem takoj pride podvprašanje: "Frekvence zvoka, ki jih človeško uho ne sliši, obstajajo ali ne?
Za moje uho ne obstajajo, za moj izpit iz fizike obstajajo, kot tudi za netopirje, delfine in kite :)

Težje vprašanje: Ko se je dogodil veliki pok (big bang), se je slišal zvok ali ne?

Glede nato, da ni bilo nobenega sprejemnika, niti prostora oz. je le ta sproti nastajal... hmm...

Zgodovina sprememb…

turok ::

Stepeni volk

To je v bistvu isto vprašanje ja, vendar z odgovori omejeno.Ampak zanimivo ja.A je biu zvok?

Ampak če se vrnemo mal nazaj...
Sej mi smo si sami razvili sluh tako da slišmo(da sploh vemo), da drevo pada...Tko da če nas(človeka)tam ni, ta zvok dejansko ne obstaja...Je ampak ga ni...:D

Če recmo radio slovenija vrti glasbo, oddaja eno frekvenco...sej slišmo glasbo le če si pržgemo radio in poslušamo ravno to..... Je in ga ni:)

In to je napaka v PROTOKOLU... hehehe

LOL..Ok, kok preveč bluzim ja:D
Life is life .... na na na na na

DSmidgy ::

Kje pa stoji opazovalec poka?

Tko da če nas(človeka)tam ni, ta zvok dejansko ne obstaja
Spet odvisno od kje gledaš. Obstaja položaj, kjer se zvok da slišat, tako da zvok "obstaja". "Obstaja", ker je to samo stanje materije.

Če recmo radio slovenija vrti glasbo, oddaja eno frekvenco...sej slišmo glasbo le če si pržgemo radio in poslušamo ravno to..... Je in ga ni:)
Samo RTV Slovenija ne oddaja zvoka. Zvok nastane šele, ko elektromagnetno valovanje pretvorimo v zvočnega (to je ko vključimo radijo). Elektromagnetno valovanje je pa še kar prisotno ... če ga zaznamo ali ne.
Napisal si nekako tako: če drevo pade, dobimo zvok padanja drevesa, če pa ne pade, ga pa ne dobimo.

Japs, filozofija je dostikrat samo bluzenje. V dosti primerih bi se lahko naslanjali na s poskusi dokazano znanost, ne pa da se razpravlja o stvareh, ki so dejansko že poznane.

tx-z ::

Valda da je zvok, kko bi pa drevo drgač vedlo aje kdo tm al ne da more oddat zvok? :))
tx-z

Golden eye ::

Zvoka sploh ni, ne obstaja, to je samo naša iluzija!!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
joke...itak da zvok je! Najbolje bo da odpremo eno anketo pa glasujemo, to bo še najbolj pravičen! :D

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Anketa ja...jaz bom pa naredu anketo če je Zemlja okrogla ali ne, in če bo več kot pol glasovalo da je ploščata, bo takšna tudi postala, ane:D

tx-z ::

Brezveze postavlat anketo o tem, a je zemlja okrogla al ne, kr že itak seveda vemo da ni! :))
tx-z

PROTOTIP ::

Kaj pa če v gozdu tisti trenutek ni nobenega, ki bi to slišal...Ali dejansko pride iz padca drevesa zvok, ki naj bi ga slišal, če bi bili tam?:\


Mislm, kakšno vprašanje, kaj pa če vidiš, kak drevo pade, pa si gluh, ali pa imaš glasno musko iz walkmana, pa ne slišiš padca drevesa? Če nečesa ne vidiš ali ne slišiš še ne moraš trditi, da ne obstaja. Nekateri gredo celo tako daleč, da zanikajo celo tisto kar vidijo in slišijo in pol se zgovajajo na neke filozofske nauke :(

Poldi112 ::

Vse je odvisno od pristopa. Recimo ce zvoka ne slisis ga za tebe ni. Zvok sicer obstaja, ampak ne za tebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

neoto ::

Če bi živel v svetu igre GTA, kjer se ti avti pojavljajo iz nikoder direktno za tvojim hrbtom in podobno, potem bi se lahko začel kaj takega spraševat... :D

turok ::

Ja sej poldi...lih to sem hotu povedat ja.....
Life is life .... na na na na na

Thomas ::

> Zvok sicer obstaja, ampak ne za tebe.

