» »

Nova graficna-po 10 minutah igranja zmrzne

Nova graficna-po 10 minutah igranja zmrzne

Geo ::

Vceraj sem dobil novo graficno Radeonn 9800 in zasteka po destih igranja DOOMa al pa typhoon rising, ce recimo zazeniem igrico igram
igro in po priblizni desetih minutah zmrzne, vem da za to ni kriva graficna. Ce
mogoce veste zakaj to dela mi prosim odgovorite, zdi se mi pa, da je kriv
napajalnik, ker je le 300w in gor je prikljucenih vse skupaj z ventilatorjem na
NB, CPU, graficni itd. 6 ventilatorjev.
SHIT!!! I did it again...

dxx ::

Zamenjaj napajalnik, potem boš vedel a je grafična ali ne. Pa dobr ljudje jst ne vem kaj ga še serjete s 300W noname napajalci, ni čudno da je tolk problemov s stabilnostjo.

Azrael ::

Kakšno matično imaš (oznaka)? Tem težavam je lahko kriva matična oz. manjko ali napihnjeni kondenzatorji na njej.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Geo ::

Jaz imam Abit IS7 :\ , kaj bi bilo kej boljs ce bi dal gor 400w napajalnik tudi no name:) .
SHIT!!! I did it again...

ČIP 008 ::

Pojdi v bios pa ji rukni AGP voltažo na ful oziroma 1.8v.

Dead_Eye ::

Pa dobr ljudje jst ne vem kaj ga še serjete s 300W noname napajalci, ni čudno da je tolk problemov s stabilnostjo.


Se ne strinjam. Če dela xp2000, ti4200, disk,... na 200W, mora delat kej več bp tudi na 300W. Do sedaj sem videl samo 1 primer ko je šel napajalnik in še ta zato, ker ni delal ventilator in se je pregrel.

Prej bi rekel da je problem z driverji ali pa se kej pregreva. Konec koncev je lahko tudi grafična slaba....
The one and only

Geo ::

Am z grafo nic ni nnarobe, ker v windowsih nikol ne ugasne, to se dogaja samo pri Doom 3 in tyhphoon rising, prej sm pa mel ti 4200 pa se to ni dogajal, bom poskusu Agp voltazo dat na 1.8 voltov. Zej pa se eno butasto vprasanje, a lahka zvisanje voltaze skodi ker racunaniku sej sm skor sigurn, da nemore bit nic sam vse en vprasam.:D
SHIT!!! I did it again...

profii ::

si šel z nvidie na atija?
jaz imam isti problem v ETju ko po ene 10 minutah zmrzne.

Geo ::

Sej sem tudi ugotovil problem... Ati ma v driverjih neko foro ,ki se ji rece VPU recover, in ta Vpu recover nekak resetera graficno kartico to je super ce je v windowsih ce si pa v igrci pa ni fajn verjetnbo treba dobit sam nove diverje pa bo.
SHIT!!! I did it again...

iro ::

Si ziher da se ne pregreva grafična kako maš urejen prepih v kišti?

ČIP 008 ::

Geo nima kaj bit ti samo daj voltažo AGP na 1,8 pa poročaj.

Dead_Eye ::

Am z grafo nic ni nnarobe, ker v windowsih nikol ne ugasne


To nima veze, v winsih ti lahko dela tudi če ni ventilatorja gor, pravzaprav moja ti4200 je delala še malo več kot 1 uro ET-ja :P

Glede ATI-ja pa sem imel neke čudne probleme s 9550, ki nikakor ni delala nobena igra na openGL, zmrznila kišta po največ 10 sekundah igranja, pa sistem je bil na novo naložen, najnovejši driverji(potem poskusil tudi iz orig. cd-ja...isto)... Potem sem dal noter mojo 4200, inštaliral nvidia driverje kar čez(brez uninstalla ati-jevih) - valda je vse delalo bp. In kar me je najbolj presenetilo, ko sem vstavil nazaj atija, še enkrat kar čez vse 3 driverje inštaliral iste najnovejše, je stvar začela delat. Now go figure.

Se mi pa zdi da sem pridobil enih 10 sekund igranja ko sem vklopil force z buffering in še nekaj trilinear - ene 2 kljukice pod openGL settings.
The one and only

Geo ::

Prepih je v kisti, odprta je pa se dva venta sta not, v glavenem prejle sm igral Doom 3 glih ko sem hotu enega ustrelit mi je zmrznu, in seveda sm zacel ko norc stiskat Ctrl+alt+delete in pol mi je vn vrglo ikonico v kateri je napisalo da je prislo do napakež in me vprasalo, ce hocem poslat error report, vse lepo in prav sam najbolj me je pa motlo ko je omenjalo to funkcijo, ki jo driverji omogocajo Vpu recover nevem no to sem mi zdi fuul cudno...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Polkovnik Sikorsky ::

To se je meni dogajalo, ko sem šel iz GeForce FX 5700 na Radeon 9800 PRO, vse sem probavač brez rešitve(350W napajalc Macron).....nato sem zmanjšal FSB za 10 v BIOSU in to je bil konec vseh problemov, sicer so padle zmogljivosti sistema, ampak vsaj vse dela kot mora delat....
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

Geo ::

Ok resu sm problem, nove driverje sm dal gor in dela ok :D
SHIT!!! I did it again...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zaslonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
19941 (941) zcetrt
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312505 (1784) dzinks63
»

zanič grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
261192 (982) pinx
»

Težave radeona z Viinim chipsetom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81892 (1820) TheJack
»

Moj vrli Radeon 9600 xt in vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
181666 (1260) Tac20

Več podobnih tem