» »

Par vprasanj

Par vprasanj

ajin ::

Osebno me fascinira zvok cricka. Nekako mi je vsec, tisti obcutek ki se mi ustvari v usesu, in posledicno tudi cutim, kako mi zvok prodira v mozgane, nevem kot da se povezem( pac osebna izkusnja radosti katero dozivljam ob poslusanju) in ni pri vseh isto, vsak cricek ima poseben svojsten zvok, eni mi ugajajo, drugi ne.

Prvo kar me zanima je, kaksna je frekvenca tega zvoka. Kje bi lahko nasel ta podatek? Bral sem kako cricek ustvarja ta zvok, a nisem zasledil kaksne so frekvence. Torej kaj vi mislite o tem?



AJa, pa se nekaj bi vprasal. Enkrat na oblacen dan, sem zaznal v zraku majhne iskrice, kot statika, ki pa je zgledalo kot dez. Padalo je z neba in nebo je bilo polno te statike, majhnih iskric ki so padala v smeri y osi. Opazil sem, da to ni samo ob taksnem vremenu, ampak tudi ko je soncno, ceprav ce je premocna svetloba je problem, videti, a se da. KAj to je ?


IN se nekaj, zanima me na kaksnem principu delujejo tiste naprave, ki odpirajo avtomatsko vrata. Ko stopis v neko doloceno razdaljo, se ti odprejo vrata.

Vprasanje je, ali ta naprava oddaja zvok? Kaksna je frekvenca te naprave?


Hvala!

Kaličopko ::

freak>:D

marnit ::

ajin: Tisto drugo pa mene sumljivo spominja na svetleče muhe (nič nevarnega) ali pa imaš povečan pritisk v očesu (nevarno). Čeprav si težko točno predstavljam za kaj bi šlo, je to edina asociacija, ki jo dobim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

jvolk ::

Tiste naprave za odpiranje vrat imajo v sebi sprejemnik in oddajnik. Ponavadi uporablja frekvence tam okoli 10GHz. Pač oddajnik odda signal, si se od tebe odbije in sprejemnik ta signal zazna oz. zazna spremembo signala. Ok to je dokaj enostavno razloženo.

MihaFirst ::

se z loup-om kr strinjam da se zadeva dogaja pri tebi, na pa ko dežek pada al pa travca raste... :\
www.gamma.si

ajin ::

Tiste naprave za odpiranje vrat imajo v sebi sprejemnik in oddajnik. Ponavadi uporablja frekvence tam okoli 10GHz. Pač oddajnik odda signal, si se od tebe odbije in sprejemnik ta signal zazna oz. zazna spremembo signala. Ok to je dokaj enostavno razloženo.



Najlepsa hvala. Torej 10GHz, kaksen zvok bi potem to bil? Ali je mozno da bi to frekvenco slisal kot zvok? Receno je da lahhko slisimo do 22kHz, kar je visje je ze ultrazvok. TI pa pravis da je to 10GHz. PO tej logiki, potem človek nikakor ne more slisati to. Samo se ne morem strinjati z s tem, ker imam Izkusnjo.


Tisto drugo pa mene sumljivo spominja na svetleče muhe (nič nevarnega) ali pa imaš povečan pritisk v očesu (nevarno). Čeprav si težko točno predstavljam za kaj bi šlo, je to edina asociacija, ki jo dobim...


Prijatelj, pocenjujes me, in to ni lepo. Vsekakor ne gre za nobene svetlece muhe, ker prvic jih ne more bit polno nebo. Dobro vem kaj sem videl in imam toliko razuma da znam razlikovati.
LAhko ti narisem, ali bolj podrobno pojasnim. Najboljsa primerjava je ce recem da je kot dez, samo da so majhne iskrice, kot statika, ki padajo z neba so skupaj, kot urejenost, a je med njimi tudi prostor. Prav taksne sem videl, ko je bilo oblacno. POdnevi pa se tudi vidi, saj nisem edini ki je to videl. MOj prijatelj je videl, in to podnevi ko je soncno, pravi da je to skos prisotno na nebu. VErjel sem mu, in potem sam imel izkusnjo samo ko je bilo oblacno. Tako sem sam dobil potrditev, prav taksno je kot je opisal. V resnici, sem preprican da lahko to vsak vidi, samo zazreti se mora v nebo, in gledati "skozi nebo", hm tesko pojasnem, mogoce kot strmeti v nebo, gledati z perifernim vidom... Nevem, samo gledati je treba. POleg tega pa je na nebu se nekaj, in kaze se kot majhni prozorni krogci ki se gibajo sem ter tja, ali bolje kot hitro gibajoce se sledovi le teh. Jaz sem jih poimenoval krogci, ker ne najdem drugacnega izraza, tesko je opisati. Teh je tudi ogromno in so drug zraven drugega, enkrat sem jih gledal in se mi je zdelo da jih je na milijardo. Te sem opazil samo ob soncnih dnevih. Enkrat sem jih tudi opazil v ucilnici, ko sem poslusal predavanja, namrec sonce je bilo in je svetloba padala ter jasno osvetljevala prostor. TAkrat sem videl da je to prisotno povsod.