Vsak zvok na Zemlji (zate) obstaja. Vsaj kot termični šum. Karkoli rečeš, kakršenkoli zvok že povzročiš, za vedno - vsaj dokler bo vesolje - bo postal del termičnega gibanja molekul. To se nikoli ne poleže. Cicerovi govori v Senatu so še v njem. Tudi budaljenje Hitlerja v Muenchnu in rjovenje dinozavrov. Vse to.

AndrejS ::

Kakšno vprašanje , takšen odgovor. Zvok je tam , ker je tam tudi kakšna žival, ki sliši to padanje drevesa!

turok ::

Thomas...A to je dokazan da je zvok če tebe ni oziroma nobene žive duše ,ki bi biu sprejemnik?
Sej vem da je bluz no, sam vseen...?
Life is life .... na na na na na

whatever55 ::

Turok, samo že v samem vprašanju je omenjeno, da nastane zvok tako, da je jasno da zvok je bil kljub temu, da ga ni noben sprejel.

turok ::

Ja ampak dejansko ga zate ni...(ne obstaja-in ne v smislu fiziološkega pojava)
Life is life .... na na na na na

OwcA ::

Če že hočeš bolj "filozofski" odgovor, ustvariš potencial za obstoj tega zvoka. Četudi ga v trenutku nastanka nisi slišal, je nastala informacija, ki ti bo vedno dostopna.
Tako, kot če ti poštar dostavi pismo v nabiralnik. Ni ti ga treba treba odpreti in pisma vzeti, ampak čakalo te bo do britkega konca.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

whatever55 ::

Hm v bistvu fizično vpliva na okolico, saj valovanje zvoka vpliva na pretok atomov v zraku verjetno ali pa kaj takega.

turok ::

Skratka...ta tema je bla sam za bluzenje
Life is life .... na na na na na

whatever55 ::

Turok lepo, da si to temo odprl saj zdaj lahko rečem, da ima prav vse kar se zdodi razlog, da se zgodi, tako da v življenju ne morete nič narediti "narobe", saj so na vas vplivali nekateri dejavniki in to tudi z razlogom, vam v prid ali ne.


Evo filozofija življenja.

jype ::

V Monkey Island 2 prides na otok Dinky, kjer je Herman Toothrot, ki te vprasa:

If a tree falls in the jungle and nobody is around to hear it, what colour is the tree?

Pravilen odgovor je seveda (prosto po Schroedingerju) "All colours".

Stepni Volk ::

Turok - to je tema za amatersko bluzenje... :)

Zgodovina sprememb…

PersonaRudis ::

Mene pa je vedno zanimalo, kero je najbolj eksotično mesto kjer je bil moj najbolj avanturisični atom. :D Sam zares. Kake ideje... Bi lahko mel v sebi kaki atom recimo iz Sonca?

Golden eye ::

Turok - to je tema za amatersko bluzenje... :)


ktera kajla :D

whatever55 ::

Ne vi čez našga bozga turoka. Če ne zna razmišljat še ne pomeni da je slab človek.

:D :D :D

turok ::

Sploh ne veste u čem je fora...Čist vsak se začne kregat s to temo, jest se pa smejem ker že na začetku vem da bo tko...Ker je bluz tko da, skor vsak pade na foro.Sej vsak otrok dejansko ve da zvok obstaja...Lol


"Turok - to je tema za amatersko bluzenje... :)"
Lol, a bluzenje je lahko še kej druzga al kaj...Aja sej res, lahk mi daješ ene zajebane izraze pa tema ne bo amatersko bluzenje ampak bo....
LOL kero kajlo si mi dau stari...

V tem primeru sem biu z mislimi pred vami maticmlakar iz loške doline...
Pa da ne bom še kej druzga reku Matic Mlakar...nisi sam ti mene spoznal na morju...
Life is life .... na na na na na

Thomas ::

> Bi lahko mel v sebi kaki atom recimo iz Sonca?

Atom, ki je bil še pred enim mesecem na Soncu?

Imaš.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150008 (38404) gruntfürmich
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769430 (8410) Trancedeejay
»

Par vprasanj

Oddelek: Loža
442301 (1443) iggy
»

doplerjev pojav

Oddelek: Znanost in tehnologija
232592 (1992) Person
»

Speed of Gravity - again! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19613923 (10321) Thomas

Več podobnih tem