» »

Ali obstaja zvok v gozdu, če nobenga ni tam?

Ali obstaja zvok v gozdu, če nobenga ni tam?

1
2
3

BlackHole ::

LOL, a pol če jaz zamižim, bo vse okrog mene nehalo obstajat? Pa ne rečt, da ja, še vedno bo vse obstajalo, samo jaz tega takrat ne bom videl. Isto je z zvokom, zvok je tam, vendar ga pač nihče ne sliši, enostavno, ni treba nič bluzit.
LP Marko

tx-z ::

Še zmer boš vidu. Zamiž pa poglej u sonce ;)
tx-z

BlackHole ::

Ok, potem si pa pokri oči z rokami.8-)
LP Marko

SodVina ::

A vgasne lucka, ko zapres hladilnik? :D

Golden eye ::

Sodvina: A vgasne lucka, ko zapres hladilnik?


JA ugasne! Sem dal kamero noter pa se je ugasnila lučka!

SodVina ::

Kaj pa ce ni nobenega prejemnika not?

Thomas ::

Potem pa opaziš, da je hrana malo hladnejša, ker je v hladilniku tema in nobena lučka ne gori.

jype ::

Mal off topic, ampak zabavno...

Fajn dokaz, da nic ni hitrejse od svetlobe, podaja fortune:

Nothing is faster than the speed of light.

To prove this to yourself, try opening the
refrigerator door before the light comes on.

acheron ::

A če ti govoriš pa ni nikogar ki bi te slisal tud zvoka ni? :D

tx-z ::

Fajn dokaz, da nic ni hitrejse od svetlobe, podaja fortune: Nothing is faster than the speed of light. To prove this to yourself, try opening the refrigerator door before the light comes on.


kaj pa pr ns k je stikalo uničeno, pa rab kkšno sekundo al pa 2, da pržge lučko?:\
tx-z

turok ::

acheron

ja ti si ta k boš slišu...noben drug te pa ne bo:D
Life is life .... na na na na na

jype ::

zigam: to je pa ze za v uno revijo, kva je ze... Misteriji!

acheron ::

Drevo bi tud slišalo samo sebe. če bi lahko. :D

turok ::

AAA...sej ressssssss
Life is life .... na na na na na

Nejc Pintar ::

sicer nisem bral cele teme, ampak je pa približno tako kot s tistim o jaju v hladilniku, ko je hladilnik zaprt je lahko jajce kjerkoli v hladilniku, vendar ko ga odpremo je 100% na isti poziciji kot prej
Lahko je biti prvi, če si edini!

Stepni Volk ::

jype - v "Misterije" raje ne... se bodo vsi bralci zaciklali in potem jih bo potrebno resetirati... prekleto veliko breme za davkoplačevalce...

Hmm... podvpračanje... če računalnik, ko nikogar ni tam obračuna davek... ali ga moraš potem plačati?

cbelica ::

A vgasne lucka, ko zapres hladilnik? :D


lol, pri meni se pa ni ugasnila... je neka napaka (ocitno ko so stikalo motirali - vrata se sploh ne dotaknejo stikaka, ko zapres) in se po defaultu sploh ne uganse... sem moral 'mod' napravit, da se ugasne:D :D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

turok ::

Stepeni volk...

To sploh ni primerjalno vprašanje...btw
Life is life .... na na na na na

frenk ::

ne mormo vedt al zvok je al ne...lahko le predvidevamo...ampak glede na to da ne poznamo vseh naravnih zakonov, predvidevanje ni 100%...lahko rečemo samo da je verjetnost, da zvok je, zelo velika;)

turok ::

tako se govori frenk...:D :D :D
Life is life .... na na na na na

BigWhale ::

Kaj pa ce drevo pade na luni?

Thomas ::

Če drevo pade na Luni, kjer ni zraka, gre zvok samo po litosferi Lune, ne po atmosferi, ki je preredka.

Ja no, mau gre tud po Lunini atmosferi. Slišiš, kako te (me) Luna trka?

