» »

VPU Recover????

VPU Recover????

jurčk ::

A se mogoče komu sanja kaj bi blo lahk narobe:
vrže me vn iz špila in mi napiše tole
"VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphic driver comands..."
Mam grafično Radeon 9800Pro in pred kratkim sm naložu posodobljene gonilnike.
Help:\

bastadu ::

Hint: Vpiši napako v strica googla:\

jeryslo ::

Hint: tudi če boš to naredil ti bo zelo malo pomagalo, ker ima to sraje nešteto ljudi ( ja tudi sam sem eden izmed "srečnežev"). Pravzaprav sem rešil to napako tako, da sem znižal frekvenco delovanja jedra za nekaj mhz in glej ga zlomka, tega ni bilo več:) . Si mislim, ah potem gre pa za pregrevanje (na stock frekvenci, vem ja čudno) in jaz veselo grem v trgovino po hladilnik za grafo. Ga dam na grafo, prižgem računalnik, dam nazaj na prvotno frekvenco, grem igrat igro in seveda se pojavi tako "zaželena" napaka. Seveda mi ni nič jasno in takrat ni veliko manjkalo pa bi moj radeon priletel čez okno na cesto. Seveda sem se moralo potem sprijaznit, da bom pač igral igre na "odviti" grafi.;(

roli ::

VPU recover pomaga pri zmrzovanju grafe.
Torej namesto,da bi moral restartat mašino ti vrže iz igre.
Vsaj mislim,da je za to.

Mislim,da bo najbolje,da grafo malo odviješ.
Sam sicer teh težav še nisem imel ( radeon 9200 SE ).
http://www.r00li.com

flipflop ::

Sem imel isto težavo. Ko sem zagnal kak špil, mi je kmalu napisalo to. Na koncu sem le ugotovil, da je crknil ventilator na grafični. Kmalu zatem pa še grafična.:8) Radeon 8500LE.

zee ::

Med nastavitvami ATIjevih Catalystov je tudi možnost izklopa VPU recover.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mihec87 ::

Jst sm mel isti problem.Pol sn pa su pa v driverjih odkljukal prepare an error if Vpu recorver is activated,for submission.... in je pomagalo.Poskus pa poroci.

Gronder ::

Mislm da izklop te funkcije ni gut ideja. KEr ce ti to mece vn pomen da neki ni vredu in s tem k bos tist odkljukal ne bos resil napake.Pa po vsej verjetnosti ti bo pol namest da vrgl iz spila v winse celotna zadeva zamrznla in bos mogu resetirat.
Kako mas pa poskrbljen za hlajenje??MAs zadost svezga zraka v kisti??Da ti ni ksn ventilator crknu??Si grafo kej naviju??

DominusSLO ::

jurčk
Če je s prejšnjimi gonilniki delalo prav, jih daj nazaj...

mihec87 ::

V bistvu je blo tk da mi je vn vrglo sam pr enem dolocenem delu in sm v bistvu prej pred tem ze preigral 3 plate tam sn pol to odkljukal pol sn pa enkrat nazaj obkljuku pa sn igrco preigral do konca brez problema.

mrTwelveTrees ::

to se se dogaja včasih, v 75% je grafična
mel sem podobne probleme, zamenjal sem jo, in stvar dela bp

lp

jurčk ::

WoW to pa je reakcija :))
Fuuuuuuuuul lepo da se vas je tolk odzval...
No, prav ste imeli tisti ki ste krivili hlajenje - ventilatorčk je fuč, no ja sj je še v garanciji, se bo mogu MlacoM mal pokesat...
HVALA VSEM!!!
lp

Dr_M ::

no vidm da ste rasil zadevo, zato si bom mal sposodu temo...

stvar je taka. mam radeon 9500pro, ki dela normalno bp, dokler ne zacnem navijat.
problem je sledec. ce navijem samo za par mhz (npr 5, samo gpu ali samo ram), mi sistem takoj zasteka in mi javi pac tist vpu recovery shit.
sm pa uceri izklopu vpu recovery, rahlo navil zadevo in hitr zalaufu 3dmark 2003. vsi testi so sli cez bp, ampak takoj ko se je pokazal score, je sistem enostavno obstal in sledil je hard reset na tipki.
najprej sm sumu napajalnik (so bli tut artefakti med testi), zato sm ga zamenju, artefakti so zginl, ampak sistem se vedno zmrzuje. cudno da samo v 2d nacinu, v 3d dela bp.

se komu kej sanja?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

no, pa sm odpravu tezavo z zmrzovanjem sistema.
krivi so bli 5.2 driverji. z 5.3 dela use skup odlicno. sm ugotovu, da se graficna precej dobr navije :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

[-=Jaka=-] ::

S kerim programom navijate/odvijate graficne ? Da se jst probam mal odvit da vidmo ce se bo tezava resila :)
WW 3

fahrenGONE ::

Yep, nekateri modeli imajo tiste cenene ventilatorje ;( ... Meni se je ustavil in potem sem videl crne pike po ekranu, ker se je tako grelo, pa tudi po 'novih komponentah' je disalo, ker se je zacel lak topit ali kaj jaz vem kaj... LOL. :D Sam ni nic zamrznilo... Potem sem nabavil Arctic ATI Silencer 1 rev2 (za 9800 pro) in dela bp. Ce ima kdo od vas MSI Radeon 9800Pro in zeli namestiti ATI Silencer, potem mora prestavit vit crno zicko na sredino konektorja (kot ima original konektor - nimas kaj falit).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312505 (1784) dzinks63
»

VPU Recover

Oddelek: Pomoč in nasveti
91166 (1071) Piksna
»

Grozoviti problemi z Radeonom 9100

Oddelek: Pomoč in nasveti
7983 (802) NuclearSeaCow
»

pomoc pri navijanju Radeon 9000 pro AIW

Oddelek: Navijanje
251607 (1321) win64
»

Radeon 9100 in Call of Duty

Oddelek: Igre
151341 (1013) ŽirC

Več podobnih tem