Mislis, sem prvo da je nekaj na mreznici mojih oci, in nevem nisem preprican, a je zelo zanimivo. Nisem edini, ki sem to videl, videli so tudi drugi.

Predvsem pa me zanima ta statika na nebu.

Kaj menite?

IN prosim ce lahko, mogoce kdo kaj ve, glede crickov in frekvence katero oddajajo.

Najlepsa hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

MihaFirst ::

Mislis, sem prvo da je nekaj na mreznici mojih oci, in nevem nisem preprican, a je zelo zanimivo. Nisem edini, ki sem to videl, videli so tudi drugi.


še nikoli nisem niti slišal za to... :\
www.gamma.si

Poldy ::

Prah?

jvolk ::

@ajin
Najlepsa hvala. Torej 10GHz, kaksen zvok bi potem to bil? Ali je mozno da bi to frekvenco slisal kot zvok? Receno je da lahhko slisimo do 22kHz, kar je visje je ze ultrazvok. TI pa pravis da je to 10GHz. PO tej logiki, potem človek nikakor ne more slisati to. Samo se ne morem strinjati z s tem, ker imam Izkusnjo.


Ja prav maš. Človek sliši od ~20Hz do ~20kHz. Nekateri več, nekateri manj.

Aja, in ti praviš, da si slišal 10GHz?

ajin ::

Prah?


Ne, ni prah, vem kako zgleda prah.

Bele migetajoce se krogi. Recimo kot da pustijo sled v zraku, ko se premikajo, in dejansko vidis samo njihovo migetanje. JIh bom dobro pogledal in preucil. Kar pa se tice tiste statike na nebu,hm zal mi je samo ker zdaj nisem dolgo opazoval, moram si vzeti cas in gledati. IN verjetno moram imeti spocite oci. Resnicno me zanima kaj je to?

ajin ::

Aja, in ti praviš, da si slišal 10GHz?


JAz pravim da sem slisal to napravo, ko sem prisel v njen domet. Ko sem vstopil v njen domet je sem zaznal visoko piskajoci zvok. Ko sem se oddaljil, je nehalo. In ne slisim vedno, samo so doloceni trenutni, ko slisim, in tocno na istem mestu, torej ko pridem verjetno na ta domet, te naprave.


Mogoce je podobno zvoku televizije, tudi ona oddaja, ko se prizge. Samo verjetno je to na dometu normalnega sluha. Recimo sprehajam se po cesti in grem mimo stanovanjske hise, mimo okna nekoga, ki gleda tv, in slisim zvok tv. Ali pa sem v sosednji sobi, ter oce prizge tv, ter zaznam to v usesih, ko se prizge. Visok piskajoc ton.

IN enkrat sem slisl netopirja, kako krici, ko je letel mimo mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

R33D3M33R ::

No, za to bi tudi jaz rekel da je cvetni prah...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Mate ::

Dolgo je že od tega, ko sem nazadnje napisal kakršenkoli odgovor na Slo-techu, pa naj bo tole prvi po dolgem času.

Najprej, zvok je povsem drugo valovanje kot elektromagnetno valovanje, kot je tisto od radijskega sprejemnika ali pa svetloba. Zvok je valovanje na osnovi gostega in redkega zraka in je kot tako longitudinalno. Elektromagnetno valovanje pa je valovanje električnega in magnetnega polja in je v večini medijev transferzalno (pravokotno na smer širjenja). Da bi lahko slišal "zvok" elektromagnetnega oddajnika za omogočanje dostopa, je torej povsem nemogoče.