Tarzan ::

Jaz te ne vidim, torej tudi ti mene ne moreš!
Ti mojega posta ne bereš, tako da tudi jaz tvojih ne morem?
Don't think so...
Drugače pa,... tudi veverice slišijo, mar ne? ;)

jype ::

To verjetno pomeni, da ce v vesolju (vakuumu) udarjas skupaj z zeleznima palicama, energija, ki se obicajno sprosti ob trku v obliki valovanja zraka (torej zvoka), ostane v palicah (no, razen kar se je prenese v tvoje roke, recimo).

Se pravi je veliko bolj energetsko potratno udarjat s palicami na zemlji, kot na luni. Dajmo bit ekolosko osvesceni in od zdaj naprej demonstracije prirejat na luni, kjer bo druze plavi lahko po glavi udarjal veliko bolj ucinkovito (z energetskega stalisca).

Pa se slisalo se ne bo krikov, ceprav bodo ljudje tam.

Thomas ::

> To verjetno pomeni, da ce v vesolju (vakuumu) udarjas skupaj z zeleznima palicama, energija, ki se obicajno sprosti ob trku v obliki valovanja zraka (torej zvoka), ostane v palicah (no, razen kar se je prenese v tvoje roke, recimo).

Ne.

Palici se segrejeta in izsevata toploto v Vesolje. Če ne gre od njiju zvok, gre pač EM valovanje.

jype ::

Ja, ampak EM valovanje se manj izgublja, kot valovanje atmosfere. Bolje se ga da ulovit.

Thomas ::

Ja, ampak tudi v atmosferi gre večina energije ob udarjanju dveh železnih palic skupaj v toploto - in nato v EM.

Zvok zamre v termičnem šumu že po parih sekundah, največ kakšni minuti.

EM pretežno uide iz Zemlje subito, toplota pa čez noč. Mrzla zima Vesolja sesa vsakršno energijo iz nas. :)

jype ::

Kaj pa ob udarjanju lesenih palic?

tx-z ::

Sj v vesolju ni popolnga vakuuma, še zmer so kkšni atomčki česa:\
tx-z

Thomas ::

Isto. Mehanična energija mišic ob udarcu bifurcira - se razdeli v dva toka - in potem se zvočni in toplotni tok spet zlijeta v EM reko, ki se izliva v Vesolje, z delto v zgornji atmosferi.

Lahko bi narisali zadevo kot potoke, reke, mlake, studenčke, tokove in protitokove. Izvira sta dvoja. V Soncu in v supernovah, 5 milijard let nazaj. Pa še iz oddaljenih zvezd curlja. Da bi se po kaskadah nazadnje vse vrnilo v morje (je Vesolje; zelo prazen in mrzu prostor).

Stepni Volk ::

Otroška logika: "če sem skrit pod oddejo, ne vidim nikogar. Torej tudi drugi ne vidijo mene."

Zato je otroke tako lahko najti, če se skrivajo.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

To je antropološko pojasnilo začetnega "problema". Namreč, da je problem v človeških glavah, zaradi infantilnega sindroma: "Če ne vidim, potem ni!".

Ja, tole si dobro izpeljal, Stepni Volk!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

"Ce ne vidim, potem ni"

To morda velja za nekatere otroke ali pa je urbana legenda. V to me je prepriceval tudi kolega. Pri njegovem otroku si res dobil obcutek, da je stvar taka.

Ce jaz Jakobu skrijem daljinca od TVja pod odejo, ga odnesem stran, pred njega stresem kup kock in ga zamotim za nekaj casa, bo ob prvi priliki potegnil odejo iz kavca, splezal na kavc, prijel daljinca, ga zabrisal po tleh, da padejo ven baterije, jih pobral in se sel ves vesel igrat z baterijami.

Teorija, ce ne vidim, potem ni, se tudi slucajno ne obnese, ne zdaj ne pred nekaj meseci nazaj. Pa sem si zelel, da bi se. :))

Stepni Volk ::

Citiram: " Zato je otroke tako lahko najti, če se skrivajo."

Samo ne mi zapisat, da se ti je sin tako dobro skril, da ga ne najdeš več in to pri 6 mesecih8-O .

