» »

ipod mini in linux

ipod mini in linux

trillian ::

uspesno sem formatirala ipoda v fat sistem (na drugem racunalniku z win xp), zdaj mi ga je koncno uspelo mountat, ampak gtkpod mi pravi:
"Could not open "iTunesDB.ext" for reading extended info.
Extended info will not be used."
posledicno mi program ne prebere ipodove vsebine, kaj sele, da bi jo lahko spreminjala.
je kdo ze to poskusal? oz resil? oz ima idejo, kaj bi to lahko bilo?
OS Debian.

lp.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

trillian ::

en teden muk, potem dam vprasanje sem in zacne delat. se opravicujem za spamanje.

se odgovor: naloziti je treba module ieee1394, ohci1394 in sbp2 pa je.

lp.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

TribesMan ::

Kaj priklapljaš Minija na računalnik prek Firewirea? Ker če je temu tako, ti svetujem da raje šaltaš na USB2, ker je iPod na USBju približno 40% hitrejši kot pa na Firewire ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

trillian ::

saj imam usb, ampak zdaj sem koncno prisla do tega, da mi gtkpod prebere vsebino ipoda, pisat/brisat pa se ne morem! nekaj z pravilnim odmountanjem naj bi bilo, ampak mi je zmanjkalo idej. zaenkrat.
i shall conquer this, i shall! (*desperate scream for help*)
eh, saj bo.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

civic_ ::

ja v linux-u lahko vidiš windows particijo, kopiraš z nje ne mor4eš pa dodajat ali brisat. najlažje boš previril v čem je problem v (k)ubuntu.


-aja še jaz mam problem. linux slackware 10.1 usb ključ memory solutions firma. sem uspešno mountal. poskušal sem še mp3 predvajalo iste firme. ubuntu ga zazna

NoUse4AName ::

Probaj z amaroK?

Jebiveter ::

trillian: Imas v fstab-u nastimane opcije v stilu: users,user=(id_tvojega_userja),rw ? Ce imas, potem poglej ce imas tisti zadnji 2 stevilki vecji od 0. Pri meni recimo deluje, ce je "1 2".

To so neki priority id-ji, enkrat sem rabu pri enem RAID polju. Ni mi pa jasno zakaj vplivajo na to, da lahko na mount user pise.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

trillian ::

hvala, jebiveter.
zdaj lahko pisem in brisem, edini problem je se, da ne morem odmountat zadeve. konstantno je busy, pa ne vem zakaj, v ps ne najdem nic sumljivega.

lp.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

jype ::

lsof | grep /mnt/ipod

Jebiveter ::

trillian: Pri unmountanju je ponavadi problem v tem, da si program, s katerim dostopas do mounta (konqueror, una_stvar_ki_jo_uporablja_gnome,itd.), "prisvoji" proces oz. naredi ekskluziven lock na mount.

Jest imam konstantne probleme z konquerorjem, ce dostopam do mounta, ki je bil mountan ze preden sem do njega dostopal z njim. Ce zadevo mountam v konuerorju, potem jo lahko v njem tudi normalno umountam. Problem navadno resim tako, da zaprem konqueror.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

:. Ubuntu ::

Oddelek: Operacijski sistemi
482898 (1387) poweroff
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010919 (8331) poweroff
»

ntfs mount suse 10.2

Oddelek: Operacijski sistemi
131349 (1226) karafeka
»

Težave z diskom...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191220 (1113) dux
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395831 (4426) TICKO

Več podobnih tem