Je pa povsem mogoče, da se to dogaja v domišljiji.
Hum?....

msms ::

Ajin jaz tudi to na nebu vidim včasih, pa nevem kaj je. Težko je to opisat, milslim pa da ni cvetni prah.

ajin ::

Zvok je valovanje na osnovi gostega in redkega zraka in je kot tako longitudinalno. Elektromagnetno valovanje pa je valovanje električnega in magnetnega polja in je v večini medijev transferzalno (pravokotno na smer širjenja). Da bi lahko slišal "zvok" elektromagnetnega oddajnika za omogočanje dostopa, je torej povsem nemogoče.



JAz temu recem zvok, ker jasno slisim to v sebi. ZAkaj bi le to bilo nemogoce, ce le to deluje na 10 Ghz, mar ne obstaja neka moznost da jaz to zaznam, in moji mozgani to intpretirajo tako da slisim visok piskajoc ton. Ni nujno da to sprejmem preko usesa. Imam izkusnjo, iscem teorijo za njeno potrditev. Imam eksperiment, rabim razlago le tega.

LAhko bi rekel da sem sprejel dolocen kvant elektromagnetnega valovanja, ter to intepretiral kot zvok; kajti slisal sem visok piskajoc ton.



AH, prosim uporabite malo svoj razum, ni cvetni prah ok, to razlikujem.
Msms; ce si videl potem ves o cem govorim.

MihaFirst ::

Jst sm zadnjič slišal, kako pršice pojejo Đingl Bels...

Ajin, če res misliš, da nisi norc, potem ti ostane sam še to, da si s planeta Kripton. :\
www.gamma.si

whatever ::

Lahko da imaš iluzije zvočnega zaznavanja oz. prisluhe. Ti so lahko znaki psihične bolezni, a če nimaš drugih težav oz. prisluhi niso moteči, se ne sekiraj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

delfinus ::

Mal izven tehnicnega odgovora na vprasanje; mene crickov zvok fascinira iz cistega psiholoskega razloga, ki izvira iz otrostva in to je, borovci, bungalov in cricki, ki rozljajo, ter asociacija na otrosko brezskrbnost. Se danes to blagodejno vpliva na moje pocutje, torej + zvok.

Freezy ::

Hmmm... mene tut črički na nek način fascinirajo, zato ker jih na eno uho slišim na drugo pa ne.

Nejc Pintar ::

Tiste iskrice so ponavadi vidijo zaradi nečistoč v očesni tekočini.
Lahko je biti prvi, če si edini!

ajin ::

Lahko da imaš iluzije zvočnega zaznavanja oz. prisluhe. Ti so lahko znaki psihične bolezni, a če nimaš drugih težav oz. prisluhi niso moteči, se ne sekiraj.


Hm, vem da je moznost prisluhov, in prisluhi so nekaj običajnega,kar se dogaja vsem. Ampak v tem primeru, vem da ne gre za prisluh, ker vsakokrat ko sem sel mo te naprave, sem le to zaznal. Do je prislo cisto spontano, med sprehajanjem sem to zaznal. Opazil,sem da je verjetno tudi odvisno od mene, v resnici odmojega notranjega stanja, in dojemljivosti, ki je pogojena s tem. Ce sem se vrnil na tisto doloceno razdaljo je spet piskalo. Ko sem sel naprej, torej izven dometa, nisem slisal, ko sem prisel v blizino sem slisal, tukaj je razvidno da ni slo za prisluhe, temvec nek pojav. Slisal sem ta zvok; in je kot visoko piskajoci ton.


@Edward : Prosim,ce bi menil, da je nekaj narobe z menoj, potem bi poiskal ustrezno pomoc. Verjamem da ti nisi verodostojen za postavljanje diagnoze. Nekaj sem vprasal, in ce nisi zmozen odgovoriti, potem bi te prosil da se vzdrzis svojih komentarjev. Ce pa je to vir tvojega zadovoljstva, potem pa nadaljuj in uzivaj.



Tiste iskrice so ponavadi vidijo zaradi nečistoč v očesni tekočini.


Povej, mi si opazil kdaj statiko? No, a mi bos rekel, da je to odraz necistoc v ocesni tekocini?

Torej,to ni to.





