» »

bad sectors na novem disku

bad sectors na novem disku

Milko ::

Vceraj sem koncno dobil novo masino, v kateri je tudi IBMov IC35 40GB 7200 ATA100 disk. Danes grem lepo formatirat disk in kaj ugotovim? Na disku je za 4 MB bad sektorjev. Zanima me, ali je mozno, da je to tovarniska napaka, ker je disk dejansko nov. In ali ga naj nesem menjat, ker je v garanciji?

ChiefThunder ::

ja itaq, kr takoj...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Boky ::

OBVEZNO !

Kriko ::

TAKOJ OBVEZNO!!
Pazi ker te bojo probali prepričat, da imajo program ki ti zrihta, bla, bla, bla!
Program za IBM-ove diske res obstaja ampak to pporavi le za nekaj časa. Lahko za en teden ali šest mesecev, vendar se bad sektorji vrnek+jo, ker to je fizična napaka. Ta program za naredi da disk te sektorje izpusti, nič drugega. žne se pustit prepričat ampak takoj zahtevaj zamenjavo Če boš čakal boš kasneje moral kaj doplačat zdaj ko je pa res čisto nov pa ne!!
Javi nam kaj si uredil"

m_z ::

Jst sm mel isti problem pri IBM 15GB 7200, so mi ga zamenjal in navklub nevšečnosti prisegam na IBM....
se zgodi....

Boky ::

Khm, ampak IBM-mu se zadnje cajte to pogosto dogaja.:(

YiMMi ::

takoj zahtevaj novega ....meni je vceraj crkno quantom fireball
bad sektorje pa sem zasledil pred kaksnimi 5 tedni..nakar sem jih zrihto z nekim programom...zaj pa je vse skupaj sele za v smeti...
quantom SUX____----->ni cudno da so propadli
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Daedalus ::

Kupi Maxtorja:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Binji ::

Quantum meni dela cist ql. Kaj so propadli?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Boky ::

Jaz se bil vcasih lastnikl IBM-a 4.3G in 6.4G, Quantuma 13.6 G. Trenutno pa je notr WD-ja 30Gb. Na sreco so vsi delali in se vedno delajo brez problema. Poznam pa osebno nekaj ljudi, ki so jim v preteklem letu crknili IBM-i.(10G 5400, 13 Gb 7200, 45G 7200.. )
Par let nazaj pa sta enemu drugemu kolegu crknila 2 WD-ja velikosti cca 2 Gb. Tukaj na forumi vidim da crkujejo tudi Quantumi in Maxtorji, tako da zgleda, da neglede na to kero firmo kupis ti lahko crkne, ce imas smolo pri nakupu !:((
Kar se pa tice Quantuma mislim, da ga je kupil Maxtor.
Aja, vcasih se bil lastnik 200Mb Maxtor-ja(moj prvi disk), ki se zdaj pri kolegu melje in je brez bad sektorjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

Oddelek: Strojna oprema
201496 (988) DjTonic
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310876 (6504) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252190 (1246) windy
»

WD ali Seagate ali Quantum ???

Oddelek: Kaj kupiti
91225 (1095) Milko
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231727 (1251) Mac

Več podobnih tem