» »

Uporaba prog. za win v Linux-u

Uporaba prog. za win v Linux-u

#000000 ::

Ker imam počas dosti raznih červov virusov itd. bi si naložil na rač. knoopix, imam pa problem, ne morem brez par programov ki so napisani za Win /MAC za linux pa kolko je meni znano ne, recimo Photoshop, in paket od macromedie. Zanima me kako lavfat te programe na linux-u brez da bi imel naložene windowse. Upam da sem pravilno postavil vprašanje. Hvala in LP

Poldi112 ::

http://www.codeweavers.com/site/store/a...
Drugace je pa to prvi link, ki ga vrne google za "Photoshop in linux".
Zastonj varjanta je pa wine. Samo se moras malo matrat. Jaz sem se precej, da sem usposobil ASP slovarje. Drugega pa se nisem poiskusil. Edino kar bi res rabil je Quark. Ampak me resuje vmware.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

#000000 ::

Ja res je lahko bi googlu, ampak niti približno nisem vedu kaj naj iščem, sej pravim da nimam blage veze kar se tiče linux OS. Bom pa vsekakor preveril tole povezavo. 'kaj je vmware' ? Hvala in LP

Poldi112 ::

vmware je podobna resitev. V linux-u poganjas v enem oknu se windows-e. Ali obratno. Hudo uporabno. Edino precej pozresno glede sistemskih sredstev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

Aja, samo pol moram XP-je pusti gor :( jest pa bi rad bil brez in bi tud že bil če bi znal zalavfat studio MX 2004 in photoshop CS 8 pa qick time player, ker brez teh treh programov ne morem bit. Zgleda da bom ostal na win. Pa tko mi je ok tale Knoppix, sem se glih mal navadu. No sej pomojem bitka še ni izgubljena :D Poldi hvala LP

Poldi112 ::

wine in Crossoveroffice sta samo skupka knjiznic, ki jih win programi klicejo in te klice pretvarjata v linux okolje. Tako, zelo na grobo (naj me kak programer popravi). In ne rabis windowsev za Photoshop. Ce jih hoces jih pa lahko furas znotraj linux-a. To je precej bolj udobno kot resetirat masino, ce hoces samo eno sliko potemnit, recimo.
Je pa gimp precej zmogljiva alternativa Photoshopu. NI sicer isto, je pa precej blizu. Sam ga uporabljam redno. Edino ce rabim k tiskarju nesti uporabim PS, ker gimp se vedno nima cmyk podpore.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Jan987 ::

mene opa zanima kako je z igrami na linux pingo 3.0? Ali je kakšna možnost da delajo?

#000000 ::

Aha dobro bom probal, da vidm kako bo. Ja za Gimp sem pa slišal da naj bi bil tako dober kot fotošop, ene parkrat sem ga sicer že odpru, in se mi zdi tud podoben PS nisem pa še nič konkretnega delal z njim. Bom še to mal načekeru. Tenx LP

Poldi112 ::

jani123, igre so bolj zalost na linux-u. Ce so pisane samo za directx potem lahko pozabis, ce pa so za opengl pa navadno delajo. Vem da ljudje igrajo doom3 na linux-u. Pa wolfenstein Enemy territory.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in igre ter o ekonomiki interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
5913759 (11718) Damiani
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
393001 (1893) c0ck4m0u53
»

Šole v Veliki Britaniji ne bodo dobile Viste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
758077 (5287) kopernik
»

Windows XP SP3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10613261 (10268) Matri[X]
»

programi za linux

Oddelek: Programska oprema
101172 (1056) borchi

Več podobnih tem