» »

Pingo 3.0 in internet

Pingo 3.0 in internet

modeler ::

Zdravo.

Uspešno sem naložil Pingo 3.0. In vsa stvar deluje odlično. Problem, pa se pojavi, ko se poskušam priklopit na internet. Namreč ne uspe uspostaviti povezave. Ker sem predčasom poskušal inštalirati Debiana sumim, da je morda problem z mrežno kartico, ki je bojda dosti nova.
: Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller(recimo te debianov install ne podpira). Morda še to, da imam povezavo preko rooterja.

Prosim, če mi kdo lahko svetuje, kaj spremeniti v nastavitvah, da bi sistem deloval. Oz je morda treba še kakšen dodaten script...

Hvala.

M.
To bodly go where no man has gon before

modeler ::

Vprašam še enkrat:

Kdo ve ali OS Pingo podpira, mrežno kartico Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (preko router-ja).

Oz. kaj bi lahko bilo narobe, če se mi sistem ne priklopi na internet?

Res hvala.

M.
To bodly go where no man has gon before

Jan987 ::

mene pa zanima, ali si z tem da si instaliral pingote povozil windowse in ali kdo ve rešitev da jih nebi ker ko sem jih jest enkrat inštaliral (3.1) preko neta sem moral vse formatirati:8)

A gdo ve kaj narediti da ti winsov ni treba formatirati?

Poldi112 ::

Ce instaliras pingo na svojo particijo, ti ne povozi windows-ov.

Marvell Yukon SK-98xx/SK-95xx je podprt v kernelu. Ampak ni cisto tak kot ga imas ti. In vprasanje ce ima pingo to vklopljeno. Je pa to bolj odvisno od kernela kot od pingota.
Sicer pa ifconfig in poglej ce ti najde kaj drugega kot loopback.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

modeler ::

Najprej ustvari paricijo in linux se tja naloži sam. To se da lepo narediti tudi v Windowsih.

Jaz sem uspešno naložil linux, ko sem imel gor že XP-je.

A morda kdo ve kaj o tej kartici... oz kje naj pogledam za nastavitve neta.

Hvala.

M.
To bodly go where no man has gon before

NEO_ ::

modeler ime sem enak problem kot ti. sicer z fc 4. rešitev: pojdeš na to stran stran na www.marvell.com si downloadaš patch za kernel, namestiš in to je to.
meni je delal :) če te še kaj zanima vprašaj

Jan987 ::

V kakšnem datotečnem sistemu pa mora biti linux particija?

NEO_ ::

jani123 datotečnih sistemov za linux je malo morje. malce pogoglaj boš vidu :)
trije najpogostejši: ext2fs, ext3, Reiser FS

Jan987 ::

ja sam v kakšnem naj jast prpravm particijo iz einsoe (ntfs ali fat)

NEO_ ::

najbolš da si particije sparticioniraš v windowsih . particioniranje moraš izvedet s posebmin programom. eden bolših je PartitionMagic, program nažalost ni free. s tem ali podobnim programom skrčiš eno izmed ntfs/fat particij, tako da dobiš nekaj free prostora na disku.
( za pingo je primerno najmanj 5-6 GB - odvisno od izbranih paketkov pri namestitvi )
sedaj zaženeš namestitev, in ko te vpraša kako želiš izvedeti particioniranje izbereš ročno.
linux potrebuje za delovanje najmanj dve "particiji": / (root) in swap. lahko pa še dodaš /boot, /home. swap particija naj bo velika vsaj toliko kolikor imaš rama v rač. priporočeno je da izbereš dvakrat toliko. (npr: če maš 256MB rama, izbereš velikost swap particije 512).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Limited or no conectivity

Oddelek: Pomoč in nasveti
13724 (649) anze20
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172993 (2009) Cervantes
»

Ruter

Oddelek: Strojna oprema
101400 (1186) steev
»

Kako najenostavneje pridobiti IP iz windowsa 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
82481 (2205) Pesimist
»

Debian 3.1 in ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
141854 (1725) Matri[X]

Več podobnih tem