Prosimi ce mogoce kdo ve kaj o frekvencah crickov.

lp
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Nejc Pintar ::

Možno je tudi da kaka zadeva na vezju piska, možnosti je miljon.
Nisem videl ravno te tvoje statike, sem pa že videl razne sorte pikic ki so letale sem in tja.

Sicer pa ti predlagam da nehaš brati revijo misteriji in se vrneš na realna tla. Vsekakor si se že precej na bolje spremenil odkar smo spremljali tvoje zadnje teme na forumu.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Aljo1 ::

verjetno na vratih slšiš kak cenen napajalnik (switch). Poskusi z kakšnim napajalnikom od prenosnega računalnika ali podobno.

ajin ::

Možno je tudi da kaka zadeva na vezju piska, možnosti je miljon.


Potem pa vsako ta naprava ima neko pomanljivost. Danes sem spet to zaznal, ko sem sel mimo te naprave. Menis da je nekaj bilo narobe z vezjem? Ah...

Dobro, nisi videl, jaz pa sem, kako potem lahko govoris kaj je bilo in kaj ni bilo? In ne berem misterija. A te zanima kaj berem? Ti podam literaturo, pa jo preberi potem pa sodi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

blackmumba ::

Tudi jaz včasih slišim ugasnjen TV, ki je na stand-by-u. Če ga izklopim iz elektrike piskanje utihne. (duševna bolezen na elektriko :)
Ko sem bil še v gimnaziji se spomnim, da me je motilo, ko je bil TV celo šolsko uro na stand-by. Sošolci tega niso slišali.

Tudi tiste pike vidim če se konkretno zagledam v nebo in nekaj časa gledam. O tem sem tudi že razmišljal kaj bi lahko bilo in sem si to razlagal kot prašni delci v očesu. Zgledajo kot mali spermiji ki skačejo levo in desno ampak če pogled premakneš izginejo. Iz tega sklepam da so to kakšni miniaturni prašni delci, ki so v zraku in se prilepijo na očesno površino. Vidiš jih samo če se skoncentriraš in ne premikaš pogleda drugam.

Upam da boste odkrili znanstveno razlago kaj to je :D
LP

Nejc Pintar ::

Jap, ugasnjen TV se dostikrat sliši. So pa to frekvence malo nad 20kHz.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pouh ::

Js televizije ne slisim (staro pa sem; mogoce zato, ker je bila katodna).
Zelo pa slisim polnilec od mobitela. Npr. ko se mobitel polne slisim kako se zvok prekinja, ko pa telefona ni gor se pa ne prekinja.

A. Smith ::

Zvok, ki ga slišite v elektronskih napravah prihaja iz visokofrekvenčnih transformatorjev. Povzroča ga vibriranje ovojev, pri nizkofrekvenčnih transformatorjih pa tudi vibriranje lamel v jedrih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Čričkanje.

Zvoke površno ločimo v tri skupine: Pisk, glas, šum. Pisk je zvok ene same frekvence, glas iz glavne (višina tona, ampak "glavnih" je lahko tudi več) in višjeharmonskih komponent (barva zvoka) ter šuma, ki predstavlja nek (lahko zvezen) pas v frekvenčnem spektru in je najbolj moteč.

No, recimo da spada zvok črička pod glas. Ampak spet se ta glas (njegova sestava) spreminja glede na čas in prekinja.

Skratka, imaš en kup različnih frekvenc, ki se skozi čas spreminjajo, ti pa sprašuješ po eni sami. Upam, da zdaj razumeš, zakaj je bilo tvoje vprašanje absurdno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

siegmund ::

@-Lan-:
Tele pike so pomoje privid. Zadnjič sem jih tudi sam izkusil, sicer popolnoma trezen, da ne bo kdo začel s kakšnimi teorijami...
Predvidevam da zarad utrujenosti.
And now for something completely different...

iggy ::

@ajin: Welcome back >:D

Mislim da starejši uporabniki še pomnimo najbolj znano temo v slo-techovi zgodovini.
Hey, you're fat!

