» »

WD ali Seagate ali Quantum ???

WD ali Seagate ali Quantum ???

neki ::

Kupujem disk 40Gb 7200rpm ATA 100, nevem pa od katere ferme naj ga kupim -WD ali Seagate ali Quantum ??? Cena vseh je okol 40 000 tko da cena ne igra velike vloge, bolj kvaliteta kateri je bolši??

Sedaj sem imel IBM 30Gb ATA 100 plato mam pa Abit KT7A -Raid in rezultat so bili bad sektorji ter občasno škrtanje tko da IBM disk ne pride v poštev!

Svetujte!

garfield ::

Napačno sklepaš!
Vzrok Slabih sektorjev na disku je bila tvoja platka, to že tko al tko vsak vrabec čivka
da je bil problem v kombinacijo Abit Kt7(a) in
ibm diskov.

Kupi si kvaliteten in hiter disk IBM 40 7200rpm IC35..... ericson

Kokr češ.

Dovri diski so tud od Maxtorja če dobiš
Diamond max 40+ serija(če se ne motim).;)

neki ::

JA ABIT KT7...+ IBM = napake
zato se odločam za drug disk in nebi še enkrat kupu IBM ker + ... =napake!

Izmed zgoraj naštetih se mi zdi Seagate najboljša izbira!
Če se kdo ne strinja naj pove!!!

Cosmo ::

Ravno zaradi napak in bad sektorjev, ki so se pojavljali ob uporabi teh diskov na nekaterih platah so pri IBMu naredili novo serijo IC35 - Ericsson. Ti diski so pa res 1a. Tako da, kljub tvojim slabim izkusnjam ti moram priporocat IBMa. Ce si doma bolj iz Stajerskega konca pa se ti splaca it v Graz in ga tam nabavit pri Bytework za 1875 ats - Mwst. Ce ga presvercas cez mejo te potem pride cca. 25000 sit:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

msmiha ::

Če pa diske veliko nosiš sem in tja potem ti pa priporočam Maxtorjevega, ker preživi celo padec iz mize. Recimo jaz sem sam enkrat nesu disk k frendu pa mi je začel nekaj škrtat. Sam pol ko pa sem računalnik resetiral je pa spet delal normalno. Res čudno :D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Tr0n ::

Za mene obstajajo samo WD diski. Drugo je srot. No, mogoce se kak IBM. Ampar res, MOGOCE :).

Liker ::

Morm mal pokomentirat. Doma mam same Seagate diske in enega WD, pa mi ni še čist noben crknu oz. nima še čisto noben bad sectorjev, so pa stari od 6 let do 5 mesecev. Mislim da so si diski po firmah enaki. le eni se bolj grejejo, drugi manj. Jaz sem definitivno za Seagte!

chucki ::

Quantom je dober! Vendar najboljši je IBM IC! vzem ga! Je zelo tihi in hiter! najtišji med IDE diski! ima 7200rpm! pa še poceni so!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

||_^_|| ::

jst mam KT7+IBM IC35 40 GB. disk je bomba..jst ti priporočam tega.

Milko ::

Kok mate kej rezultate na IBM IC35 40 GB 7200 ATA1000 disku v sisoft sandri 2001? jst mam 22438 v WinXP in se mi zdi to slabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310933 (6561) ChiefThunder
»

Lastniki Maxtorjev

Oddelek: Kaj kupiti
221379 (920) tec
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312226 (1571) Andor

Več podobnih tem