Zgodovina sprememb…

aambro ::

Zvok obstaja, vendar so vsi ljudje na tem svetu, ki ga niso slisali, prepricani, da ne obstaja. V tem je zalost. Ne dobesedno. V asociaciji.

mitja_i ::

"Ce ne vidim, potem ni"
To je Adams dobro obdelal v Štoparskem vodniku po galaksiji.

Mam pa še eno iz Simpsonov:
"Kako se sliši plosk ene roke?"

To je pa res super tema! A dokler ne napišem posta ta obstaja? Vsaj v moji glavi??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

OwcA ::

Mam pa še eno iz Simpsonov:
"Kako se sliši plosk ene roke?"

Em, to je pravzaprav budističen (mislim, da zen) koan. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

> Mam pa še eno iz Simpsonov:

> to je pravzaprav budističen (mislim, da zen) koan

Plagiatorji teli holivudarji, plagiatorji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeebs ::

Kero blesavo vprašanje. :\ Walda da nastane zvok tud če ni nobenga tam. Oziroma je zvok vedno tam, saj med drugim slišimo lahko veter... Upoštevat pa moramo tudi, da obstaja zvok, ki je izven slušnih zmožnosti človeka.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Thomas ::

> Kero blesavo vprašanje.

Se ne morem bolj strinjat. Ponovno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sinko999 ::

Zvok seveda je, samo pač noben na posluša, tako da ...
Ni? ni ve?no !

Tic ::

V bistvu ne.

Pride le do fizikalnega pojava, ki mu človek pravi zvok.
persona civitas ;>

RokX ::

se ena srednješolska:
Ali je mapa res rumena ali jo samo mi vidimo rumeno, zaradi naših čutil? :D smeh

Če te nobene ne vidi ne obstajaš.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

gzii ::

Del energije, ki se je ustvarjala (spreminjala) z padcem (sprememba višinske razlike), se je pretvoril kot zračno valovaneje (vzburkanje zraka), to človeško uho zazna in človek opisuje to , kot zvok.
Resonanca zraka je torej bila tam, zvoka pa ne, ker ni bilo ušesa, ki bi to zaznalo.

Thomas ::

Zvok je nihanje zračnih molekul. To je bilo, pa če si ga ti zaznal ali pa ga nisi.

Kakšen subjektivizem - huh!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Ali je mapa res rumena ali jo samo mi vidimo rumeno, zaradi naših
> čutil? [:D] smeh

To vprasanje bi bilo bolj smiselno v stilu: ali vsi rumeno vidimo enako? :)


V gozdu ni zvoka, ce tam nic ni. Se pravi, tudi gozda ne :P

Tic ::

To vprasanje bi bilo bolj smiselno v stilu: ali vsi rumeno vidimo enako? :)

To glede barv, za črno in belo znam dokazat, za ostale pa malo tezje.
persona civitas ;>

Thomas ::

Bi moral biti dober fiziološki razlog, da bi bila tvoja modrina drugačna od njegove. Tega ni videti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> Ali je mapa res rumena ali jo samo mi vidimo rumeno, zaradi naših čutil? smeh

Vprašaj enega, ko je farbnblind, če je res rumena.
Vse je za neki dobr!

Myth ::

Mater ej.... te pa to odgovorite, ko ste tak 'brihtni. :D

Kolikokrat vas zgazi vlak, ki pelje z svetlobno hitrostjo, okoli Zemlje (torej po ekvatorju), vi pa greste preko tirnic??

Al pa... koliko zrn (koruze recimo =) ) je vsega skup na šahovnici, če daš na prvi kvadrat 1 zrno, na drugi 2 zrni, na tretji 4 zrna, na četrti 16 zrn, etc?

da vas vidimo. >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150009 (38405) gruntfürmich
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769430 (8410) Trancedeejay
»

Par vprasanj

Oddelek: Loža
442301 (1443) iggy
»

doplerjev pojav

Oddelek: Znanost in tehnologija
232593 (1993) Person
»

Speed of Gravity - again! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19613923 (10321) Thomas

Več podobnih tem