MihaFirst ::

tisto o 50-letih laži - Nismo sami? :D
www.gamma.si

V-i-p ::

Trenutno se mi ne da o ničemer debatirat, rekel bom samo o tistem glede TV-ja. Z bratom sva imela ko sva bila še mlajša sosednji sobi. Ko je on imel zaprta vrata, da se v sobo ni nič slišalo in videlo, TV pa na mute, sem jaz to vedel vedno ko sem šel mimo njegove sobe. Zmeraj sem slišal ta zvok, da sem takoj prepoznal da je to TV in ko sem pogledal v sobo, se nisem nikoli zmotil :) Če zvoka nisem slišal, sigurno ni imel prižganega TVja...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MihaFirst ::

joj, televizijo slišim tut jst... s starostjo pa tega ne čuješ več... v smislu unga muskuito zvonenja. seveda lcd-ji ne piskajo :D :D
www.gamma.si

ajin ::

Imam se eno vprasanje.

Ali mogoce kdo zna zelo zelo zelo dobro uporabljati 3d MAYA, za animacije?

lymph ::

Odvisno kaj je zate zelo zelo zelo dobro...
"Belief is immune to counter example."

Roadkill ::

Tudi tiste pike vidim če se konkretno zagledam v nebo in nekaj časa gledam. O tem sem tudi že razmišljal kaj bi lahko bilo in sem si to razlagal kot prašni delci v očesu. Zgledajo kot mali spermiji ki skačejo levo in desno ampak če pogled premakneš izginejo. Iz tega sklepam da so to kakšni miniaturni prašni delci, ki so v zraku in se prilepijo na očesno površino. Vidiš jih samo če se skoncentriraš in ne premikaš pogleda drugam.


To so nečistoče v očesu. Vidi jih lahko vsak, opazi jih pa ne vsak.Recimo če pripreš oko in pogledaš v luč. Ravno toliko da pride kaj svetlobe skozi. Potem vsake toliko zagledas kako smetko ko mimo priplava.
So pa zabavne, če nimaš nič za počet. Vse kar rabiš je dovolj svetlo površino za gledat.
Meni zgledajo kot kake enocelične črvaste živalce. Še tko kul se premikajo, ko premikaš uč. :)

ajin je seveda prepričan, da je to "statika" ki "pada z oblakov".
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

bluefish ::

ajin: malo bolje povej za kakšno animacijo se gre.

ajin ::

ne ne roadkill, to kar sem rekel je nekaj drugega, Ko recem statika ne uporabljam metafore, ampak to dejansko je statika. Videl sem elektricne iskrice, kot statika ob oblacnem dnevu, ki je padalo vodoravno iz neba, kot dez. Le to pa je videl tudi prijatelj ampak ob soncnem dnevu. Torej to statiko, "elektricni dez"

ajin ::

BlueFish: Lahko ti vse pojasnim, samo ce si resen za sodelovanje, namrec rabim nekoga, ki se res dobro spozna na 3D MAYO, torej da lahko resnicno izraza svojo kreativnost preko teh orodij v MAYI. Sam sem nekaj zacel in sem sam naredil najvec kladivo, ter tempelj, seveda po tutorialu, in nisem niti kaj veliko delal, a vseeno mislim se nekoc nauciti.

Gre pa za "pol abstrakcijo" ce se lahko tako izrazim


lp

bluefish ::

potem pa ne bo šlo :(

ajin ::

Odvisno kaj je zate zelo zelo zelo dobro...


Lymph: Hm, pol abstrakcija, + animacija soncnega sistem z veliko podrobnosti?

No ce koga resnicno zanima kaj vec o tem in je voljen poslusati naj mi prosim pise na : elekhaadonai@gmail.com

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

hamax ::

kako neki vodoravno pada iz neba?
nekak si ne morm predstavlat tega.
mogoce pa si narobe predstavlam pojem vodoravnega.

in ja ziher je to statika, ki nam jo vlada uspešno prikriva...

ajin ::

hamay odvisno kako gledas.

No potem pa navpicno , predstavljaj si dez ki pada, samo namesto kapljic so majhne iskrice.
ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

iggy ::

Ajin zaradi tega dežja, ki nam ga spuščajo zlobne vlade naj bi menda umrli celo 20 let prej, sem bral.
Hey, you're fat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618310 (14240) RejZoR
»

Težava procesor

Oddelek: Strojna oprema
192079 (1807) IvoJan
»

Radijski valovi zelo nevarni?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
404863 (3666) Okapi
»

Ali obstaja zvok v gozdu, če nobenga ni tam? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1027281 (5458) Nejc Pintar
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515501 (14027) Luka Percic

Več podobnih tem