» »

VPU Recover

VPU Recover

alkatraz ::

Zdravo!

Mam grafično kartico ATI R9200 in me iz iger kar naprej ven meče, na namizju pa dobim tole sporočilo



Pozkusu sm že zamenat driverje pa je isto, ma kdo še kakšno idejo? :'(

Hvala vsem!

TheJack ::

Maš grafično navito? Katero matično ploščo imaš?

alkatraz ::

Nimam nič navito konfiguracija je pa spodaj v podpisu...

TheJack ::

Hja, težko ti bom znal pomagat. VPU Recover opozorila ponavadi dobivaš če je sistem nestabilen, če je kartica navita, se pregreva, včasih se pojavi pri določenih igrah (San Andreas je znan primer), ATijeve grafične se ne razumejo prav dobro z Viinimi čipseti (jaz sem to opozorilo dobival pri KT266+R9000pro)...itd.

Morda je problem softverski. Pobrskaj malce po specializiranih forumih (Rage3D, Anandtech...).

Tudi pregrevanje kartice je realna možnost, še posebno če je pasivno hlajena (brez ventilatorja, le rebra) in ohišja nimaš dovolj prezračenega, oziroma če ventilator ima, pa je crknil.

alkatraz ::

Mislim da je hlajenje slabo, ker sem zdej naštimu dodatna 2 ventilatorja (zrak notri) in igram lahko nekaj dlje (GTA:San Andreas), vendar na koncu še vedno pride do iste napake. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alkatraz ()

Dr_M ::

izklop VPU recovery. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

A pride samo pri San Andreasu do napake ali tudi pri drugih igrah? Ker meni je tudi pri 9600pro SA ven metal VPU Recover, ampak je bil problem v igri, ne grafični. Je pa res, da so novi Catalysti potem napako popravili. Poskusi še z drugimi igrami.

Aja, če izklopiš VPU Recover pa pride do resne napake, ti ponavadi zašteka cel sistem.

Piksna ::

LP....nebi bilo slabo če probate z inštalacijo VIA HYPERION 4in1 DRIVERjev (www.viaarena.com)......morebiti bi odstranilo vašo težavo. LP
idem peške jebem bez greške

TheJack ::

VIA driverje na nForce ploščo?!

Piksna ::

se opravičujem...nisem niti gledal katera plošča je......ja no, pač najnovejše driverje za chipset....škodit ne more LP
idem peške jebem bez greške


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312503 (1782) dzinks63
»

VPU Recover????

Oddelek: Pomoč in nasveti
151676 (1334) fahrenGONE
»

Težave radeona z Viinim chipsetom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81890 (1818) TheJack
»

Nova graficna-po 10 minutah igranja zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
141255 (973) Geo
»

Crknil Radeon??

Oddelek: Strojna oprema
171523 (1244) Vlady

Več podobnih tem